Znamenie Rak

Vo štvrtok 21. júna 2018 hneď po obede, presne o 12:07 hod. letného času (SELČ) prejde Slnko zo znamenia Blížencov do znamenia Raka. Zotrvá v ňom až do poobedia 22. júla. Začne leto. Originalita, prispôsobivosť a záujem o všetko nové, no i určitá povrchnosť a vnútorný nepokoj trošku ustúpia a na mesiac sa do popredia dostane túžba po poznaní a uchovávaní vedomostí, tradície, materstvo, rodičovstvo a rodina, no aj určitá opatrnosť, nedôverčivosť a tvrdohlavosť.


Tento článok je vytlačený zo serveru www.jurasek.sk dňa 23.06.2018

ˆ Milan Jurášek

Úplná adresa článku: http://www.jurasek.sk/znamenia/znamenie-rak.php


Rak - Cancer (21.6. - 21.7.)

Predstaviteľa tohto znamenia spoznáte ľahko; je pokojný, zdržanlivý a prispôsobivý. Jeho vládca - Luna mu prináša nielen ľahké vcítenie sa do druhých, no aj častejšie zmeny nálad. Niekedy dokonca ani nevie, čo vlastne chce. Raci majú bohatý vnútorný svet, no len tak ľahko vás do neho nepustia. Vo väčšej spoločnosti sú spočiatku neistí, váhaví a nesvoji, ich ostych im bráni ozvať sa v pravú chvíľu i upozorniť na seba. Vyznajú sa v histórii, páčia sa im starožitnosti, ťažko sa zbavujú spomienok na príjemné zážitky z minulosti; staré fotografie len tak nevyhodia. Priťahuje ich romantika, tajomno, viera i umenie. K prednostiam Rakov patrí najmä výborná pamäť, túžba po vedomostiach, výrazné rodinné cítenie a intuícia, na ktorú by sa mali naučiť viac spoliehať; vtedy dosiahnu v živote viac.
Zdravie a vitalita: Aby sa ľudia narodení v tomto znamení cítili dobre, potrebujú pocit bezpečia a istotu, že im nič nechýba. Telesne nie sú veľmi silní, no v prvej polovici života sa to nemusí prejaviť. Ak však nájdu spôsob, ako využiť zmysel pre humor a ním prekonať nepríjemné nálady, zdravie si zachovajú aj naďalej. Najcitlivejšou časťou ich tela je žalúdok, hrudník a prsia, obličky, močový mechúr a pokožka. Častejšie ako iné znamenia mávajú gastritídy a žalúdočné vredy. Pocítia každý prehrešok voči zdravému stravovaniu, ich žalúdok "rozhádže" aj duševné vzrušenie. Melanchólia a pochmúrne predstavy môžu privolať i nejakú chorobu, veselosťou a optimizmom si telo i dušu udržia v zdraví. Na Rakov výraznejšie pôsobí vplyv Luny, mnohí z nich môžu pri jej určitej fáze - a nielen pri splne - trpieť veľkou nervozitou i nespavosťou.

O znamení Raka - i o iných znameniach - sa viac dozviete v sérii článkov v rubrikách: Znamenia a Znamenia a život.
Už je ich tam vyše šesťdesiat a stále ich dopĺňam - takže pekné čítanie.


Tento článok je vytlačený zo serveru www.jurasek.sk dňa 23.06.2018

ˆ Milan Jurášek

Úplná adresa článku: http://www.jurasek.sk/znamenia/znamenie-rak.php


Koniec článku.