Znamenia a jesenné lásky

V nedeľu 23. septembra 2018 nadránom prechádza Slnko z Panny do znamenia Váh, na severnej pologuli začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň majú aj lásky. Nezrelá láska hovorí: Milujem ťa, pretože ťa potrebujem. Zrelá láska: Potrebujem ťa, pretože ťa milujem. Erich Fromm (psychoanalytik)


Tento článok je vytlačený zo serveru www.jurasek.sk dňa 20.02.2019

ˆ Milan Jurášek

Úplná adresa článku: http://www.jurasek.sk/horoskopy/znamenia-a-jesenne-lasky.php


Výklad Osobného horoskopu - v čom nám môže pomôcť, Astrologické poradenstvo - platené služby, Osobné horoskopy, Partnerské horoskopy a partnerské trojuholníky, Prognózy - na nasledujúci rok aj dlhšie obdobia, Výber vhodného termínu, Plánovanie počatia dieťaťa, Predpoklady pre partnerstvo, intimitu a sexualitu, tiež iné druhy výkladov
Sebapoznávacie víkendové semináre, vyučovanie astrológie, malé skupinky. Možné aj individuálne, tiež cez Skype
Joga pre zdravie (BA Krasňany) - cvičenie v krúžkoch - pokračujúci aj úplní začiatočníci. Znovu sme začali od septembra.
Tiež joga individuálne, vo vám vhodných termínoch.


info: jurasek(zavinac)jurasek(bodka)sk alebo 0905929454, aj facebook


Počas ľudského života sa dá - takisto ako počas roka - vypozorovať niekoľko období. Mladosti odpovedá jar, všetko sa prebúdza, kvitne, spieva, prichádza nová miazga, nové skúsenosti, objavovanie nepoznaného. V lete vrcholí vitalita - v prírode je to čas úrody, u človeka najväčšej výkonnosti. Jeseň zodpovedá - nie nadarmo sa hovorí aj o jeseni života - určitému zvnútorneniu, zbierame a spracovávame úrodu, čiže to, čo sme na jar (v mladosti) zasiali a v lete (počas "najlepších rokov") zveľaďovali.

Mladosť (jar) je charakteristická spoznávaním a zmenami. Aj o letných láskach sa často hovorí, že nevydržia a pominú. Tie jesenné - zrelé - nám už zostávajú na celý život. U tých šťastnejších párov k nim patrí poznanie, že chcú a bude im príjemné spolu zostarnúť.

Aj keď nepoznáme svoj Osobný horoskop a umiestnenie planét, ktoré majú vplyv na náš partnerský život v ňom (v znameniach, v domoch a ich vzájomných aspektov), ten nám môže vypočítať, zostaviť a najmä vyložiť iba astrológ - no, toto nie je celkom pravda - dá sa to, aspoň na použitie pre seba, naučiť.
Každý z nás môže využiť tu uvedené pozitívne vplyvy okamžitých postavení planét a ich prechody jednotlivými znameniami, tzv. tranzity (hoci len voči Slnku, nášmu slnečnému znameniu).

Naše skutočné danosti v oblasti lásky a vzťahov ovplyvňujú a aktivujú najmä Venuša a Mars. Ak prechádzajú znamením určitého živlu, priaznivo pôsobia nielen na toto znamenie, ale aj na ostatné dve z toho istého živlu.

Od prvého jesenného dňa bude planéta lásky a harmónie - Venuša prechádzať Škorpiónom, jeho prvou dekádou. No 5. októbra zdanlivo zmení svoj smer (stane sa retrográdna) a 31. októbra prejde znovu do Váh. Tam sa 16. novembra znovu zdanlivo zastaví a vydá sa zasa priamym smerom. 2 decembra prejde po druhýkrát do Škorpióna, v tomto znamení - v jeho prvej polovici - zotrvá až do konca jesenného obdobia. Čiže v porovnaní s predchádzajúcimi kvartálnymi predpoveďami sa chová netradične, počas jesene dopraje najmä znameniam Vodného živlu.

Planéta akcieschopnosti, súťaživosti a dobýjania Mars bude prvú časť jesene prechádzať znamením Vodnára. Od 16. novembra až do konca jesene bude potom v nasledujúcom znamení Rýb.

Mars teda počas prvej časti jesene
pridá na presvedčivosti vzdušným znamenia: Blížencom, Váham a Vodnárom, Pannám a Kozorožcom (čiastočne aj Baranom a Strelcom) - tí môžu rátať s väčšou výkonnosťou. Menej to platí pre narodených v prvých pár dňoch týchto znamení.
Býkov, Levov a Škorpiónov "pribrzdí", tí zasa môžu pocítiť stratu vitality.

V druhej, záverečnej časti jesene* - od 16. novembra až do konca jesene - bude Mars naklonený vodným znameniam (Raci, Škorpióni a Ryby), čiastočne aj Býkom a Kozorožcom.
A menej výkonní sa môžu cítiť Blíženci, Panny a Strelci.
*Narodených v poslednom týždni všetkých spomenutých znamení sa to bude týkať len čiastočne, spomenuté vplyvy precítia v prvom zimnom období.

Pre tých, ktorí sa ťažšie zoznamujú a majú problémy v partnerských vzťahoch sú určené nasledujúce riadky (odvodené od polohy Venuše).
Nájdite si svoje svoje šťastné dni pre všetky záležitosti lásky a tieto dni potom rozumne využívajte.
Toto ročné obdobie je veľmi špecifické, "hviezdy" v tejto oblasti doprajú prevažne len znameniam dvoch živlov: vzdušnému a najmä vodnému:

Priaznivé dni pre znamenia živlu vody - Raka, Škorpióna a Ryby
(v menšej miere aj pre Panny a Kozorožcov):
23.9. - 31.10.
- týka sa najmä narodených v prvej dekáde týchto znamení
 2.12. - 21.12. - týka sa najmä narodených v prvej polovici týchto znamení

Priaznivé dni pre znamenia živlu vzduchu - Blížencov, Váhy a Vodnára (v menšej miere aj pre Levov a Strelcov): 1.11. - 2.12.
-
týka sa len narodených v poslednom týždni týchto znamení

Nezabudnite si však tieto údaje skombinovať s vplyvmi Marsa, spomenutými vyššie.

Z hľadiska aspektov - vzťahov medzi planétami, ktoré sa zúčastňujú na prežívaní lásky: najmä Venuše, Marsa, Pluta, ale aj Luny, Saturna, Urána, Neptúna a Lilit - môžeme určiť priaznivé i problematické obdobia:

K tým harmonizujúcim patria dni:
23.-25. a 27.-29. septembra,
15., 16., 21., 22., 24. a 26. októbra, 
9.-11., 15., 21., 27. a 28. novembra a
5., 16., 17., 21. a 22. decembra 2018.

Náročnejšie chvíľky môžme zažiť
2., 3., 10.-12., 15.-20. a 29.-31. októbra,
1., 2., 19., 20., 26. a 30. novembra a
1.-3. decembra. 

Vidíte, že harmonizujúce aspekty prevažujú; dá sa teda predpokladať, že hviezdy nám budú počas jesene naklonené.

Samozrejme že miera vplyvu tu vyššie uvedeného závisí na našich danostiach v týchto oblastiach, na dispozíciách, ktoré sa dajú určiť prebádaním nášho Osobného horoskopu .
A potom - čo o ňom vieme, ako to prijmeme a čo s tým urobíme :-)

Ako teda môže z týchto informácií vyťažiť - aj laik - pre seba čo najviac pozitívneho? A zároveň sa vyvarovať tomu nepriaznivému?
Počas tých "horších" dní a období treba byť pozornejší, ústretovejší a rozvážnejší. Teda byť čo najviac v prítomnosti, v prítomnom okamihu.
Na druhej strane by sme mali s nadhľadom prijať všetky možnosti a príležitosti, čo nám osud ponúka. Teda - podľa svojich zámerov a cieľov - v maximálnej miere využiť všetky šťastné vyššie uvedené obdobia a dni.
Rada - vyznačte si ich farebne v diáriku.

Nezrelá láska hovorí: Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska: Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Pozrite aj:

Znamenia a jarné lásky

Znamenia a letné lásky

Znamenia a zimné lásky


Tento článok je vytlačený zo serveru www.jurasek.sk dňa 20.02.2019

ˆ Milan Jurášek

Úplná adresa článku: http://www.jurasek.sk/horoskopy/znamenia-a-jesenne-lasky.php


Koniec článku.