Znamenie Býk

Tento rok (2018) prechádza Slnko zo znamenia Barana do znamenia Býka v piatok 20. apríla skoro ráno, presne o 5.12 SELČ. Zotrvá v ňom až do 21. mája nadránom. Priamosť, ráznosť a odvaha, no aj netrpezlivosť trošku ustúpia a do popredia sa dostane rozvaha a plánovanie, no aj konzervatizmus a určitá pohodlnosť.


Tento článok je vytlačený zo serveru www.jurasek.sk dňa 22.03.2019

ˆ Milan Jurášek

Úplná adresa článku: http://www.jurasek.sk/znamenia/znamenie-byk.php


Znamenie Býk - Taurus (20.4. - 20.5.)

Človek narodený v tomto znamení pôsobí pokojne, je trpezlivý, zodpovedný a ochotne druhým pomáha. Väčšinou miluje istotu, pohodlie a vyhýba sa všetkým novinkám. Býci sa málokedy dajú ovplyvniť, počas svojho života zhromažďujú peniaze a majetok. Pod vplyvom vládcu ich znamenia - planéty Venuše - je u nich vyvinutá láska k umeniu a k všetkému, čo je pekné. Často mávajú aj umelecké nadanie, najmä pre hudbu a spev. Radosť im robí dobrá zábava, chutné jedlo a kvalitné nápoje, svojím - niekedy i zemitým - humorom dokážu baviť celú spoločnosť. Negatívne vlastnosti Býkov sú pohodlnosť, sebectvo, tvrdohlavosť a prílišná zmyselnosť. Pri výbuchoch hnevu sa im treba pratať z cesty.
Zdravie a vitalita: Ľudia narodení v tomto znamení nie sú k chorobám veľmi náchylní, častokrát však príznaky chorôb podceňujú; veria, že vydržia všetko. Z astrologického hľadiska k znameniu Býka patrí krk, hrdlo, hrtan, štítna žľaza, mandle, čeľusť, šija a krčné stavce,m preto aj ich problémy najčastejšie bývajú práve v týchto častiach tela. Pravidelnejšie sa môžu vyskytovať zápaly krku a mandí, chrípky a angíny. Citlivejšie miesta sú aj nos a ústa. Mohli by mať ešte problémy s pohlavnými orgánmi, vylučovaním, srdcom a krvným obehom, viac ako iní by si mali kontrolovať nadváhu a krvný tlak. Urobia dobre, ak sa - ak môžu - vyhnú chemickým liekom a uprednostnia prirodzené liečivé prostriedky a bylinky a nezabudnú na prevenciu a otužovanie.

O znamení Býka - i o iných znameniach - sa viac dozviete v sérii článkov v rubrikách: Znamenia a Znamenia a život.
Už je ich tam vyše šesťdesiat a stále ich dopĺňam - takže pekné čítanie.


Tento článok je vytlačený zo serveru www.jurasek.sk dňa 22.03.2019

ˆ Milan Jurášek

Úplná adresa článku: http://www.jurasek.sk/znamenia/znamenie-byk.php


Koniec článku.