Príťažlivý šaman

Jana (24.10.1963, 23:45, západné Slovensko) sa spriatelila s mužom, ktorý sa venuje keltskému šamanizmu, pomáha ľuďom a lieči ich telesné i duševné problémy pomocou spojencov, s ktorými sa stretáva počas "tranzu" na svojich šamanských cestách, pri sviečke, hrkálkach a bubnoch. Svojimi názormi ovplyvnil jej život, začala sa viac zaujímať o veci "medzi nebom a zemou" i o články s takouto tématikou.

Viackrát ju príležitostne vyzval, aby išla na základný kurz šamanizmu, že má na to predpoklady, no ona sa nevie rozhodnúť.

Nie je náhoda, že väčšinou sa na túto rubriku obracajú ľudia, ktorý majú vo svojich horoskopoch zvýraznený vodný živel, teda energie znamení Škorpióna, Rýb a Raka. Títo sa viac riadia svojimi pocitmi, sú inštinktívnejší a prístupnejší tomu, čo je nevysvetliteľné a niekedy i magické.

Vo vašom horoskope je nutkanie hľadať svoje pravé, skutočné ja zvýraznené niekoľkokrát. Ste typ výrazne introvertný, s mimoriadne silne obsadeným znamením Škorpióna vo štvrtom dome - dome rodiny. Škorpióna charakterizuje vášeň; všetko, čo robí, robí naplno. Často sa však až sebazničujúco ženie, pri preskúmavaní všetkých možností (pretože záhady, najmä tie temné, ho neodolateľne priťahujú), do záhuby. Je však pravdou, že utrpenie Škorpióna zoceľuje a brúsi jeho charakter.

Vášho priateľa v horoskope predstavuje Saturn (skúsenosti) na Descendente (= ty/opak Ja); pravdepodobne vás očaril svojimi netradičnými technikami, možno aj ako ženu. Vo vašom vývoji vám iste pomôže, neviem však, ako by to dopadlo, keby ste spolu (pri vašej jemnosti a citlivosti, no aj vášnivosti) začali spolu žiť; naznačené sú sklamania a bolesti (Chirón v ôsmom dome transformácie a sexuality, podľa starej astrologickej terminológie okultný dom) v opozícii na Urána, a najmä Pluta (vládcu Škorpióna), vašu najsilnejšiu planétu. (Nebolo by ani márne vrátiť sa do minulosti a v pokoji, s odstupom času si preskúmať váš vzťah s otcom).

Druhú možnosť duchovného vývoja vidím cez Jupitera, ktorý je umiestnený v duchovnom - 9 dome; je to síce cesta pomalšia, ale o to bezpečnejšia. Spočíva v postupnom zušľachťovaní charakteru, pomalej premene a očisťovaní sa. Vhodné by boli (so svojimi etickými princípmi) joga alebo budhizmus.

Myslím, že robíte dobre, ak sa vo svojom rozhodnutí neunáhľujete, o to skôr, že v tomto období prechádza Lilit Vrchom neba (miestom, kde chceme zažiariť); váš Ascendent je Lev - kráľ.

Keďže ste v liste naznačili aj iné, závažné skutočnosti, ktoré ste však nekonkretizovali, môžem sa vyjadriť len takto, prínosnejšia by však bola osobná konzultácia.
Budem rád, ak sa mi za čas ozvete.
Milan

ˆ Milan Jurášek, 25.07.2004


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia