Znamenia a jesenné lásky

V utorok 22. septembra 2020 poobede prechádza Slnko z Panny do znamenia Váh, presne o 15:30 hod. majú deň a noc rovnakú dĺžku. Na severnej pologuli začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň majú aj lásky. Nezrelá láska hovorí: Milujem ťa, pretože ťa potrebujem. Zrelá láska: Potrebujem ťa, pretože ťa milujem. Erich Fromm (psychoanalytik)


Tento článok je vytlačený zo serveru www.jurasek.sk dňa 20.06.2024

ˆ Milan Jurášek

Úplná adresa článku: http://www.jurasek.sk/horoskopy/znamenia-a-jesenne-lasky.php


Nezrelá láska hovorí: Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska: Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Čakajú nás dynamické, horúce mesiace, ale či sa táto vrelosť, vrúcnosť prenesie aj do oblasti vzťahov a lásky, to nám hviezdy zaručiť nevedia.

Výklad Osobného horoskopu - v čom nám môže pomôcť, Astrologické poradenstvo - platené služby, Osobné horoskopy, Partnerské horoskopy a partnerské trojuholníky, Prognózy - na nasledujúci rok aj dlhšie obdobia, Výber vhodného termínu, Plánovanie počatia dieťaťa, Predpoklady pre partnerstvo, intimitu a sexualitu, tiež iné druhy výkladov
Sebapoznávacie víkendové semináre, vyučovanie astrológie, malé skupinky. Možné aj individuálne, tiež cez Skype
Joga pre zdravie (BA Krasňany) - cvičenie v krúžkoch - pokračujúci, aj úplní začiatočníci. Pridajte sa k nám, máme voľné miesta!
Tiež joga individuálne, vo vám vhodných termínoch.

info: jurasek(zavinac)jurasek(bodka)sk alebo 0905929454, aj facebook


Počas ľudského života sa dá - takisto ako počas roka - vypozorovať niekoľko období. Mladosti odpovedá jar, všetko sa prebúdza, kvitne, spieva, prichádza čerstvá miazga, nové skúsenosti, objavovanie nepoznaného. V lete vrcholí vitalita - v prírode je to čas plodov, úrody, u človeka najväčšej výkonnosti. Jeseň zodpovedá - nie nadarmo sa hovorí aj o jeseni života - určitému zvnútorneniu, zbierame a spracovávame úrodu, čiže to, čo sme na jar (v mladosti) zasiali a v lete (počas "najlepších rokov") zveľaďovali.

Mladosť (jar) je charakteristická spoznávaním a zmenami. Aj o letných láskach sa často hovorí, že nevydržia a pominú. Tie jesenné - zrelé - nám už zostávajú na celý život. U tých šťastnejších párov k nim patrí poznanie, že chcú a bude im príjemné spolu zostarnúť.

Aj keď nepoznáme svoj Osobný horoskop a umiestnenie planét, ktoré majú vplyv na náš partnerský život v ňom (v znameniach, v domoch a tiež vzájomných aspektov medzi planétami), ten nám môže vypočítať, zostaviť a najmä vyložiť iba astrológ ...
- Tak toto nie je celkom pravda, dá sa to, aspoň na použitie pre seba, celkom bezproblémovo naučiť.

Každý z nás môže využiť tu uvedené pozitívne vplyvy okamžitých postavení planét a ich prechody jednotlivými znameniami, tzv. tranzity (hoci v tomto prípade len voči Slnku, nášmu slnečnému znameniu).

Naše skutočné danosti v oblasti lásky a vzťahov ovplyvňujú a aktivujú najmä Venuša a Mars. Ak prechádzajú znamením určitého živlu, priaznivo pôsobia nielen na toto znamenie, ale aj na ostatné dve z toho istého živlu.

Rýchla Venuša prebehne počas jesene znameniami všetkých štyroch živlov. Od prvého jesenného dňa bude planéta lásky a harmónie - Venuša prechádzať znamením Leva, jeho druhou polovicou. 2. októbra prejde do Panny, v tomto znamení bude až do 28. októbra. V nasledujúcich Váhach bude až do 21. novembra a znamením Škorpióna bude prechádzať až do 15. decembra. Posledných pár dní jesenného obdobia bude prechádzať Strelcom, jeho prvými siedmimi stupňami (priaznivé pre narodených v novembri).

Planéta akcieschopnosti, súťaživosti a dobýjania Mars bude celé jesenné obdobie prechádzať len druhou polovicou znamenia Barana. Pretože až do polovice novembra bude retrográdny, jeho energie sú viac zamerané dovnútra, niečo ako keď sa v kuchte v kuchyni pomaly zvyšuje tlak. A my čakáme, kedy sa to v jednom okamihu uvoľní - a začne hlasno syčať :-)

Mars predstavuje samozrejme energiu - užitočnú aj neovládateľnú, nespútanú - podľa stupňa, ako sme si týchto síl vedomí.
Môže nám všetkým - najmä ohnivým znameniam, čiastočne aj vzdušným, Blížencom a Vodnárom - pridať na presvedčivosti a výkonnosti, ale aj spustiť nezvládnuteľné peklo, ktoré môže nám i druhým ublížiť.
Ťažšie zvládnuteľné môžu byť tieto energie pre Rakov, Váhy a Kozorožcov. A samozrejme aj pre Baranov.
Narodených v prvej polovici všetkých spomenutých znamení sa to bude týkať len čiastočne.

Samozrejme toto je len približné vyhodnotenie, prevládajúce tendencie a mieru dopadov na určité konkrétne časti života práve pre Vás ukáže len rozbor Vášho Osobného a Prognostického horoskopu.

Pre tých, ktorí sa ťažšie zoznamujú a majú problémy v partnerských vzťahoch sú určené nasledujúce riadky (odvodené od polohy Venuše).
Nájdite si svoje svoje šťastné dni pre všetky záležitosti lásky a tieto dni potom rozumne využívajte.
Pre narodených v prvých dekádach znamení platí približne prvých osem až deväť dní, pre narodených v stredných - tiež tak a narodení v tretej dekáde použijú posledných osem až deväť dní priaznivého obdobia.
Zostávajúce dni sú pre lásku viac či menej nepriaznivé.

Priaznivé dni pre lásku vo všetkých podobách:

Pre znamenia živlu ohňa - Barana, Leva a Strelca (v menšej miere aj pre Blížencov a Váhy): 22.9. - 2.10. - pre narodených v druhej polovici znamenia
- pre narodených v prvých siedmych dňoch ohnivých znamení a v menšej miere aj pre Váhy a Vodnárov - 15.12. - 21.12.

Pre znamenia živlu zeme - Býka, Pannu a Kozorožca (v menšej miere aj pre Rakov a Škorpiónov): 3.10. - 27.10.

Pre znamenia živlu vzduchu - Blížencov, Váhy a Vodnárov
-  28.10. - 21.11. (čiastočne platí aj pre Levov a Strelcov)

Pre znamenia živlu vody - Raka, Škorpióna a Ryby (v menšej miere aj pre Panny a Kozorožcov): 22.11. do 15.12. 

Z hľadiska aspektov - vzťahov medzi planétami, ktoré sa zúčastňujú na prežívaní lásky: najmä Venuše, Marsa, Pluta, ale aj Luny, Saturna, Urána, Neptúna a Lilit - môžeme určiť priaznivé i problematické obdobia, ktoré platia pre všetky znamenia:

K tým harmonizujúcim patria dni:
27.-29. a 30. septembra,
1., 6., 10. - 13., 18., 19., 21., 22. a 24. októbra, 
14. a15. novembra a
5., 6., 10. - 12., 14., 15. a 19. decembra 2020.

Náročnejšie chvíľky môžeme zažiť
22. - 24., .29. a 30. septembra,
9., 13.-15., 18., 19., 21. - 23. a 27. októbra,
1., 2., 9., 10., 12., 13., 15., 16.. 24., 27. a 28. novembra a
23., 30. a 31.decembra. 

Vidíte, že v niektorých mesiacoch  prevažujú harmonizujúce aspekty; v iných zasa tie neharmonické, tenzné. Múdre je zariadiť sa podľa toho.
Niektoré z týchto spomenutých dní  - tie uvedené medzi šťastnými aj kritickými zároveň - môžu byť priaznivé pre trvalé partnerstvá, mnohým však prinesú  neistoty ohľadom vlastnej atraktívnosti či hodnoty, možno aj pochybnosti či ťažkosti pri zvládaní obmedzení vyplývajúcich zo sľubu vernosti, tiež nekontrolovanú vášnivosť a chuť na dobrodružstvo.

Samozrejme že miera vplyvu tu vyššie uvedeného závisí na našich danostiach v týchto oblastiach, na dispozíciách, ktoré sa dajú určiť prebádaním nášho Osobného horoskopu .
A potom - čo o ňom vieme, ako to prijmeme a čo s tým urobíme :-)

Ako teda môže z týchto informácií vyťažiť - aj ako laik - pre seba čo najviac pozitívneho? A zároveň sa vyvarovať tomu nepriaznivému?

Počas tých "horších" dní a období treba byť pozornejší, ústretovejší a rozvážnejší. Teda byť čo najviac v prítomnosti, v prítomnom okamihu.
Na druhej strane by sme mali s nadhľadom prijať všetky možnosti a príležitosti, čo nám osud ponúka. Teda - podľa svojich zámerov a cieľov - v maximálnej miere využiť všetky šťastné vyššie uvedené obdobia a dni.
Rada - vyznačte si ich farebne v diáriku.
Astrológovia zvyknú harmonické vplyvy značiť modrou, tie tenzné, neharmonické zasa červenou.

Nezrelá láska hovorí: Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska: Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Pozrite aj:

Znamenia a jarné lásky

Znamenia a letné lásky

Znamenia a zimné lásky


Tento článok je vytlačený zo serveru www.jurasek.sk dňa 20.06.2024

ˆ Milan Jurášek

Úplná adresa článku: http://www.jurasek.sk/horoskopy/znamenia-a-jesenne-lasky.php


Koniec článku.