Horoskop na týždeň od 8.8. do 14.8.2016

Tak ako v minulom týždni, aj v tomto sa do jeho prvých dní premietnu dozvuky z uplynulého víkendu. Obmedzujúcim spôsobom. No skôr sa budú týkať postojov, vyjadrení v ústnej i písomnej forme, zmlúv a obchodov, a len v malej miere toho, čo nás na opačnom pohlaví priťahuje (či dráždi). V utorok a stredu však dostaneme šancu niečo v tejto oblasti "pohnojené" parádne napraviť, mnohí sa blysnú svojím intelektom, ďalší kombinovaním elegantne zarobia aj "veľké prachy". Víkend vidím ako prelomový pre mnoho partnerských vzťahov, dá sa čakať naozaj všeličo. Od rozvážneho, ...

 

... zodpovedného prehodnocovania až po rozčarovania a rôzne úlety. Iní zasa využijú svoj šarm a čaro zakázaného, a nebude pre nich platiť ani to známe: "co je v domě, není pro mně".

Astrologické zaujímavosti: Najvýznamnejšia astrologická udalosť tohto týždňa je bezpochyby návrat Saturna - po vyše štvormesačnom retrográdnom (akoby spätnom pohybe znameniami naspäť) pohybe - do direktívneho, priameho smeru. Tí, ktorí čas od apríla využili na osobné bilancovanie, dotiahnutia nedoriešeného  a "upratovanie" vo svojich cieľoch, v profesijnom zameraní a životnom smerovaní, vo vzťahoch i všeobecne si môžu do kolonky osobný vývoj pripísať jeden veľký dobrý bod.

Dorastajúca Luna bude od začiatku týždňa až do utorka rána v znamení Váh, do štvrtka večera bude prechádzať Škorpiónom a do nedele rána Strelcom. Zvyšné nedeľné hodiny bude potom Luna v znamení Kozorožca. 

Z hľadiska okamžitej polohy Luny a jej aspektov na ostatné planéty a ďalšie citlivé body horoskopu môžme za problematické hodinky v tomto týždni zodpovedne prehlásiť hneď tie prvé pondelňajšie, pár hodín okolo polnoci z utorka na stredu, v stredu večer (Luna zo Škorpióna vytvorí kvadratúru na Slnko v Levovi) a v piatok od poobedia až do večera.
Máme tu aj harmonické pôsobenie Luny, niekoľko hodín v stredu hneď po obede. Sobota večer môže byť taká obojaká, jedným môže priniesť problémy (najmä s nedostatočným vnímaním reality), iným nové nápady a príležitosti.

Samozrejme, miera dopadu vyššie spomenutých skutočností závisí od toho, ako tieto vplyvy "sadnú" priamo na Váš Osobný horoskop. A keďže je v tomto pôsobení "zamontovaný" aj Urán, nástup môže byť naozaj nečakaný. O Uránovi sa hovorí, že pôsobí ako "blesk z jasného neba".
Nechcete sa niečoho takého dočkať, no pritom máte pocit, že ten popis na Vás čiastočne sedí? Príďte na výklad, predbehnite osud!
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života.
Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Výklady sa dajú urobiť aj cez Skype, mobilom či PL.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre 2016  (pdf), zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu.

Semináre budú pokračovať od septembra do decembra. Termíny sa prispôsobia Vášmu záujmu, možnostiam a požiadavkám. Ozvite sa!

Náplň týchto seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, a aj "na diaľku"- cez Skype, skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.

Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodné termíny, pokojne zavolajte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 2 2 2 2 1 1 2
Býk 2 1 2 1 3 3 1
Bli 3 3 3 3 5 5 3
Rak 4 1 2 1 4 3 3
Lev 1 2 4 2 1 1 2
Pa 2 1 1 1 4 4 1
2 2 2 2 3 3 2
Ško 2 2 2 2 2 2 2
Str 3 3 3 3 4 4 3
Koz 3 2 2 2 2 2 2
Vod 1 2 3 2 1 1 2
Ry 4 2 2 2 5 5 2

ˆ Milan Jurášek, 02.07.2016


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia