Znamenia a letné lásky

V stredu 21.6.2017 ráno, presne o 6:23 hod. letného času (SELČ) prejde Slnko zo znamenia Blížencov do znamenia Raka. Tým začína astronomické a astrologické leto. Zaujíma vás, čo všetko nám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov prichystali na nasledujúce letné mesiace, kedy sa máme po opačnom pohlaví viac - najmä na dovolenkách - obzerať a v ktorých dňoch je lepšie radšej si len tak zašportovať či posedieť s blízkymi niekde na terase?


Tento článok je vytlačený zo serveru www.jurasek.sk dňa 25.04.2018

ˆ Milan Jurášek

Úplná adresa článku: http://www.jurasek.sk/horoskopy/znamenia-a-letne-lasky.php


Výklad Osobného horoskopu - v čom nám môže pomôcť, Astrologické poradenstvo - platené služby, Osobné horoskopy, Partnerské horoskopy a partnerské trojuholníky, Prognózy - na nasledujúci rok aj dlhšie obdobia, Výber vhodného termínu, Plánovanie počatia dieťaťa, Predpoklady pre partnerstvo, intimitu a sexualitu, tiež iné druhy výkladov
Sebapoznávacie víkendové semináre, vyučovanie astrológie, malé skupinky. Možné aj individuálne, tiež cez Skype
Joga pre zdravie (BA Krasňany) - cvičenie v krúžkoch - pokračujúci aj úplní začiatočníci. Znovu začíname od septembra.
Aj joga individuálne, vo vám vhodných termínoch

info: jurasek(zavinac)jurasek(bodka)sk alebo 0905929454, 02 4488 9388


Planéta lásky - Venuša a jej priaznivý vplyv pre začatie letných lások, pre prvé kontakty na kúpaliskách, morských plážach, turistických chodníčkoch i pre prvé dotyky v prítmí pri hudbe a tanci (a potom aj inde) sú všeobecne známe, z hľadiska lásky je jej vplyv najdôležitejší.
Aj keď jej postavenie (i ďalších planét a oblastí horoskopu, ktoré majú vplyv na náš partnerský život) v našom Osobnom horoskope nepoznáme - ten nám môže vypočítať, zostaviť a najmä vyložiť iba astrológ - môžeme využiť pozitívne vplyvy okamžitých postavení planét a ich prechody jednotlivými znameniami - tzv. tranzity. Ak prechádza tranzitujúca Venuša alebo Mars znamením určitého živlu, priaznivo pôsobia nielen na toto znamenie, ale aj na ostatné dve z toho istého živlu.

Venuša v tomto čase prechádza (už od 6. júna) znamením Býka, v prvý letný deň bude na 11. stupni tohto znamenia. 5. júla po polnoci prejde do Blížencov a 26. augusta ráno do Leva. Počas záverečných letných dní, od 20. septembra nadránom začne prechádzať znamením Panny, jej prvými štyrmi stupňami.

Mars - predstavuje tú aktívnejšiu, skôr mužskú, dobyvačnú stránku - pokračuje prechodom znamením Raka (ktorý začal 4. júna), od 11. stupňa tohto znamenia. Do nasledujúceho Leva prejde 20. júla poobede a od obeda 5. septembra bude prechádzať znamením Panny. V posledný letný deň Marsa nájdeme na 12. stupni tohto znamenia.

Svoju razantnosť a presvedčivosť Mars počas leta ponúkne - podobne ako počas jarného obdobia - len niektorým znameniam.
Počas júna a dvoch dekád júla jeho energie využijú najmä narodení vo vodných znameniach (a čiastočne aj Býci a Panny), s veľkou istotou môžu s jeho pomocou rátať najmä narodení v druhej a poslednej dekáde týchto znamení. Znamenia Baran, Váhy a Kozorožec však môžu pocítiť nedostatok energie, možno aj chuť na prirázne, až agresívne konanie.
Prevažnú časť leta - od 20. júla do 5. septembra - si na svoje zasa prídu všetky ohnivé znamenia (tiež Blíženci a Váhy). Neprajne sa v tomto čase Mars zachová k narodeným v Býkovi, Škorpiónovi a Vodnárovi.
Počas septembrových dní bude Mars fandiť narodeným v prvých dekádach zemského živlu, čiastočne aj Rakom a Škorpiónom.

Žiadnym zo vzdušných znamení Mars počas leta neprechádza (v Blížencoch bol počas jari, vo Váhach bude počas jesene), - s jeho priazňou, no ani s nepriazňou teda narodení vo vzdušných znameniach rátať nemôžu.
Ak chcete presnejšie: jednou dekádou znamenia prechádza v tomto čase Mars približne 15 dní.

Pre tých, ktorí sa ťažšie zoznamujú a majú problémy v partnerských vzťahoch sú určené nasledujúce riadky. Môžete si v nich nájsť svoje šťastné dni pre všetky záležitosti lásky a tieto dni potom rozumne využívať. Pre narodených v prvých dekádach znamení platí približne prvých osem až deväť dní, pre narodených v stredných - tiež tak a narodení v tretej dekáde použijú posledných osem až deväť dní priaznivého obdobia. Je vhodné si ich vyznačiť v diári.
Zostávajúce dni sú pre lásku viac či menej nepriaznivé.

Nezabudnite si však tieto údaje skombinovať s vplyvmi Marsa, spomenutými vyššie.

Priaznivé dni pre lásku vo všetkých podobách:

Pre znamenia živlu ohňa - Barana, Leva a Strelca (v menšej miere aj pre Blížencov a Váhy): 26.8. - 20.9.

Pre znamenia živlu zeme - Býka, Pannu a Kozorožca
- pre narodených v prvých štyroch dňoch týchto znamení  (v menšej miere aj pre Rakov a Škorpiónov): 20.9. - 22.9.
- pre narodených v druhej polovici spomenutých znamení  (v menšej miere aj pre Rakov a Ryby): 21.6. - 4.7.

Pre znamenia živlu vzduchu - Blížencov, Váhy a Vodnárov (čiastočne platí aj pre Baranov a Levov): 5.7. - 31.7.

Pre znamenia živlu vody - Raka, Škorpióna a Ryby (v menšej miere aj pre Býkov a Panny): od 31.7. do 25.8.

V tých ďalších obdobiach by sme my ostatní mali maximálne využiť priaznivé aspekty medzi Venušou, Marsom a ďalšími planétami; ponúkam vám šťastné dni pre záležitosti lásky (platí +- 1 až 2 dni okolo uvedených termínov):
v júni: 24., 26., 28. a 29., v júli: 3., 4., 18., 19., 26., 27. a 30., v auguste: 10.-12., 20.-24. a 26., v septembri: 3.-5., 7., 9. a 12.-18.; ako a nakoľko ich využijeme však záleží iba na nás.
Naozaj kritických dní pre všetky záležitosti lásky bude počas letných mesiacov tiež dosť, pozor si dajme najmä:
21. a 25. júna, v júli: 1., 2., 9., 10., 17., 18., 20., 21., 24. a 30., v auguste: 15.-17., 24. a 25., (v septembri: - nie sú). Buďme čo najústretovejší, hľadajme kompromisy, vyhnime sa nástojčivým a agresívnym.

Niektoré z týchto spomenutých dní  - tie uvedené medzi šťastnými aj kritickými zároveň - môžu byť priaznivé pre trvalé partnerstvá, mnohým však prinesú  neistoty ohľadom vlastnej atraktívnosti či hodnoty, možno aj pochybnosti či ťažkosti pri zvládaní obmedzení vyplývajúcich zo sľubu vernosti, tiež nekontrolovanú vášnivosť a chuť na dobrodružstvo.
Nezahoďme staré istoty, aby sme sa zo - možno už z tej prvej - spoločnej dovolenky nevracali každý osve!

Ale v každom prípade, leto si užime!

Pozrite aj:

Znamenia a jarné lásky

Znamenia a zimné lásky

Znamenia a jesenné lásky


Tento článok je vytlačený zo serveru www.jurasek.sk dňa 25.04.2018

ˆ Milan Jurášek

Úplná adresa článku: http://www.jurasek.sk/horoskopy/znamenia-a-letne-lasky.php


Koniec článku.