Horoskop na týždeň od 9.12. do 15.12.2019

Tento týždeň sa javí - najmä dni v jeho strede - ako týždeň emocionálnej vyprahnutosti, nielen partnerského chladu, rôznych zábran a frustrácií, alebo až príliš krutých odmietnutí. Alebo tak môžeme deje, ktoré sa nás budú dotýkať, takto pociťovať. Môžu vzniknúť rozpory, dilemy až konflikty medzi určitou predpokladanou slobodou vo vzťahu a očakávanou vernosťou a konformnosťou. V určitých vzťahoch príde k vyprchaniu náklonnosti, hrozia veľké sklamania a rozchody. V druhej polovici týždňa môžeme očakávať nielen zvýšenie intuície, ale aj vášnivé zamilovania. Iní sa zasa naopak ...

... budú snažiť telesnými vzťahmi prekryť určité svoje blokády. Ďalší môžu mať zasa "mimoriadny nos" na investovanie a finančné operácie, a ak sa v tejto oblasti aspoň trošku vyznajú, môžu prísť k slušným peniazom.   

Astrologické zaujímavosti: Saturn a Pluto, dve karmické planéty sa v Kozorožcovi pomaly blížia do konjunkcie a tým - na tento i ďalšie týždne - určujú hlavný rámec, v ktorom sa odohrávajú naše individuálne i osudy sveta. Tento týždeň bude o niečo menej jinovejší - už v pondelok pred obedom opustí Merkúr znamenie Škorpióna a pridá sa k doposiaľ osamelému Slnku. Tým sa stanú energie znamenia Strelca - ale len o niečo - presvedčivejšie a navonok priechodnejšie. V piatok skoro ráno sa Chirón vo svojom zdanlivom spätnom chode zastaví a vydá sa znovu priamym smerom. To, čo sme si v posledných mesiacoch prežili, prebádali, pretrpeli a na čo sme ako možné východiská prišli - že ako áno a ako nie - môžeme začať realizovať; už vieme, ako na to! 

Aj počas tohto týždňa prejde Luna štyrmi znameniami. Začne v Býkovi, v utorok podvečer prejde do Blížencov a v piatok pár minút po polnoci do Raka. A v nedeľu nadránom prejde Luna do nasledujúceho znamenia Leva.
Vo štvrtok skoršie ráno bude v znamení Blížencov spln, na 20. stupni, opozícia Slnka zo znamenia Strelca na Lunu v tomto znamení. Býva to doba, keď konáme prirýchlo a nerozumne, vyhnite sa preto, už od stredy večera do štvrtka obeda - najmä s partnerom - debatám o výdavkoch a peniazoch!
Ďalšie háklivé hodinky by mohli byť hneď v pondelok poobede, pre romantické dušičky však môže byť pondelkový podvečer veľmi inšpiratívny. Problematické vidím aj prvé piatkové popolnočné hodiny. Sobota bude taká obojaká - pre jedných môžu byť hodiny od skorého rána veľmi obohacujúce (sladké udobrovačky :-) ), iní budú naopak - celý deň až do večera - vnímať ako veľmi obmedzujúci. A rovnako je to aj s nedeľou večer, nepokazme si záver týždňa niečím nerozumným, netlačme na pílu!  

Služby môjho astrologického poradenstva Vám až do Vianoc ponúkam s 10 perc. zľavou!
Astrológia Vám ponúkne odpovede na rôzne Vaše otázky, určí správny spôsob aj najvhodnejší čas. A tým zvýši pravdepodobnosť Vášho správneho rozhodnutia. Pokojne sa ozvite, dohodnite si a príďte na výklad! ! Výklad sa dá urobiť nielen osobne tu v Bratislave, ale bežne ho robíme aj on-line, cez skype, mobilom či cez PL - pevnú linku.

Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre, zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu. Úvodný seminár Základy astrológie - vlastný Osobný horoskop by sa mohol uskutočniť už v najbližších týždňoch, ak sa prihlásia min. traja záujemcovia. Ak máte záujem, ozvite sa!

Náplň astrologických seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, aj on-line, "na diaľku"- cez Skype; skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.
Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodný termín, pokojne ma oslovte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 4 2 2 2 3 3 3
Býk 1 1 2 2 2 2 3
Bli 3 3 4 4 4 4 2
Rak 2 2 4 4 2 4 3
Lev 3 2 2 2 2 2 1
Pa 1 4 5 5 3 3 3
3 2 3 3 5 5 3
Ško 4 2 2 2 1 1 4
Str 2 2 4 4 4 4 2
Koz 1 1 2 2 4 4 2
Vod 3 2 2 2 4 4 4
Ry 1 1 3 3 2 2 2

ˆ Milan Jurášek, 26.10.2019


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia