Znamenie Škorpión

V pondelok 23. októbra 2023 večer - presne o 18:21 hod. ešte letného času (SELČ) - prechádza Slnko zo znamenia Váh do znamenia Škorpióna. Bude v ňom až do stredy 23. novembra. Jemnosť, nerozhodnosť, vyhľadávanie harmónie a vyhýbanie sa konfliktom (vlastnosti predchádzajúceho znamenia Váhy) trochu ustúpia a na mesiac sa do popredia dostane odvaha, vášeň a chuť dokázať nemožné. Možno však aj tvrdohlavosť pri presadzovaní svojich cieľov.

Škorpión - Scorpio (23.10. - 21.11.)

Škorpióna spoznáte ľahko; charakterizuje ho cieľavedomosť, ctižiadostivosť, zanietenosť, vášeň a extrémy. Pluto, jeho vládca (fakt, že ho astronómovia z postu planéty nedávno "degradovali" neznamená pre astrológiu vlastne nič - pracuje so symbolmi) mu prináša nespútanú silu a Mars, druhý vládca, ju zasa koncentruje do potrebnej priebojnosti; obaja mu tak dávajú úžasnú silu. Zdroje fyzickej i emocionálnej energie Škorpiónov sú nevyčerpateľné; to im dodáva istotu, že ak treba, môžu sa spoľahnúť na svoje rezervy. Neboja sa bolesti, chudoby ani neúspechu; veria i vedia, že všetko je len dočasné, že sa to musí zmeniť a oni si potom prídu na svoje. Viac ako iné znamenia ich zaujímajú hraničné otázky; témy záhrobia, smrti, regenerácie, mystiky a sexu nie sú pre nich žiadne tabu. Urobia dobre, ak sa budú týmto oblastiam aspoň v druhej časti života venovať.
Zdravie a vitalita: Škorpióni nevedia žiť umiernene, bližšie sú im extrémy: všetko alebo nič! Až pričasto sa spoliehajú na svoje zvýšené regeneračné schopnosti. Bývajú vždy v pohybe, no mali by sa naučiť spomaliť, najmä v strednom veku a pri odchode do dôchodku. Ten však mnohí z nich paradoxne vítajú ako príležitosť konečne urobiť všetko, na čo dosiaľ nemali čas. Zo športov sú pre nich vhodné bojové umenia, najmä tie s duchovným nábojom a tiež plávanie. Znamenie Škorpióna ovláda vylučovacie a sexuálne orgány, preto môžu mať ohrozené najmä tieto časti tela; okrem konečníka a pohlavných orgánov - zápchy a rôzne zápaly - môžu mať problémy s krkom, nosom, srdcom, krvným obehom a nohami. V múdrych knihách sa píše, že niekedy Škorpióni v procese odstraňovania spoločného psychologického tieňa podvedome zoberú na seba - ako obeť - nejakú chorobu, len aby zvyšok rodiny zostal zdravý.

O znamení Škorpióna - i o iných znameniach - sa viac dozviete v sérii článkov v rubrike: Znamenia a život
Už je ich tam vyše šesťdesiat a stále ich dopĺňam - takže pekné čítanie.

ˆ Milan Jurášek, 23.10.2023


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia