Máj, lásky čas z pohľadu hviezd

Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši. Zisťujeme, že jedine čarom lásky sa náš život stáva zmysluplným a naplneným. Mnohí z nás sa nanovo zaľúbia, bez ohľadu na vek; niektorí do svojich stabilných partnerov, iní do nových.


Tento článok je vytlačený zo serveru www.jurasek.sk dňa 03.12.2023

ˆ Milan Jurášek

Úplná adresa článku: http://www.jurasek.sk/horoskopy/maj-lasky-cas-z-pohladu-hviezd.php


Samozrejme očakávame, že nám naša láska vydrží večne a že vytvoríme stabilný a pekný pár. Na to, aby sme vydržali spolu, aj keď sa rozplynie prvé očarenie, však potrebujeme spoznať nielen partnera, ale najmä seba. Pomôže nám pri tom charakteristika jednotlivých znamení, či už v nich máme Slnko, Ascendent alebo viac planét.

Znamenia ohnivého živlu

nemajú k romantike nikdy ďaleko a príležitosť prejaviť svoju lásku iste nehodia za hlavu.
Jarná atmosféra vybičuje najmä Baranom zmysly tak, že budú priam žhnúť erotickými výbojmi a nielen priateľstvo, ale aj láska v najrôznejšej podobe bude mať u nich zelenú.
Aj rozvážnejší Lev privíta príležitosť zabudnúť na vek či povinnosti a okrem pozornosti obdaruje svoju vyvolenú/ného niečím mimoriadnym.
Aj hľadajúci Strelec, ktorého šípy mieria vždy vysoko, si nájde v tejto ročnej dobe, keď všetko úžasne kvitne a vonia, objekt svojich túžob tu na zemi a s jemu vlastnou pozornosťou sa mu bude venovať. Nie však niekde v ruchu diskoték, skôr pekne v samote.

Znamenia zemského živlu

sa prejavujú najmä pragmaticky, určitá romantika však ani im, najmä v tomto období, nechýba; opakované "ľúbim ťa" však z nich len tak ľahko nevydolujete.
Zmyselný Býk, ktorý je vždy pripravený k ľúbostnému laškovaniu, býva v tejto dobe málokedy osamelý; ak sa aj stane, že z ničoho-nič zostal sám, netrápi sa preto: vie, že si svojou družnosťou a veselosťou niekoho úžasného iste "pritiahne".
Panna k jemnému citu, zvanému láska, nepotrebuje nijaký plameň; stačia jej iskričky, ktoré zaseje do sŕdc svojich obdivovateľov a tie potom vyvolajú veľkú žiaru zaľúbenosti.
Keď Kozorožec prekoná určitý ostych a začne hľadať niekoho, kto ocení jeho inteligentný a duchaplný humor a nájde ho, má vyhrané. Pri takýchto stretnutiach zabudne na všetko nedôležité a ukojí nielen svoje telo, ale aj citovo zložitú a častokrát uzavretú dušu.

Znamenia vzdušného živlu

obvykle uvítajú taký ľúbostný cit, ktorý ich síce naplní, ale nijak zvlášť nezaťaží.
Nepokojní Blíženci sa do žiadneho vzťahu (aj keby hneď vedeli, že je len na niekoľko dní) nedajú dvakrát prehovárať; milý, pôvabný a duchaplný partner spoľahlivo zaplaší ich citové zmeny nálad. Ani sa nenazdajú a budú v tom až po uši.
Kultivované Váhy to ťahá von, do spoločnosti a medzi ľudí; väčšinou sa spoliehajú na svoje diplomatické konanie a ľahko presvedčia tokajúcich partnerov o svojich kvalitách i potrebách.
Pre vizionárskeho a do budúcnosti zahľadeného Vodnára je priateľom každý/á; často im priatelia, lásky a milenci splývajú. Získajú, ak svoje prelietavé srdce darujú tomu, kto je iste nablízku a trpezlivo čaká.

Znamenia vodného živlu

majú k láskyplnému opojeniu a ľúbostnému súzvuku (aj bez zbytočných slov) vždy blízko.
Zadaný Rak však často zabudne, že ľúbostný cit netreba nechať vyhasnúť ani "na staré kolená", no tí slobodní sa obzerajú, kde im akú spriaznenú dušičku poslal osud do cesty.
Brilantný šarm, vtip a pohotový jazyk, ktorý je vždy pripravený povedať tie najsladšie slová a zahrnúť ženu nekonečným množstvom nežností, to je Škorpión. Ani ženy z tohto znamenia nemajú pri svojej zmyselnosti problémy rozdúchať v sebe plamienky zaľúbenosti.
Citlivé a obetavé Ryby sa vždy snažia doplávať k vysnenému cieľu. Občas pri tom ani nehľadia na citové ujmy, no teraz na jar by sa mali zastaviť, upokojiť sa a povedať svojim milovaným, čo pre nich ich láska znamená.


Tento článok je vytlačený zo serveru www.jurasek.sk dňa 03.12.2023

ˆ Milan Jurášek

Úplná adresa článku: http://www.jurasek.sk/horoskopy/maj-lasky-cas-z-pohladu-hviezd.php


Koniec článku.