Znamenie Panna

Vo štvrtok 23. augusta 2018 prejde Slnko zo znamenia Leva do znamenia Panny. Ráno, presne o 6:08 SELČ (letného času) a bude v ňom až do nedele 23. septembra nadránom. Sebaistota, prirodzená autorita a túžba po vládnutí, no aj pýcha a samoľúbosť trošku ustúpia a do popredia sa dostane analýza, precíznosť a plánovanie, niekedy však aj prehnaná kritičnosť, vychytralosť a "bazírovanie" na detailoch.


Tento článok je vytlačený zo serveru www.jurasek.sk dňa 20.02.2019

ˆ Milan Jurášek

Úplná adresa článku: http://www.jurasek.sk/znamenia/znamenie-panna.php


Panna - Virgo (23.8. - 22.9.)

Panna je znamenie zberu úrody, býva zobrazovaná ako spanilá deva s kosákom a snopom obilia. Ľudia narodení v tomto znamení majú vynikajúci intelekt a sú vychýrení praktici; ich nepríjemnou - a rovnako známou - vlastnosťou je príliš kritický postreh voči iným i sebe. To im nielen komplikuje vzťahy, ale znižuje aj ich sebadôveru. Sú stelesnená presnosť, precíznosť a poriadkumilovnosť, na ich pracovnom stole je vždy poriadok, doma má všetko svoje miesto. Ich vládca Merkúr im prináša bystré, analytické myslenie, v lepšom prípade kreatívnosť, v tom horšom malichernosť a nemiestnu zvedavosť. Ak si nedajú pozor, na starobu sa z nich stanú frfloši.
Zdravie a vitalita:
Ľudia narodení v tomto znamení bývajú náchylnejší na rôzne ochorenia, najčastejšie ich postihujú problémy so zažívacím traktom, žalúdkom a črevami. Môžu mať sklon k chorobám z prechladnutia; postihujú ich aj poruchy spánku, nedefinované obavy a strach. Urobia dobre, ak sa budú vyhýbať mrazeným potravinám. Ich jedálny lístok by mal obsahovať veľa vláknin a mali by skúsiť - aspoň na čas - aj vegetariánstvo. Zmena stravy a vhodné diéty im pomôžu viac ako iným znameniam, dokonca aj homeopatické lieky sú pre nich účinnejšie ako tie chemické. Najlepšou odpoveďou na ich zdravotné problémy je rovnováha a dostatok času stráveného na čerstvom vzduchu. Pri nedostatočnej sebadôvere im pomôžu relaxačné techniky, jogové cvičenia a iné metódy sebaspoznávania.

O znamení Panny - i o iných znameniach - sa viac dozviete v sérii článkov v rubrike: Znamenia a život
Už je ich tam vyše šesťdesiat a stále ich dopĺňam - takže pekné čítanie.


Tento článok je vytlačený zo serveru www.jurasek.sk dňa 20.02.2019

ˆ Milan Jurášek

Úplná adresa článku: http://www.jurasek.sk/znamenia/znamenie-panna.php


Koniec článku.