Znamenia a jesenné lásky

22. septembra 2016 poobede prechádza Slnko z Panny do znamenia Váh a na severnej pologuli začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň majú aj lásky. Nezrelá láska hovorí: Milujem ťa, pretože ťa potrebujem. Zrelá láska: Potrebujem ťa, pretože ťa milujem. Erich Fromm (psychoanalytik)


Tento článok je vytlačený zo serveru www.jurasek.sk dňa 18.08.2017

ˆ Milan Jurášek

Úplná adresa článku: http://www.jurasek.sk/horoskopy/znamenia-a-jesenne-lasky.php


Osobné horoskopy, Partnerské horoskopy a partnerské trojuholníky, Prognózy - na nasledujúci rok aj na dlhšie obdobia, Výber vhodného termínu, Plánovanie počatia dieťaťa, Predpoklady pre partnerstvo, intimitu a sexualitu, tiež iné druhy výkladov
Sebapoznávacie víkendové semináre, vyučovanie astrológie, malé skupinky aj individuálne, tiež cez Skype

Joga pre zdravie (BA Krasňany) - cvičenie v krúžkoch,
aj joga individuálne,
vo vám vhodných termínoch

info: jurasek(zavinac)jurasek(bodka)sk alebo 0905929454, 02 4488 9388


Počas ľudského života sa dá - takisto ako počas roka - vypozorovať niekoľko období. Mladosti odpovedá jar, všetko sa prebúdza, kvitne, spieva, prichádza nová miazga, nové skúsenosti, objavovanie nepoznaného. V lete vrcholí vitalita - v prírode je to čas úrody, u človeka najväčšej výkonnosti. Jeseň zodpovedá - nie nadarmo sa hovorí aj o jeseni života - určitému zvnútorneniu, zbierame a spracovávame úrodu, čiže to, čo sme na jar (v mladosti) zasiali a v lete (počas "najlepších rokov") zveľaďovali.

Mladosť (jar) je charakteristická spoznávaním a zmenami. Aj o letných láskach sa často hovorí, že nevydržia a pominú. Tie jesenné - zrelé - nám už zostávajú na celý život. U tých šťastnejších párov k nim patrí poznanie, že chcú a bude im príjemné spolu zostarnúť.

Aj keď nepoznáme svoj Osobný horoskop a umiestnenie planét, ktoré majú vplyv na náš partnerský život v ňom (v znameniach, v domoch a ich vzájomných aspektov), ten nám môže vypočítať, zostaviť a najmä vyložiť iba astrológ - no, toto nie je celkom pravda - každý z nás môže využiť pozitívne vplyvy okamžitých postavení planét a ich prechody jednotlivými znameniami, tzv. tranzity (hoci len voči Slnku, nášmu slnečnému znameniu).

Naše skutočné danosti v oblasti lásky a vzťahov ovplyvňujú a aktivujú najmä Venuša a Mars. Ak prechádzajú znamením určitého živlu, priaznivo pôsobia nielen na toto znamenie, ale aj na ostatné dve z toho istého živlu.

Od prvého jesenného dňa bude planéta lásky a harmónie - Venuša prechádzať poslednými dvoma stupňami znamenia Váh, 23.9.prejde do Škorpióna, od 18.10. do 12.11. bude v Strelcovi a do 7.12. v Kozorožcovi. Potom  - do posledného jesenného dňa - bude prechádzať prvou polovicou znamenia Vodnára.

Planéta akcieschopnosti, súťaživosti a dobýjania Mars bude počas prvých jesenných dní na posledných troch stupňoch znamenia Strelca, od 27.9. do 9.11. bude v znamení Kozorožca a záver jesene strávi prechodom znamením Vodnára. Okrem posledných dvoch dní, od 19.12. do 21.12. bude už Mars prechádzať prvými dvoma stupňami znamenia Rýb.

Mars teda počas približne prvej polovice jesene
pridá na presvedčivosti zemským znameniam: Býkom, Pannám a Kozorožcom (čiastočne aj Škorpiónom a Rybám) - tí môžu rátať s väčšou výkonnosťou.
Baranov a Váhy (a čiastočne aj Rakov) "pribrzdí", tí zasa môžu pocítiť stratu vitality.
V druhej časti jesene - od 9. novembra - bude Mars naklonený vzdušným znameniam (Blíženci, Váhy a Vodnár), čiastočne aj Strelcom a Baranom.
A menej výkonní sa môžu cítiť Býci a Škorpióni (čiastočne aj Levi).

Pre tých, ktorí sa ťažšie zoznamujú a majú problémy v partnerských vzťahoch sú určené nasledujúce riadky. Môžu si v nich nájsť svoje šťastné dni pre všetky záležitosti lásky a tieto dni potom rozumne využívať.

Priaznivé dni pre znamenia živlu ohňa - Barana, Leva a Strelca
(a v menšej miere aj pre Váhy a Vodnárov): 18.10. - 12.11.

Priaznivé dni pre znamenia živlu zeme - Býka, Panny a Kozorožca (v menšej miere aj pre Rakov a Škorpiónov): 12.11. - 7.12.  

Priaznivé dni pre znamenia živlu vzduchu - Blížencov, Váhy a Vodnára (v menšej miere aj pre Baranov a Strelcov):
- pre narodených v prvej polovici znamenia: 7.12. - 21.12.
- pre narodených v posledných troch dňoch týchto znamení sú šťastné dni hneď tie prvé dva jesenné.
- ostatní si musia počkať na začiatok zimného obdobia (alebo ťažiť z toho, čo sa udialo na tomto poli v závere leta, v septembri).

Priaznivé dni pre znamenia živlu vody - Raka, Škorpióna a Ryby
(v menšej miere aj pre Panny a Kozorožcov): 23.9. - 18.10.

Pre narodených v prvých dekádach znamení približne platí prvých osem až deväť dní, pre narodených v stredných - druhých osem až deväť dní a narodení v tretej dekáde použijú posledných osem až deväť dní uvedeného priaznivého obdobia. Je vhodné si ich vyznačiť v diári.
Zostávajúce dni sú pre lásku viac či menej nepriaznivé.

Nezabudnite si však tieto údaje skombinovať s vplyvmi Marsa, spomenutými vyššie.

Z hľadiska aspektov
- vzťahov medzi planétami, ktoré sa zúčastňujú na prežívaní lásky: najmä Venuše, Marsa, Pluta, ale aj Luny, Saturna, Urána, Neptúna a Lilit - môžeme určiť priaznivé i problematické obdobia:

K tým harmonizujúcim patria dni: 1. až 3., 5., 6., 11. až 13., 19., 22. a 27. až 30. októbra, 3. až 5., 7., 11., 19., 20., 25., 29. a 30. novembra
a 1. až 3., 6. a 7. decembra 2016.

Náročnejšie chvíľky môžme zažiť (nech vás neprekvapí, že sú medzi nimi aj dni uvedené ako harmonické, počas takýchto dní sú vplyvy aj také, aj onaké  :-)).
A len na nás - no..., trochu aj na našom Osobnom horoskope - záleží, čo s tým urobíme):
5., až 8., 13. až 16., 19., 25, 26. 28. a 29.  októbra, 4., 5. a 25., 29. a 30. novembra a 8. až 10. decembra. 

Vidíte, že harmonizujúce aspekty prevažujú; dá sa teda povedať, že hviezdy nám budú počas jesene naklonené.

Samozrejme že miera vplyvu tu vyššie uvedeného závisí na našich danostiach v týchto oblastiach, na dispozíciách, ktoré sa dajú určiť prebádaním nášho Osobného horoskopu .

Ako teda môže z týchto informácií vyťažiť - aj laik - pre seba čo najviac pozitívneho? A zároveň sa vyvarovať tomu nepriaznivému?
Počas tých "horších" dní a období treba byť pozornejší, ústretovejší a rozvážnejší. Teda byť čo najviac v prítomnosti, v prítomnom okamihu.
Na druhej strane by sme mali s nadhľadom prijať všetky možnosti a príležitosti, čo nám osud ponúka. Teda - podľa svojich zámerov a cieľov - v maximálnej miere využiť všetky šťastné vyššie uvedené obdobia a dni.

Nezrelá láska hovorí: Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska: Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Osobné horoskopy, Partnerské horoskopy a partnerské trojuholníky, Prognózy - na nasledujúci rok aj na dlhšie obdobia, Výber vhodného termínu, Plánovanie počatia dieťaťa, Predpoklady pre partnerstvo, intimitu a sexualitu, tiež iné druhy výkladov
Sebapoznávacie víkendové semináre, vyučovanie astrológie, malé skupinky aj individuálne, tiež cez Skype

Joga pre zdravie (BA Krasňany) - cvičenie v krúžkoch,
aj joga individuálne, joga individuálne,
vo vám vhodných termínoch

info: jurasek(zavinac)jurasek(bodka)sk alebo 0905929454, 02 4488 9388

 


Tento článok je vytlačený zo serveru www.jurasek.sk dňa 18.08.2017

ˆ Milan Jurášek

Úplná adresa článku: http://www.jurasek.sk/horoskopy/znamenia-a-jesenne-lasky.php


Koniec článku.