Znamenie Blíženci

V pondelok 21. mája 2018 skoro ráno, presne o 4.14 hod. SELČ (letného času) prechádza Slnko zo znamenia Býka do Blížencov. Rozvaha a plánovanie, no aj konzervatizmus a pohodlnosť ustúpia a na mesiac sa do popredia dostane originalita, prispôsobivosť a záujem o všetko nové, no i zvedavosť, povrchnosť a vnútorný nepokoj.


Tento článok je vytlačený zo serveru www.jurasek.sk dňa 21.01.2019

ˆ Milan Jurášek

Úplná adresa článku: http://www.jurasek.sk/znamenia/znamenie-blizenci.php


Blíženci - Gemini (21.5. - 20.6.)

Na rozdiel od stabilného Býka - ktorý zhromažďuje všetko, čo sa dá a to použije ako prostriedky na zaistenie pohodlného života a určitého blahobytu - Blížencom viac záleží na rozhľade, kontaktoch a širokom okruhu vedomostí, ktoré sa snažia spracovať a odovzdávať ďalej. Vytýka sa im nepokojný duch, no to len preto, že majú potrebu prejavovať sa novými nápadmi, ktoré však nemusia - a ani nestíhajú - uskutočniť; im stačí originalita prístupu. Blíženci sú večne v činnosti, stále objavujú niečo nové, to potom odkladajú bokom a začínajú ďalšie. Tak je to často aj s priateľmi. Ľahko sa učia, rýchlo všetko pochopia a nemajú problém prispôsobiť sa čomukoľvek. Tento postoj je aj zdrojom ich optimizmu a radosti zo života; dosiahnuť vysoké postavenie či dokázať niečo svetoborné nepotrebujú.
Zdravie a vitalita: Telesnú konštrukciu nemajú najsilnejšiu, no prirodzene oddychovať nevedia; všetko chcú prebádať, zažiť, všetko musia vyskúšať. Blížencom však patria nervy a preto ich stále zmeny a neustále vzruchy častejšie ako iné znamenia doženú k prepracovanosti, labilnosti a trvalej nervozite. A vtedy ich musia ich najbližší priam donútiť, aby konečne "vypli" a najmä duševne si oddýchli - najlepšie fyzickou prácou na čerstvom vzduchu. K ďalším častiam tela, ktoré môžu byť u Blížencov citlivejšie, patria priedušky a pľúca; odporúča sa, ak už nejaké dýchacie problémy majú - a najmä ak žijú v prostredí s trvalým výskytom exhalátov - radšej presťahovanie do čistejšieho prostredia ako neustále zvyšovanie množstvo liekov. Môžu im pomôcť aj jogové dychové cvičenia.

O znamení Blížencov - i o iných znameniach - sa viac dozviete v sérii článkov v rubrikách: Znamenia a Znamenia a život .
Už je ich tam vyše šesťdesiat a stále ich dopĺňam - takže pekné čítanie.


Tento článok je vytlačený zo serveru www.jurasek.sk dňa 21.01.2019

ˆ Milan Jurášek

Úplná adresa článku: http://www.jurasek.sk/znamenia/znamenie-blizenci.php


Koniec článku.