Je toto to, čo ja vlastne naozaj chcem?

Igor (24.1.1960, 9.20 Smolenice) prežíva hektické obdobie v práci, v partnerskom vzťahu i v rodine pri výchove detí. Pýta sa, čo ho čaká v najbližších rokoch doma i v zamestnaní, prípadne či je priaznivá doba na zmenu. Taktiež ho zaujíma možný rozvoj v oblasti duchovna.

Zdravím vás, Igor, na vaše otázky začnem odpovedať od konca. Na duchovný rozvoj máte naozaj veľké predpoklady, znamenie Strelca, ktoré toto umožňuje (a priamo nás k tomu pobáda) je vaším najvýraznejším znamením (Venuša a Jupiter v konjunkcii). Na prvý pohľad by to okrem vznešených a idealistických citov, intuitívneho myslenia a túžby po vyššom vzdelaní a poznaní mohlo znamenať (najsilnejšie domy sú desiaty dom kariéry, jedenásty dom priateľstiev a deviaty dom duchovnosti), túžbu získať uznanie pomocou spoločenského postavenia a prestíže, aj veľké predpoklady toto vysoké spoločenské postavenie dosiahnuť, umelecký talent, pôvab, eleganciu, idealizmus, optimizmus, veľkorysosť, tolerantnosť, obľúbenosť, duchaplnosť, zmysel pre humor, úspech vo finančnom alebo umeleckom svete, vyššiu životnú úroveň, výborný vzťah k ženám, skvelé manželstvo, šťastie na cestách. V priaznivej spojitosti s Uránom, planétou náhlych zmien aj náhly úspech, nezávislosť, predvídavosť, schopnosť improvizácie, sebadôveru, osobnú charizmu, obdiv, nečakané udalosti, šťastné náhody i výhry.

Toto všetko je váš potenciál, ale nepriaznivé kvadratúry tejto konjunkcie na Ascendent (náš vonkajší prejav, spôsob, ako nás vníma okolie) a na Dračiu hlavu hovoria skôr o problémoch, ktoré si spôsobujete sám, o nevyužívaní či marení šancí, o nespoľahlivosti, nedostatku sebaovládania a neschopnosti sa prispôsobiť, o tom, že dosiahnuté (a môžete dosiahnuť veľa) nedokážete udržať. Spomínané pozitívne vlastnosti sa často ,,obrátia“, namiesto vznešeného vystupovania ,,lokajské“ spôsoby atď.

Možné je nedocenenie aj na pracovisku, úspechy striedajú neúspechy, často vo všetkých oblastiach života. Ťažkú pozíciu v zamestnaní naznačuje aj Saturn v 10. dome (na človeka sú kladené väčšie nároky ako na druhých, nedocenenie, tradične aj pád z vyššieho postavenia). Najväčší váš problém však vidím v konjunkcii Marsa so Saturnom. Obmedzujúci Saturn prináša neistoty a pocity viny, bráni sebapresadeniu, priznaniu si vlastnej hodnoty (aj ako muž). Toto sú naše vlastné vnútorné zábrany, my si ich však projektujeme na okolie; mohol by to predstavovať nejaký patriarcha - „mafiózo“ v širšej rodine (napr. svokor), často krát to však býva úspešný šéf (s ktorým sa porovnávame), ktorý nám pre množstvo úloh pomaly ,,nedovolí dýchať“.

Tu by ste mali začať. Ak svojho Marsa oslobodíte, začnú sa prejavovať všetky pozitívne vlastnosti, ktoré sú nateraz zakliate - a Mars so Saturnom v Kozorožcovi v 10. dome v trigóne na regenerujúceho Pluta je naozaj veľký potenciál. Zrazu či postupne nájdete v sebe silu či odvahu, objaví sa ctižiadosť, zdravý úsudok, schopnosť hájiť svoje práva, organizačné schopnosti, diplomatickosť, zodpovednosť, sebaovládanie, vytrvalosť, veľká pracovná výkonnosť a mnoho energie, ktorá vám vydrží až do staroby. Znovu sa presadíte, aj vzťahy v rodine a s partnerom sa upravia, bude vás čakať aj profesijný vzostup; pomalý, ale istý.

K tomu, aby ste na pretváraní seba samého aktívne pracovali, vás vlastne osud priamo núti. Pre každého človeka býva vek 40 - 42 rokov (viac či menej, podľa osobných dispozícií v horoskope) prelomový. Zmeny prinášajúci Urán (vytvorí opozíciu na svoje postavenie v horoskope narodenia) nás núti nechať všetko staré tak a skúsiť to ešte raz a nanovo, možno aj výstredne (stačí si spomenúť na niekoľko mediálne známych hviezd showbiznisu v tomto veku). Niekto si trúfne, iný nie. Jupiter, no najmä Saturn vám prinášali obmedzenia do citového i rodinného života, bránili prejavu, v tomto a nasledujúcom roku môžete ešte rátať (prechodom Saturna cez štvrtý dom rodiny) s obmedzeniami v tejto oblasti. Vašu túžbu po duchovnosti zasa jatrí Pluto prechádzajúce až do roku 2006 deviatym domom duchovnosti, potom prejde do desiateho domu kariéry a prerobí celý váš vonkajší život.

To, nakoľko a či vôbec chcete na tomto vlastnom prerode spolupracovať, závisí samozrejme od vás, chce to však trocha odvahy. Dobré by bolo čo najobjektívnejšie zhodnotiť vlastnú situáciu pomocou otázok typu: „je toto to, čo ja vlastne naozaj chcem?“ a potom už len trpezlivo hľadať odpovede; a nebáť sa. Seba. Chce to len určitý pokoj, zahĺbenie sa do svojho vnútra, aby sme získali určitý stupeň objektivity, akéhosi pohľadu „zboku“ (ako niekedy v mladosti, keď sme hodnotili svoj predchádzajúci život z kasární na vojenskej službe, vytrhnutí z vonkajšieho sveta).

K tomuto krásnemu objavovaniu vám prajem veľa vytrvalosti.

Milan

ˆ Milan Jurášek, 26.06.2004


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia