Znamenie Lev

V nedeľu 23. júla 2023 skoro ráno, presne o 3.51 (SELČ) prejde Slnko zo znamenia Raka do znamenia Leva. Zotrvá v ňom až do stredy obeda 23. augusta. Túžba po poznaní a uchovávaní vedomostí, tradície, materstvo, rodičovstvo a rodina prestávajú byť prioritami a na mesiac sa do popredia dostáva sebaistota, prirodzená autorita a túžba po vládnutí, no aj pýcha a samoľúbosť.

Lev - Leo (22.7. - 22.8.)

Lev je kráľ. Majestátny, sebavedomý a veľkorysý.  Snaží sa vytvoriť svoje malé kráľovstvo - získať vedúce postavenie so samostatným rozhodovaním, bez podriaďovania sa nejakým predpisom a pravidlám. V jeho správaní dominuje ctižiadostivosť, vytrvalosť a zmysel pre zodpovednosť. Dôstojným vystupovaním vzbudzuje úctu a niečo zo svojej veľkej sily vie dať aj iným. Od svojich blízkych i všetkých naokolo však vyžaduje pochvalu a uznanie. Jeho vládca Slnko mu môže prinášať aj ľahkomyseľnosť, pýchu, ješitnosť, tvrdohlavosť, samoľúbosť, sebapreceňovanie, sklon k nezodpovednosti a hazardu. Ak by sa mal jeho veličenstvo Lev rozhodnúť medzi slávou a majetkom, vyberie si slávu. V spoločnosti býva obľúbený, vyžaduje však uznanie a pochvalu. Všade, kde sa objaví, šíri teplo a dobrú náladu. Býva však so snahou byť stredobodom pozornosti.
Zdravie a vitalita: Levi žijú srdcom, dominuje im silná túžba tvoriť a byť svojím pánom. Ich vnútorné slnko prežiaruje nielen ich vlastný život, ale pridá na vitálnosti aj tým, ktorí sú okolo nich. Po celý život bývajú väčšinou zdraví a ľahšie sa aj uzdravujú, ich organizmus je veľmi silný a odolný. Potrebujú však žiť - v zamestnaní i v súkromí - tvorivým a naplneným životom. K tomu, aby boli vitálni a spokojní potrebujú Slnko, to im dáva silu a udržuje ich dobrú náladu, dlhšie trvajúce pochmúrne počasie ich naopak deprimuje. Najčastejšie mávajú ohrozené srdce a krvný obeh, chrbticu, miechu a chrbát. Hrozí im kôrnatenie tepien a žíl, psychosomatické srdcové problémy, srdcová angína a mŕtvica, poruchy sústredenia a rôzne mánie. Ich vitalitu posilní vyrovnaný spôsob života, preventívne cvičenia a zdravé stravovanie. Ak sa chcú udržať v najlepšej možnej kondícii až do staroby, slnečné kúpele sú pre nich to pravé.

O znamení Leva - i o iných znameniach - sa viac dozviete v sérii článkov v rubrike: Znamenia a život
Už je ich tam vyše šesťdesiat a stále ich dopĺňam - takže pekné čítanie.

ˆ Milan Jurášek, 17.07.2023


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia