Znamenia a ich vzťah k smrti

Vo Sviatok všetkých svätých, na "dušičky" si znovu pripomenieme tých, ktorí nám odišli. A keď tak budeme stáť nad hrobmi, môžeme sa aj zamyslieť, ako sme sa vyrovnali s vlastnou smrteľnosťou; s tým, že tu pobudneme iba určitý čas a potom odídeme. Hoci prístup k smrti a k otázkam s ňou spojených je čisto individuálny, predsa jestvujú určité zákonitosti, ako sa jednotlivé znamenia dokážu vyrovnať s otázkami smrti i s vlastnou smrteľnosťou.


Tento článok je vytlačený zo serveru www.jurasek.sk dňa 21.01.2019

ˆ Milan Jurášek

Úplná adresa článku: http://www.jurasek.sk/znamenia/znamenia-a-ich-vztah-k-smrti.php


Ohnivé znamenia, Baran, Lev a Strelec sa pri úmrtí blízkeho obvykle smútkom dlho nezaťažujú, nečakaná strata ich však môže riadne vykoľajiť a bolesť potom prežívajú (najmä Lev a Baran) veľmi dramaticky. Intuitívny a vizionársky Strelec má však často pocit, že život je zmysluplný a človek je božského pôvodu, za všetkým tajomným vidí vyšší plán a akosi tuší, že aj smrť je súčasťou toho všetkého; to mu pomôže ľahšie sa s ňou vyrovnať. Ohnivé znamenia zvyčajne spomínajú na tých, ktorí im odišli, aj z veselšej stránky a robia dobre, pretože za niekoľko (desiatok) rokov aj na nich budú spomínať rovnako láskavo a s úsmevom.

Znamenia zemského živlu Býk, Panna a Kozorožec si väčšinou nenájdu čas na odťažité "kozmologické špekulácie"; väčšmi sa zaujímajú o to, čo sa práve vo svete deje a ako na to reagovať, i ako využiť svoje schopnosti na vybudovanie produktívneho a užitočného života. Preto ich aj smrť blízkeho zastihne väčšinou nepripravených a surovo ich vytrhne zo zabehaného spôsobu života. Býk sa obyčajne necháva utešovať priateľmi či rodinou, praktická Panna sa zasa vrhne do práce, aby vďaka nej zabudla na bolesť a smútok. Zodpovedný Kozorožec sa pri strate najbližšieho snaží poradiť si so smútkom sám, bez cudzej pomoci; často však pri tom upadne do depresií.

Racionálne vzdušné znamenia Blíženci, Váhy a Vodnár reagujú len zriedkakedy spontánne a nekontrolovane; sú dostatočne objektívne, aby pochopili, že svet sa neskladá len z nich a aj k nečakaným zásahom osudu sa postavia (najmä Blíženci a Vodnári) s filozofickým nadhľadom. Málokedy majú obmedzený duchovný obzor, preto pripúšťajú, že smrťou sa všetko nekončí, že to je len iná forma bytia; to im pomôže vyrovnať sa s prázdnom, ktoré zostalo po smrti blízkeho. Emotívne Váhy však nesú stratu životného partnera obyčajne veľmi ťažko a dlho sa s ňou vyrovnávajú.

Tajomné vodné znamenia Rak, Škorpión a Ryby sú prístupnejšie nevysvetliteľnému a niekedy i magickému. Túžia poznať skryté a nepoznané, preto ich, najmä mysterióznych Škorpiónov, tak priťahujú otázky života a smrti. Pri objasňovaní týchto záhad sú schopní ísť do extrémov, často balansujú až na hranici sebazničenia. Vnímavé Ryby si so žiaľom nie vždy poradia samé; ak nenájdu cestu k iným spolublížnym, s ktorými by sa o svoj smútok podelili, často si pomáhajú alkoholom. Citlivý Rak málokedy zadrží slzu, aj po rokoch nad hrobom blízkeho nejakú uroní. No vnútorne je akosi presvedčený, že neodišiel naozaj, iba prešiel na druhú stranu a že sa s ním, ak príde čas, aj stretne.

Ďalšie porovnania jednotlivých znamení - vždy z určitého hľadiska -  nájdete v stĺpci naľavo (pod Znamenia a život)
základné vlastnosti jednotlivých znamení nájdete tu.


Tento článok je vytlačený zo serveru www.jurasek.sk dňa 21.01.2019

ˆ Milan Jurášek

Úplná adresa článku: http://www.jurasek.sk/znamenia/znamenia-a-ich-vztah-k-smrti.php


Koniec článku.