Znamenie Kozorožec

V stredu 21. decembra 2022 neskôr večer, presne o 22.48 hod. opúšťa Slnko znamenie Strelca a vchádza do znamenia Kozorožca; bude v ňom do piatka 20. januára doobedia nasledujúceho roku. Na severnej pologuli začína astronomická i astrologická zima. Nadšenie, otvorenosť a idealizmus na mesiac trošku ustúpia a do popredia sa dostane trpezlivosť, cieľavedomosť a zodpovedné prístupy, no aj bezohľadnosť, samotárstvo a sklony k pesimizmu.

Kozorožec - Capricorn (22.12. - 19. 1.)

dáva svojmu nositeľovi ctižiadostivosť, usilovnosť a vytrvalosť, jeho vládca Saturn aj vážnosť a uzavretosť. Ťažkej práce sa Kozorožci neboja - dokonca ju sami vyhľadávajú, ich húževnatosť a spoľahlivosť vzbudzuje obdiv. Snažia sa dostať čím vyššie. V mladosti bývajú niekedy ostýchaví a podozrievaví, neskôr ich takéto obavy opustia, no i tak sa - ak môžu - vyhýbajú väčšej spoločnosti. Ich humor je osobitý, ale trefný. Obvykle mávajú málo priateľov, no takéto priateľstvá pretrvajú všetky nástrahy; takže ak máte za priateľa Kozorožca, môžete si blahoželať.
Zdravie a vitalita: V mladosti môže bývať chorý, no Saturn - vládca Kozorožca - drží nad ním ochrannú ruku a jeho odolnosť i vitalita sa rokmi zväčšujú. Dožíva sa vyššieho veku a aj v starobe dobre vyzerá, dokonca ženy často "starnú do krásy". Súvis medzi telesným a duševným zdravím je u Kozorožca výraznejší, ak je v pohode a vedomý si vlastných kvalít, jeho zdravie je takisto bezchybné. V dobrej kondícii sa Kozorožec udrží telesnou prácou, ináč "stvrdne" telesne i duševne. Mal by cvičiť, aby zostal pružný, pretože najviac ohrozenými časťami jeho tela sú chrbtica, kolená (meniskus) a iné kĺby, potrápiť ho môže reumatizmus a občas aj obličkové kamene.

O znamení Kozorožca - i o iných znameniach - sa viac dozviete v sérii článkov v rubrikách: Znamenia a Znamenia a život .
Už je ich tam vyše šesťdesiat a stále ich dopĺňam - takže pekné čítanie.

ˆ Milan Jurášek, 20.12.2022


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia