Horoskop na týždeň od 8.6. do 14.6.2015

Tento týždeň sa toho "zomelie" asi hodne, aj u tých, ktorí pár uplynulých týždňov hodnotili ako prispaté. Nudiť sa veru nebudeme, hviezdy nám ponúknu každý deň niekoľko situácií a bude na nás, ako zareagujeme, akou kartou zahráme, vždy ich budeme na ruke mať niekoľko, takých aj takých. A podľa toho, ako pozorne budeme hrať, tak naše skúšky dopadnú. Bude sa to, ako ináč, týkať sebavyjadrenia, sebapotvrdenia, kariéry, podrazov, vzťahov rodinných i partnerských, hlbokých, povrchných, formálnych i čisto sexuálnych. A ku koncu týždňa, i počas toho budúceho, budeme skladať - aj sami sebe - účty. S výsledkom môžeme byť spokojní, presadíme "to svoje",...

 

nájdeme si nových priateľov i lásky, nadobudneme väčšie sebavedomie a pocítime prílev energie; ak však zvolíme menej vhodné či  nevhodné "karty", výsledkom bude sklamanie i rôzne trápenia. Tak sa držme, zdravý rozum - Merkúr - i šťastie - Jupiter - budú pri nás!

Astrologické zaujímavosti: Luna tento týždeň cúva, do pondelka predobedia bude vo Vodnárovi, do stredy poobedia bude prechádzať Rybami a do piatka poobedia Baranom. Zvyšok piatka a skoro celý víkend bude v Býkovi, v nedeľu večer prejde do Blížencov.
Z hľadiska planét bude mimoriadny najmä piatok; hneď po polnoci sa stáva Merkúr - po asi trojtýždennej retrográdnej fáze - znovu direktívny; využili sme príležitosť a spracovali dojmy a skúsenosti, takže môžme vykročiť poučení ďalej. Pred obedom sa stáva retrográdnym Neptún, na vyše 5 mesiacov dostávame šancu - tak ako každý rok - hlbšie zapátrať vo svojom vnútri a obnoviť svoju duchovnú orientáciu.

V utorok poobede vytvorí Luna na svojej púti oblohou a znameniami so Slnkom kvadratúru, jeden zo štyroch významných - a na spracovanie náročnejších - aspektov behom mesiaca. Rátajme, že nie všetko nám pôjde hladko a že nie vždy zvolíme - pri komunikácii i postojoch - akurátnu razanciu! Alebo narazíme na niekoho mimoriadne nespokojného, ktorý bude mať potrebu svoje emócie - také aj také - bez ohľadu na okolnosti ventilovať!

Ďalšie náročnejšie chvíle - hodinky až niekoľko - z hľadiska Luny - môžu nastať v pondelok pred obedom aj po obede, okolo polnoci z utorka na stredu a najmä v sobotu nadránom a ráno. Najmä ak budeme vnútorne nevystabilizovaní.
Vo štvrtok pred polnocou nám však Luna ponúkne netradičné až mimoriadne možnosti, mnohým aj geniálne riešenia. Áno, môže ísť  o posty i financie!

Potrebujete zistiť, kedy Vás v najbližšej budúcnosti čakajú náročnejšie obdobia a akých oblasti sa budú týkať, a kedy, naopak, Vám "hviezdy" ponúknu šťastie a úspech? Príďte na výklad, astrológia Vám môže pomôcť takéto obdobia s veľkou mierou pravdepodobnosti určiť.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu
- Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského Vám odhalí Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmí Vám mapu Vášho osudu, života.
Výklad sa dá urobiť aj cez Skype, mobilom či PL.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre, zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu.

Najbližšie semináre z cyklu Praktická astrológia - cesta sebapoznania,  Základy astrológie, vlastný Osobný horoskop i tie pokračujúce začínajú od konca septembra 2015.
Termíny sa prispôsobia
Vašim možnostiam a požiadavkám. Ak máte záujem, ozvite sa!

Náplň týchto seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, aj "na diaľku"- cez Skype, skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.

Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodné termíny, pokojne zavolajte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 2 3 1 1 1 2 1
Býk 2 4 1 2 2 3 2
Bli 2 4 2 1 1 2 1
Rak 3 3 3 4 3 1 3
Lev 2 3 1 2 1 3 1
Pa 4 5 4 3 2 3 3
1 2 1 1 2 1 1
Ško 3 3 4 2 2 4 2
Str 2 3 1 1 1 3 2
Koz 2 3 3 3 2 2 2
Vod 1 3 1 1 1 3 2
Ry 2 2 1 2 2 2 3

 

ˆ Milan Jurášek, 13.03.2015


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia