Znamenie Býk

V piatok 19. apríla 2024 poobede, presne o 16.00 SELČ prejde Slnko zo znamenia Barana do znamenia Býka. Zotrvá v ňom až do poobedia 20. mája. Priamosť, ráznosť a odvaha, no aj netrpezlivosť trošku ustúpia a do popredia sa dostane rozvaha, plánovanie a vyhľadávanie príjemných vecí života, no aj konzervatizmus a určitá pohodlnosť.

Znamenie Býk - Taurus (20.4. - 20.5.)

Človek narodený v tomto znamení pôsobí pokojne, je trpezlivý, zodpovedný a ochotne druhým pomáha. Väčšinou miluje istotu, pohodlie a vyhýba sa všetkým novinkám. Býci sa málokedy dajú ovplyvniť, počas svojho života zhromažďujú peniaze a majetok. Pod vplyvom vládcu ich znamenia - planéty Venuše - je u nich vyvinutá láska k umeniu a k všetkému, čo je pekné. Často mávajú aj umelecké nadanie, najmä pre hudbu a spev. Radosť im robí dobrá zábava, chutné jedlo a kvalitné nápoje, svojím - niekedy i zemitým - humorom dokážu baviť celú spoločnosť. Negatívne vlastnosti Býkov sú pohodlnosť, sebectvo, tvrdohlavosť a prílišná zmyselnosť. Pri výbuchoch hnevu sa im treba pratať z cesty.
Zdravie a vitalita: Ľudia narodení v tomto znamení nie sú k chorobám veľmi náchylní, častokrát však príznaky chorôb podceňujú; veria, že vydržia všetko. Z astrologického hľadiska k znameniu Býka patrí krk, hrdlo, hrtan, štítna žľaza, mandle, čeľusť, šija a krčné stavce,m preto aj ich problémy najčastejšie bývajú práve v týchto častiach tela. Pravidelnejšie sa môžu vyskytovať zápaly krku a mandí, chrípky a angíny. Citlivejšie miesta sú aj nos a ústa. Mohli by mať ešte problémy s pohlavnými orgánmi, vylučovaním, srdcom a krvným obehom, viac ako iní by si mali kontrolovať nadváhu a krvný tlak. Urobia dobre, ak sa - ak môžu - vyhnú chemickým liekom a uprednostnia prirodzené liečivé prostriedky a bylinky a nezabudnú na prevenciu a otužovanie.

O znamení Býka - i o iných znameniach - sa viac dozviete v sérii článkov v rubrikách: Znamenia a Znamenia a život.
Už je ich tam vyše šesťdesiat a stále ich dopĺňam - takže pekné čítanie.

ˆ Milan Jurášek, 14.04.2024


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia