Znamenia a letné lásky

Už situácia počas jari signalizovala, že nielen tie jarné ale aj letné mesiace budú iné, ako po uplynulé roky. Leto máme tu, pomaly sa normalizujeme, ale predsa len je to iné, ako bývalo. Astrológia však "funguje" za každých okolností. Stupne pravdepodobnosti, ktoré planéty - pri vzťahoch a láskach najmä Venuša a Mars - svojim prechodom jednotlivými znameniami aktivujú platia stále. Či to bude tu na (odporúčanom) Slovensku alebo v zahraničí.


Tento článok je vytlačený zo serveru www.jurasek.sk dňa 03.12.2023

ˆ Milan Jurášek

Úplná adresa článku: http://www.jurasek.sk/horoskopy/znamenia-a-letne-lasky.php


Výklad Osobného horoskopu - v čom nám môže pomôcť, Astrologické poradenstvo - platené služby, Osobné horoskopy, Partnerské horoskopy a partnerské trojuholníky, Prognózy - na nasledujúci rok aj dlhšie obdobia, Výber vhodného termínu, Plánovanie počatia dieťaťa, Predpoklady pre partnerstvo, intimitu a sexualitu, tiež iné druhy výkladov
Sebapoznávacie víkendové semináre, vyučovanie astrológie, malé skupinky aj individuálne, tiež cez Skype, WhApp,
Joga pre zdravie (BA Krasňany) - cvičenie v krúžkoch,
aj joga individuálne, vo vám vhodných termínoch

info: jurasek(zavinac)jurasek(bodka)sk alebo 0905929454, 02 4488 9388

 
Začalo nám astronomické aj astrologické leto.

Planéta lásky - Venuša a jej priaznivé vplyvy pre začatie letných lások, pre prvé kontakty na kúpaliskách, morských plážach, turistických chodníčkoch i pre prvé dotyky v prítmí pri hudbe a tanci (a potom aj inde) sú všeobecne známe, z hľadiska lásky je jej vplyv pre väčšinu z nás najdôležitejší.
Aj keď postavenie Venuše (aj ďalších planét a oblastí horoskopu, ktoré majú vplyv na náš partnerský život) v našom Osobnom horoskope nepoznáme - ten nám môže vypočítať, zostaviť a najmä vyložiť iba astrológ - môžeme využiť pozitívne vplyvy okamžitých postavení planét a ich prechody jednotlivými znameniami - tzv. tranzity.
 
Ak prechádzajú tranzitujúca Venuša a Mars znamením určitého živlu, priaznivo pôsobí nielen na toto znamenie, ale aj na ostatné dve z toho istého živlu.

Venuša sa od prvého letného dňa ako retrográdna nachádza v znamení Blížencov, 25. júna začala ísť priamym smerom a 7. augusta prejde do znamenia Raka. V Rakovi bude do 6. septembra a do konca leta bude prechádzať znamením Leva, približne jeho prvými dvoma dekádami.

Mars - predstavuje tú aktívnejšiu, skôr mužskú, dobyvačnú stránku - svoju razantnosť a presvedčivosť počas jedného ročného obdobia zvyčajne ponúka - ako aj počas ostatných ročných období - len približne polovici znamení.
Raz za dva roky (presnejšie asi 26 mesiacov) však býva približne dva a pol mesiaca retrográdny, to bude aj počas tohto leta.
28. júna skončí beh poslednými štyrmi stupňami Rýb a prejde do "svojho" znamenia, do Barana. V ňom býva mimoriadne presvedčivý.
Tu sa 10. septembra na 29. stupni zastaví, otočí a pôjde zdanlivo naspäť, do konca leta príde na 27. stupeň.
Okrem tých prvých pár letných dní, kedy prihrá svoje sily narodeným v poslednom týždni vodných znamení bude Mars celé leto nápomocný ohnivým znameniam (a čiastočne aj Blížencom a Vodnárom).
Pre znamenia Raka, Váhy a Kozorožca to naopak môže byť obdobie skúšok.

Pre tých, ktorí sa ťažšie zoznamujú a majú problémy v partnerských vzťahoch sú určené nasledujúce riadky - sú odvodené od polohy Venuše. Môžete si v nich nájsť svoje šťastné dni pre všetky záležitosti lásky a tieto dni potom rozumne využívať. Pre narodených v prvých dekádach znamení platí približne prvých desať dní, pre narodených v stredných - tiež tak a narodení v tretej dekáde použijú posledných desať dní priaznivého obdobia. Pre jún a júl môžeme rátať až dva týždne.

Je vhodné si tieto intervaly vyznačiť v diári.
Zostávajúce dni sú pre lásku viac či menej nepriaznivé.
Nezabudnite si však tieto údaje skombinovať s vplyvmi Marsa, spomenutými vyššie.

Priaznivé dni pre lásku vo všetkých podobách:

Pre znamenia živlu ohňa - Barana, Leva a Strelca (čiastočne aj pre Blížencov a Váhy): 6.9. - 22.9. - platí len pre prvé dve dekády 
Pre
znamenia živlu zeme - Býka, Pannu a Kozorožca
nie je Venuša ani priaznivo, no ani nepriaznivo naklonená - priaznivá bola na jar, v marci.
Pre
znamenia živlu vzduchu - Blížencov, Váhy a Vodnárov (v menšej miere  aj pre Baranov a Levov): od 21.6. - 7.8. - pre narodených v prvom týždni týchto znamení to platí len čiastočne.
Pre
znamenia živlu vody - Raka, Škorpióna a Ryby (v menšej miere aj pre Býkov a Panny): od 7.8. do 6.9.

V tých ďalších obdobiach by sme my ostatní mali maximálne využiť priaznivé aspekty medzi Venušou, Marsom a ďalšími planétami; ponúkam vám šťastné dni pre záležitosti lásky (platí +- 1 až 2 dni okolo uvedených termínov):
v júni:  28., v júli: 8.-11., 18., 19. a 25., v auguste: 3., 4., 9., 10., 14. - 17., 22., 27. a 28., v septembri: 4.-7. a 13. -15.,
Ako a nakoľko ich využijeme však záleží iba na nás.

Naozaj kritických dní pre všetky záležitosti lásky bude počas letných mesiacov tiež dosť, pozor si dajme najmä:
25.a 26. júna, v júli: 8., 10., 15., 16., 27., 28. a 30., v auguste: 1., 4., a 13., 16.- 19., 24.-26. a 30., v septembri:  1., 2., 4., 15., 16., 20. a 21., Buďme čo najústretovejší, hľadajme kompromisy, vyhnime sa nástojčivým a agresívnym.

Niektoré z týchto spomenutých dní  - tie uvedené medzi šťastnými aj kritickými zároveň - môžu byť priaznivé pre trvalé partnerstvá, mnohým však prinesú  neistoty ohľadom vlastnej atraktívnosti či hodnoty, možno aj pochybnosti či ťažkosti pri zvládaní obmedzení vyplývajúcich zo sľubu vernosti, tiež nekontrolovanú vášnivosť a chuť na dobrodružstvo.
Nezahoďme staré istoty, aby sme sa zo - možno už z tej prvej - spoločnej dovolenky nevracali každý osve!

Ale v každom prípade, leto si - v rámci možností - užime!


Tento článok je vytlačený zo serveru www.jurasek.sk dňa 03.12.2023

ˆ Milan Jurášek

Úplná adresa článku: http://www.jurasek.sk/horoskopy/znamenia-a-letne-lasky.php


Koniec článku.