Znamenia: učitelia a ich žiaci

Viete, akú taktiku by mali zvoliť učitelia, aby mali dobrú triedu, aj keď majú žiakov a študentov narodených v rozličných znameniach?


Tento článok je vytlačený zo serveru www.jurasek.sk dňa 20.02.2019

ˆ Milan Jurášek

Úplná adresa článku: http://www.jurasek.sk/znamenia/znamenia-ucitelia-a-ich-ziaci.php


Baran: Dieťa narodené v tomto znamení vždy chce byť stredobodom pozornosti; častokrát ani nečaká, kým ho učiteľ vyvolá a povie nahlas správnu odpoveď. A to len preto, že chce učiteľovi dokázať, že všetko vie, že je najlepšie. Choďte na neho takticky a často ho chváľte.
Býk: Má vrodený zmysel pre povinnosť a vie sa dobre sústrediť. Väčšinou však len dovtedy, kým sused nezačne s nejakými "srandičkami". Potom občas vyrušuje, ale nestane sa, že by sa vyhováral na iného; aj prípadný trest prijme pokojne.
Blíženci: Deti z tohto znamenia sa ťažko sústreďujú na prácu, pretože ich myšlienky stále kamsi poletujú. Preto sa vrtia, sem-tam zašepkajú spolužiakovi niečo vtipné alebo pošlú lístok na druhý koniec triedy. Ak sú však vyvolaní, hneď sa dokážu "chytiť".
Rak: Skúsený učiteľ ho pozná podľa toho, že aj dvakrát zmení náladu počas jednej hodiny. Nič mu nevyčítajte, ak mu niečo "nesadne"; to by ho ranilo. Radšej ho niekoľkokrát pochváľte, keď mu vyjde písomka a uvidíte, ako sa bude nabudúce snažiť!
Lev: Očakáva, že s ním budú zaobchádzať ako so seberovným. Ak uzná učiteľa za osobu hodnú rešpektu, potom ho pozorne počúva a nedá na neho dopustiť. Ak však učiteľ využíva svoju moc a hlavne chce, aby ho žiak Lev poslúchal - nepochodí.
Panna: V škole dáva pozor. Na svoju prácu sa dokáže príkladne sústrediť. Ak počíta príklad, nič ňou nepohne, kým nemá správny výsledok. Ak náhodou vyšiel učiteľovi iný, teda zlý, bude mu to opakovane dokazovať, až si ho znepriatelí.
Váhy: Vyžadujú dostatok pozornosti, aspoň prvé roky. Potom si začnú viac veriť a stanú sa suverénejšími. V školách rôznych stupňov bývajú pokojné, aj keď s ostatnými lomcuje puberta. Pri odpovedi sú dôkladné a snažia sa všetko zdôvodniť.
Škorpión: Odmalička dokáže očariť. Nemá zábrany sa na čokoľvek spýtať, tiež kedykoľvek povedať svoj názor. Netrestajte ho, ak niečo vyvedie; on vie, že urobil chybu a sám si to vyčíta. Radšej mu povedzte, že veríte, že sa to už nezopakuje.
Strelec: Je ochotný pomáhať spolužiakom s úlohami, učiteľovi s pomôckami, prvý sa prihlási aj na zber. Niekedy si číta pod lavicou a často šepká či vykrikuje humorné poznámky. Nerozčuľujte sa, nechcite ho umlčať, iba čo ho vyprovokujete k ďalším.
Kozorožec: Je cieľavedomý už od prvej triedy. Je bystrý a učivo si ľahko zapamätá, je rodený "jedničkár". Keď mu učiteľ naznačí, alebo si sám uvedomí, že pomocou vedomostí zo školy veľa v živote dosiahne, vypracuje sa na najlepšieho v triede.
Vodnár: Už odmalička je zvedavý a do školy sa teší; to však ešte nevie, že bude musieť celých 45 minút spôsobne sedieť v lavici. Ak učiteľ nebude mať pre jeho zvedavú a neposednú povahu dosť pochopenia, môže mu školu aj znechutiť.
Ryby: Deti-Ryby sú citlivé a vyžadujú porozumenie. Ich myseľ sa často niekde zatúla a prestane sledovať, čo sa v triede deje. Výčitkami či posmeškami pred triedou ich môže učiteľ veľmi raniť. Potom mu prestanú dôverovať a môžu sa stať vzdorovité.

Ďalšie porovnania jednotlivých znamení - vždy z určitého hľadiska -  nájdete v stĺpci naľavo (pod Znamenia a život)
základné vlastnosti jednotlivých znamení nájdete tu.


Tento článok je vytlačený zo serveru www.jurasek.sk dňa 20.02.2019

ˆ Milan Jurášek

Úplná adresa článku: http://www.jurasek.sk/znamenia/znamenia-ucitelia-a-ich-ziaci.php


Koniec článku.