Horoskop na týždeň od 9.3. do 15.3.2015

Po týždni školských prázdnin (aspoň teda u nás na západe) nastupujeme do pokojnejšieho pondelka, ktorý môže byť poznačený len miernymi neústretovosťami či partnerskými prekáračkami. Iní zasa - aj počas utorka - zapracujú na sebazdokonalovaní či sebazviditeľňovaní, pomôžu slabším alebo sa rozhodnú niekam vycestovať. Ďalšie dni nebudú priať náhlym rozhodnutiam, nátlakom ani silovým riešeniam, neriskujme ani za volantom! Počas celého týždňa môže byť ohrozená aj krehká mierová rovnováha, v strede týždňa bude táto tendencia kulminovať. Vnútorný nepokoj, stresy a partnerské problémy hrozia aj v piatok, víkendové dni - najmä nedeľa - už budú relatívne v pohode.

 

Astrologické zaujímavosti: Napísal som minulý týždeň, platí to aj pre tento: tento, minulý a aj budúci týždeň je poznačený - hoci vládne slnečné znamenie Ryby - zvýrazneným vplyvom znamenia Barana.

V piatok nadránom prechádza Merkúr z Vodnára do Rýb, do konca mesiace rátajme so zvýšenou intuíciou, živou predstavivosťou a výraznejším umeleckým cítením. V sobotu poobede sa vydá Saturn retrográdne, spätným chodom na cestu zo Strelca naspäť do Škorpióna, v tomto znamení sa jeho spätný chod zastaví až začiatkom augusta. Počas týchto mesiacov dostaneme príležitosť zdarne dokončiť doposiaľ nedotiahnuté záležitosti, nebojme sa bilancovať!
V strede týždňa príde dynamický Mars do konjunkcie s Uránom, svojím vplyvom zdvojnásobí tenznú kvadratúru na Pluto. Bude to ako výbušná zmes, naozaj môže ísť v Európe i vo svete o veľa!

Luna bude do pondelka poobedia vo Váhach, až do stredy v Škorpiónovi, vo štvrtok, piatok a v sobotu ráno v Strelcovi a prevažnú časť víkendu potom v Kozorožcovi. 
Z hľadiska postavenia Luny v horoskope môžu byť kritické hodinky v piatok večer (kvadratúra so Slnkom) a v nedeľu v dopoludňajších hodinách (Luna v konjunkcii s Plutom zvýrazní vplyv už spomínaných kvadratúr).

Cítite, že treba vo svojom živote urobiť vážne rozhodnutie, radikálny rez, ale nechcete to "šiť horúcou ihlou"? Váš výber vhodného termínu Vám môže pomôcť zhodnotiť astrológia. Príďte na výklad!
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského Vám odhalí Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmí Vám mapu Vášho osudu, života.
Výklad sa dá urobiť aj cez Skype, mobilom či PL.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre, zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu.

Najbližší seminár: Praktická astrológia - Základy astrológie, vlastný Osobný horoskop; výhľadový termín - marec, apríl 2015.
Termíny sa prispôsobia
Vašim možnostiam a požiadavkám. Ozvite sa!

Náplň týchto seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, aj "na diaľku"- cez Skype, skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.

Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodné termíny, pokojne zavolajte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 2 2 2 1 1 2 4
Býk 3 4 4 2 2 2 3
Bli 1 3 3 2 5 4 3
Rak 3 3 2 4 4 1 4
Lev 2 3 3 3 3 2 2
Pa 2 3 3 3 5 4 2
3 4 4 2 2 4 5
Ško 2 2 2 2 2 2 3
Str 1 3 3 1 1 1 2
Koz 2 2 2 2 2 1 2
Vod 1 3 3 1 1 1 2
Ry 2 3 3 3 3 2 2

 

ˆ Milan Jurášek, 10.01.2015


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia