Horoskop na týždeň od 10.12. do 16.12.2018

Vyzerá to, že neharmonické, výbušnými situáciami naplnené a na rôzne nečakanosti bohaté obdobie je už za nami. A že si budeme môcť skoro nerušene užívať pokojnú predvianočnú náladu. Pod doznievajúcimi vplyvmi z predchádzajúcich dní a týždňov si však mnohí uvedomia, čo všetko sa - aj ich pričinením - v ich najbližšom okolí udialo. A dajú sa to naprávať. Iní zasa začnú hľadať zlatú strednú cestu, tak aby našli optimum, rovnováhu medzi tým starým a novým. Ďalší zasa vytušia, čo okolie/spoločnosť očakáva ...

... a ako sa hovorí, svojím konaním či prejavom " trafia klinec po hlavičke". Víkendové dni, možno aj piatok bude patriť stabilným párom, mnohí si potvrdia, čo pre seba znamenajú Iní sa zase rozhodnú, že po prvýkrát strávia Vianoce spolu, "u vašich aj našich".

Astrologické zaujímavosti: V poslednej dekáde svojej vlády bude znamenie Strelca vo svojom pôsobení ešte o čosi presvedčivejšie, vo štvrtok hneď od polnoci sa k Slnku a Jupiterovi, ktorí v tomto znamení už sú pridá aj Merkúr.
Už dlhodobejšie sa však na vplyve na dianí sveta podpisuje aj znamenie Ryby a Kozorožec.

Luna začína tento týždeň svoju púť znameniami v Kozorožcovi a v utorok hneď po polnoci prejde do Vodnára, kde bude až do štvrtka poobedia. V nasledujúcom znamení Rýb bude Luna až do nedele ani nie dve hodiny po polnoci. Prevažnú časť nedele strávi potom Luna v Baranovi.
V sobotu hneď po obede vytvorí Luna z Rýb kvadratúru na Slnko v Strelcovi, tento aspekt radíme k tým výrazne neharmonickým. Často prináša nepokoj, agresiu, chuť sa hádať či iné nebežné konania. Rátajme s tým a nič nepríjemného sa nám udiať nemusí!
Z pohľadu okamžitej polohy Luny môžu byť náročnejšie hodiny aj tie v pondelok od večera až do polnoci. Naopak, v piatok ráno bude vplyv Luny priaznivý.

Veľa vecí sa v našom živote pravdepodobne udeje aj bez nášho zásahu, ale keby sme predsa len v tomto týždni mali vyriešiť či rozhodnúť niečo naozaj dôležité, mohla by nám svojimi postupmi pomôcť astrológia.
Astrológia ponúkne odpovede na rôzne Vaše otázky, určí správny spôsob aj najvhodnejší čas. A tým zvýši pravdepodobnosť Vášho správneho rozhodnutia. Pokojne sa ozvite, dohodnite si a príďte na výklad!
Výklad sa dá urobiť nielen osobne tu v Bratislave, ale bežne ho robíme aj
on-line, cez skype, mobilom či cez PL - pevnú linku.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre, zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu. Úvodný seminár Základy astrológie - vlastný Osobný horoskop by sa mohol uskutočniť na konci januára alebo skôr na začiatku februára. Ak máte záujem, ozvite sa!

Náplň astrologických seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, aj on-line, "na diaľku"- cez Skype; skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.
Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodný termín, pokojne ma oslovte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 3 2 2 1 2 2 2
Býk 2 5 5 4 2 2 4
Bli 2 3 3 4 5 5 2
Rak 5 3 2 2 2 1 3
Lev 2 2 2 2 3 3 1
Pa 1 3 3 4 5 5 3
3 3 3 2 2 2 4
Ško 1 3 3 1 1 1 2
Str 2 1 1 2 4 4 1
Koz 1 2 2 1 1 1 4
Vod 2 2 2 1 2 2 3
Ry 3 3 3 3 4 4 3

ˆ Milan Jurášek, 25.11.2018


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia