Horoskop na týždeň od 9.1. do 15.1.2023

Týždeň odštartujú dva elegantné trigóny, presné (čiže najsilnejšie pôsobiace) v pondelok: popolnočný Merkúra s Uránom a poobedný Venuše s Marsom. Tento druhý vplyv sa natiahne aj na utorok a na noc medzi :). Účinok týchto energií pozná každý: zvýšenie príťažlivosti, túžba po blízkosti, po dobrodružstve. Počas pondelka by sme teda mali byť nápadití, šarmantní, vtipní, múdro plánovať či inteligentne sa vyjadrovať k rôznym témam. V stredu nám však komunikácia ľahko nepôjde, háklivé témy si nechajme na iný deň, aby sme, aj nechtiac, nezranili. Ďalšie dni by mali byť plné...

porozumenia a ochoty pomôcť, iní sa zasa vrátia k duchovnej praxi či k meditáciám. Ďalší zasa od piatka pocítia príval energie a pustia sa do opráv, ktoré odkladali. Do nejakých konfrontácií (a dámy do koketovania) - najmä s "grázlikmi" - sa však nepúšťajte!

 Akcia  - ZĽAVA -10 %  ďalej pokračuje

+ ďalšia  ZĽAVA -10%, v januári pre všetkých Kozorožcov

na všetky on-line výklady horoskopov
pri kombinovaných výkladoch ďalšia zľava

viac info emailom

Skype, Whats App, mobil


Astrologické zaujímavosti: Po minulo nedeľnom prechode Lilit z Raka do znamenia Leva máme v tomto týždni ďalšiu zmenu astrologickej atmosféry: retrográdny Mars sa vo štvrtok neskoro večer v Blížencoch úplne zastaví a urobí otočku do priameho smeru. Týmto by mali doznieť vplyvy na agresívnejšie formy komunikácie. S plným konštruktívnym nasadením Marsa, pozitívnym využitím jeho energie však môžeme rátať až od polovice marca. 

Luna prejde, skoro ako vždy, štyrmi znameniami. Do utorka poobedia bude prechádzať Levom, do piatka nadránom Pannou a do nedele poobedia Váhami. A zvyšné nedeľné hodiny ju nájdeme už v znamení Škorpióna.
Prechádza polovičkou horoskopu, ktorá nie je obsadená planétami, vytvára teda s nimi vyzývajúce kvadratúry a opozície a tiež harmonizujúce trigóny.

Podľa našich špecifík vo svojom Osobnom horoskope by sme teda s určitými dusnami mohli uvažovať večer a v noci z pondelka na utorok, v utorok okolo obeda a tiež v piatok doobeda, večer aj v noci.
Podobne náročné to môže byť aj v nedeľu od rána do obeda. Nemanipulujme, ani sa do niečoho nedajme zatiahnuť!

Dni, keď by sa nám malo dobre vodiť sú streda od obeda do večera a vo štvrtok počas dňa. Iným však môže štvrtok priniesť rozčarovania z nesplnených či nereálnych očakávaní.

A k víkendu: večer a noc z piatka na sobotu vyzerá komplikovanejšie, jedným môže priniesť chuť aj príležitosti na blízkosť a intimitu, iným rozpory, hádky a nepohodu z neočakávaného diania.
S niečím podobným, možno ešte turbulentnejším sa dá počítať aj počas nasledujúcej noci. Takže víkend pre mnohých - nič moc.  

Samozrejme, všetky tu vyššie spomenuté tendencie sú iba všeobecné, na niekoho pôsobia viac, na iného menej. Podľa toho, ako zasahujú do našich Osobných horoskopov.

A možno práve na Vás budú pôsobiť tie všeobecne menej výraznejšie vplyvy, ktoré sa v takomto type predpovedí ani nemôžu pre konkrétnych jednotlivcov zohľadniť.

Prestávate sa vyznať v tom dianí okolo, hľadáte, o čo by ste sa mohli oprieť?
Ponúkam Vám služby môjho astrologického poradenstva.

V ponuke mám aj On-line výklad  Odpovede na otázky  s priaznivou cenou.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia omnoho viac.
Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 1 1 3 3 2 2 1
Býk 5 4 3 3 3 3 4
Bli 2 2 3 3 3 3 2
Rak 3 3 1 2 4 3 4
Lev 2 1 2 2 3 3 3
Pa 2 1 1 1 3 3 1
2 1 2 2 1 1 1
Ško 3 3 3 3 2 2 1
Str 2 2 3 3 1 1 1
Koz 4 2 2 2 3 3 3
Vod 4 2 2 2 1 1 2
Ry 4 2 4 4 2 2 2

ˆ Milan Jurášek, 08.01.2023


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia