Znamenia a jarné lásky 2012

V utorok - 20. marca 2012 - máme prvý jarný deň; ráno, presne 6 hod a 14 minút po polnoci prejde Slnko zo znamenia Rýb do Barana. Začína nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť "len" romantike a kedy zostať radšej doma?


Tento článok je vytlačený zo serveru www.jurasek.sk dňa 23.10.2018

ˆ Milan Jurášek

Úplná adresa článku: http://www.jurasek.sk/horoskopy/znamenia-a-jarne-lasky-2012.php


Aj keď nepoznáte postavenie planét, ktoré majú vplyv na váš partnerský život vo vašom osobnom horoskope - ten vám môže vypočítať a zostaviť iba astrológ - každý z vás môže pozitívne vplyvy okamžitých postavení planét a ich prechody jednotlivými znameniami (tzv. tranzity) využiť. Naše skutočné danosti v oblasti lásky a vzťahov ovplyvňujú a aktivujú najmä Venuša a Mars. Ak prechádzajú znamením určitého živlu, priaznivo pôsobia nielen na toto znamenie, ale aj na ostatné dve z toho istého živlu.

Venuša - planéta lásky bude prvých pár jarných dní - do 3. apríla v Býkovi, potom prejde do Blížencov. V znamení Blížencov sa zdrží výrazne dlhšie - všetky jarné mesiace i väčšinu tých letných (pre astrológov: 15. mája sa stáva retrográdnou a direktívnou znovu až začiatkom leta).

Mars - predstavuje tú aktívnejšiu, skôr mužskú stránku - je už celé mesiace v Panne a aj všetky jarné bude. Od 24. januára je retrográdny, od 14. apríla znovu direktívny (z Panny do Váh prejde až začiatkom júla).
Na presvedčivosti teda počas jarných mesiacov pridá znameniam zemského živlu - Býkom, Pannám a Kozorožcom (čiastočne aj  Rakom a Škorpiónom), no Blíženci, Strelci a Ryby sa budú naďalej cítiť utlmení. 

Tým, že sú Venuša a Mars počas jari retrográdne a len v jednom znamení vychádzajú priaznivé dni pre jednotlivé živly ináč ako po minulé ročné obdobia a na každý živel či znamenie jednoducho nevyjde - až v lete.

Najlepšie budú počas jari na tom znamenia vzdušného živlu: Blíženci, Váhy a Vodnári (čiastočne aj Barani a Levi):
- narodení v prvej dekáde týchto znamení majú šťastné dni od 3. do polovice apríla a od 15. júna až po prvé letné dni.
- narodení v strednej dekáde môžu rátať s druhou polovicou apríla a prvou polovicou júna
- pre narodených v poslednej dekáde znamenia bude šťastný celý máj (narodení v posledných dňoch znamenia to asi pocítia menej výrazne).
Pre Panny, Ryby a Strelcov môžu byť tieto obdobia nepriaznivé

Priaznivé dni pre znamenia živlu zeme - Býka, Panny a Kozorožca (v menšej miere aj pre Rakov a Ryby): do 3. apríla. Narodení v druhej polovici týchto znamení pocítia tieto vplyvy výraznejšie.
Levi, Vodnári a Škorpióni budú v tomto období mať skôr nepriaznivé obdobie.

My ostatní by sme mali maximálne využiť (z hľadiska aspektov - vzťahov medzi Venušou, Marsom a ďalšími planétami) šťastné dni pre záležitosti lásky: 29.3., 9.4., 16.5., 1. a 2.6, 12. a 13.6. a 20.6.2012  Ako a nakoľko ich využijeme však záleží iba na nás.
Kritické dni môžu byť: 22.3., 5. až 13.4., 5. a 6.5., 17.5., 30. a 31.5., 4. a 5.6., 7. a 8.6., 16. a 17.6.2012; žiaľ, je ich výraznejšie viac ako tých šťastných. V lete si to vynahradíme :-). Buďme čo najústretovejší, hľadajme kompromisy, vyhnime sa agresívnym. Nezahoďme staré istoty, na prvé rande si vyberme iný dátum ;-).
Dni 5. a 6.6.2012 sú také "obojaké" - môžu byť priaznivé pre trvalé partnerstvá, mnohým však prinesú nezvládnutú vášnivosť a chuť na dobrodružstvo. Pozor na hádky, nezvládnuté prejavy vášne; hrozia i rozchody! Iným - tým citlivejším - ponúknu optimizmus, umelecké  cítenie, radosť i partnerskú naplnenosť. Mohol by to byť aj výborný termín na sobáš. 

Takže, užime si to!

Ak si chcete pozrieť môj "klasický" horoskop na rok 2012, je tu.


Tento článok je vytlačený zo serveru www.jurasek.sk dňa 23.10.2018

ˆ Milan Jurášek

Úplná adresa článku: http://www.jurasek.sk/horoskopy/znamenia-a-jarne-lasky-2012.php


Koniec článku.