Znamenia a jesenné lásky

22. septembra 2017 neskoro večer prechádza Slnko z Panny do znamenia Váh a na severnej pologuli začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň majú aj lásky. Nezrelá láska hovorí: Milujem ťa, pretože ťa potrebujem. Zrelá láska: Potrebujem ťa, pretože ťa milujem. Erich Fromm (psychoanalytik)


Tento článok je vytlačený zo serveru www.jurasek.sk dňa 20.08.2018

ˆ Milan Jurášek

Úplná adresa článku: http://www.jurasek.sk/horoskopy/znamenia-a-jesenne-lasky.php


Výklad Osobného horoskopu - v čom nám môže pomôcť, Astrologické poradenstvo - platené služby, Osobné horoskopy, Partnerské horoskopy a partnerské trojuholníky, Prognózy - na nasledujúci rok aj dlhšie obdobia, Výber vhodného termínu, Plánovanie počatia dieťaťa, Predpoklady pre partnerstvo, intimitu a sexualitu, tiež iné druhy výkladov
Sebapoznávacie víkendové semináre, vyučovanie astrológie, malé skupinky. Možné aj individuálne, tiež cez Skype
Joga pre zdravie (BA Krasňany) - cvičenie v krúžkoch - začíname od septembra. Aj joga individuálne, vo vám vhodných termínoch

info: jurasek(zavinac)jurasek(bodka)sk alebo 0905929454, 02 4488 9388


Počas ľudského života sa dá - takisto ako počas roka - vypozorovať niekoľko období. Mladosti odpovedá jar, všetko sa prebúdza, kvitne, spieva, prichádza nová miazga, nové skúsenosti, objavovanie nepoznaného. V lete vrcholí vitalita - v prírode je to čas úrody, u človeka najväčšej výkonnosti. Jeseň zodpovedá - nie nadarmo sa hovorí aj o jeseni života - určitému zvnútorneniu, zbierame a spracovávame úrodu, čiže to, čo sme na jar (v mladosti) zasiali a v lete (počas "najlepších rokov") zveľaďovali.

Mladosť (jar) je charakteristická spoznávaním a zmenami. Aj o letných láskach sa často hovorí, že nevydržia a pominú. Tie jesenné - zrelé - nám už zostávajú na celý život. U tých šťastnejších párov k nim patrí poznanie, že chcú a bude im príjemné spolu zostarnúť.

Aj keď nepoznáme svoj Osobný horoskop a umiestnenie planét, ktoré majú vplyv na náš partnerský život v ňom (v znameniach, v domoch a ich vzájomných aspektov), ten nám môže vypočítať, zostaviť a najmä vyložiť iba astrológ - no, toto nie je celkom pravda - každý z nás môže využiť pozitívne vplyvy okamžitých postavení planét a ich prechody jednotlivými znameniami, tzv. tranzity (hoci len voči Slnku, nášmu slnečnému znameniu).

Naše skutočné danosti v oblasti lásky a vzťahov ovplyvňujú a aktivujú najmä Venuša a Mars. Ak prechádzajú znamením určitého živlu, priaznivo pôsobia nielen na toto znamenie, ale aj na ostatné dve z toho istého živlu.

Od prvého jesenného dňa bude planéta lásky a harmónie - Venuša prechádzať prvými stupňami znamenia Panny, 14.10. prejde do Váh, od 7.11. do 1.12. bude v Škorpiónovi a do posledného jesenného dňa - bude prechádzať skoro celým znamením Strelca (po 26. stupeň).

Planéta akcieschopnosti, súťaživosti a dobýjania Mars bude začiatkom jesenných dní prechádzať druhou a treťou dekádou Panny, od 22.10. do 9.12. bude v znamení Váh a záver jesene strávi prechodom znamením Škorpióna (po 8. stupeň).
Mars
teda počas približne prvej časti jesene
pridá na presvedčivosti zemským znameniam: Býkom, Pannám a Kozorožcom (čiastočne aj Rakom a Škorpiónom) - tí môžu rátať s väčšou výkonnosťou. Platí najmä pre narodených v druhej a tretej dekáde týchto znamení.
Blížencov, Strelcov a Ryby "pribrzdí", tí zasa môžu pocítiť stratu vitality. V prevažnej, najdlhšej časti jesene - od 22. októbra - bude Mars naklonený vzdušným znameniam (Blíženci, Váhy a Vodnár), čiastočne aj Levom a Strelcom.
A menej výkonní sa môžu cítiť Barani, Raci a Kozorožci.
V závere jesene - od 9. decembra - Mars dopraje viac energie vodným znamenia - Rakom, Škorpiónom a Rybám, čiastočne aj Pannám a Kozorožcom. Najmä tým zo začiatku znamenia - po prelom mesiacov.
Bez energie sa môžu cítiť Býci, Levi a Vodnári.

Pre tých, ktorí sa ťažšie zoznamujú a majú problémy v partnerských vzťahoch sú určené nasledujúce riadky. Môžu si v nich nájsť svoje šťastné dni pre všetky záležitosti lásky a tieto dni potom rozumne využívať.

Priaznivé dni pre znamenia živlu ohňa - Barana, Leva a Strelca
(a v menšej miere aj pre Váhy a Vodnárov): 1.12. - 21.12.

Priaznivé dni pre znamenia živlu zeme - Býka, Panny a Kozorožca (v menšej miere aj pre Rakov a Škorpiónov): 22.9. - 14.10.  

Priaznivé dni pre znamenia živlu vzduchu - Blížencov, Váhy a Vodnára (v menšej miere aj pre Levov a Strelcov): 14.10. - 7.11.

Priaznivé dni pre znamenia živlu vody - Raka, Škorpióna a Ryby
(v menšej miere aj pre Panny a Kozorožcov): 7.11. - 1.12.

Pre narodených v prvých dekádach znamení približne platí prvých sedem až osem dní, pre narodených v stredných - tiež sedem až osem dní a narodení v tretej dekáde použijú posledných sedem až osem dní uvedeného priaznivého obdobia. Je vhodné si ich vyznačiť v diári.
Zostávajúce dni sú pre lásku viac či menej nepriaznivé.

Nezabudnite si však tieto údaje skombinovať s vplyvmi Marsa, spomenutými vyššie.

Z hľadiska aspektov - vzťahov medzi planétami, ktoré sa zúčastňujú na prežívaní lásky: najmä Venuše, Marsa, Pluta, ale aj Luny, Saturna, Urána, Neptúna a Lilit - môžeme určiť priaznivé i problematické obdobia:

K tým harmonizujúcim patria dni: 3. až 6., 15., 16., , 20., 21. a 30. októbra, 1., 3., 6., 7., 9., 13., 16., 17., 21., 22., 26. a 27. novembra a 6., 7., 15., 16., 20. a 21. decembra 2017.

Náročnejšie chvíľky môžme zažiť (nech vás neprekvapí, že sú medzi nimi aj dni uvedené ako harmonické, počas takýchto dní sú vplyvy aj také, aj onaké  :-)).
A len na nás - no..., trochu aj na našom Osobnom horoskope - záleží, čo s tým urobíme):
24., 25, 29. a 30. septembra, 8. až 12., 15., 18., 19., 27. a 28. októbra, 3., 4., 19., a 22. novembra a 1., 10., 20. a. 21. decembra. 

Vidíte, že harmonizujúce aspekty prevažujú; dá sa teda povedať, že hviezdy nám budú počas jesene naklonené.

Samozrejme že miera vplyvu tu vyššie uvedeného závisí na našich danostiach v týchto oblastiach, na dispozíciách, ktoré sa dajú určiť prebádaním nášho Osobného horoskopu .

Ako teda môže z týchto informácií vyťažiť - aj laik - pre seba čo najviac pozitívneho? A zároveň sa vyvarovať tomu nepriaznivému?
Počas tých "horších" dní a období treba byť pozornejší, ústretovejší a rozvážnejší. Teda byť čo najviac v prítomnosti, v prítomnom okamihu.
Na druhej strane by sme mali s nadhľadom prijať všetky možnosti a príležitosti, čo nám osud ponúka. Teda - podľa svojich zámerov a cieľov - v maximálnej miere využiť všetky šťastné vyššie uvedené obdobia a dni.

Nezrelá láska hovorí: Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska: Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)


Tento článok je vytlačený zo serveru www.jurasek.sk dňa 20.08.2018

ˆ Milan Jurášek

Úplná adresa článku: http://www.jurasek.sk/horoskopy/znamenia-a-jesenne-lasky.php


Koniec článku.