Horoskop na týždeň od 9.5. do 15.5.2016

Šťastie vo vzťahoch - a nielen v nich - bude mať počas celého tohto týždňa zelenú, už dávno sme nemali taký pekný - a na udalosti potenciálne bohatý - týždeň. Séria harmonických aspektov nadväzuje na - a umocňuje - atmosféru toho predchádzajúceho, v osudoch mnohých z nás sa udeje veľmi veľa! Nie všetko sa nám asi bude bezprostredne javiť ako pozitívne, no s odstupom pochopíme, že to tak má a malo byť. Je to šťastný týždeň pre obchodníkov, hercov a všetkých, ktorí narábajú so slovom, perom a informáciami všeobecne ..., pre kreatívnych a samozrejme pre všetkých zamilovaných. ...

 

... Čakajú nás nové májové vzruchy, príjemné intímne chvíľky, lásky na prvý pohľad aj nové perspektívy.

Astrologické zaujímavosti: Bezpochyby najdôležitejšou astrologickou udalosťou tohto týždňa bude návrat zdanlivo stacionárneho Jupitera - po približne štvormesačnom retrográdnom pohybe - do priameho smeru. Udeje sa to v pondelok po obede. (Začiatkom roka sme dostali šancu, teraz môžme zhodnotiť, ako sme využili, čo nám ponúkla). Na nasledujúce dni, týždne a mesiace môžme rátať predsa len s väčšou mierou šťastia. Prvý mimoriadny deň bude hneď nasledujúci utorok, večer vytvorí Venuša (malé šťastie) s Jupiterom (veľké šťastie) harmonický trigón, ten v predchádzajúcich hodinách ešte umocní Luna dvomi sextilmi a Grandtrigón s Plutom doplní na konfiguráciu Draka. Nepremeškajme túto príležitosť, naplánujme si na tento deň nejaký začiatok, aj keď to bude iba nejaký malý projekt! Alebo skúsme - hoci takéto som písal už minule - Loto!

Dorastajúca Luna bude do pondelka večera v Blížencoch, do stredy pred polnocou v Rakovi a do soboty rána v Levovi. Zostávajúcu prevažnú časť víkendu ju nájdeme potom v znamení Panny.

Luna počas tohto týždňa vytvorí - a bude súčasťou - viacerých harmonických konfigurácií, očakávajme dôležité "ciťáky" (teda vycítime to, o čom sa potrebujeme uistiť) aj postrčenie správnym smerom.
No môžu byť aj ťažšie chvíľky: v stredu ráno, no najmä od stredy večera do polnoci, v piatok večer (kvadratúra so Slnkom) a v nedeľu okolo obeda.

Máte pocit, že každý deň sa toho udeje s Vami a okolo Vás až príliš veľa? A strácate nad tým nadhľad? Astrológia má pre Vás riešenie.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života .
Výklady sa dajú urobiť aj cez Skype, mobilom či PL.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre 2016  (pdf), zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu.

Seminár
 Základy astrológie, vlastný Osobný horoskop  sme počas prvého májového víkendu absolvovali; ak by bol záujem, môže sa v najbližších týždňoch či mesiacoch zopakovať.

Tie pokračujúce môžu byť v mesiacoch máj jún, september december. 
Termíny sa prispôsobia
Vášmu záujmu, možnostiam a požiadavkám. Ozvite sa!

Náplň týchto seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, a aj "na diaľku"- cez Skype, skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.

Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodné termíny, pokojne zavolajte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 1 3 3 1 1 3 3
Býk 2 1 1 4 4 1 1
Bli 2 2 2 3 3 3 3
Rak 3 1 2 2 3 3 2
Lev 3 3 3 4 4 3 3
Pa 2 1 1 3 3 1 1
2 3 3 3 3 2 2
Ško 3 2 2 3 3 3 3
Str 4 3 3 3 3 4 4
Koz 3 4 4 2 2 3 3
Vod 1 2 2 2 2 3 3
Ry 4 2 2 4 4 4 4

 

ˆ Milan Jurášek, 15.03.2016


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia