Znamenie Škorpión

V utorok 23. októbra 2018 poobede, presne o 13:21 hod. ešte letného času (SELČ) prechádza Slnko zo znamenia Váh do Škorpióna. Bude v ňom až do štvrtka 22. novembra predobedia. Jemnosť, nerozhodnosť, vyhľadávanie harmónie a vyhýbanie sa konfliktom (vlastnosti predchádzajúceho znamenia Váh) trochu ustúpia a na mesiac sa do popredia dostane odvaha, vášeň a chuť dokázať nemožné. Možno však aj tvrdohlavosť pri presadzovaní svojich cieľov.


Tento článok je vytlačený zo serveru www.jurasek.sk dňa 21.01.2019

ˆ Milan Jurášek

Úplná adresa článku: http://www.jurasek.sk/znamenia/znamenie-skorpion.php


Škorpión - Scorpio (23.10. - 21.11.)

Škorpióna spoznáte ľahko; charakterizuje ho cieľavedomosť, ctižiadostivosť, zanietenosť, vášeň a extrémy. Pluto, jeho vládca (fakt, že ho astronómovia z postu planéty nedávno "degradovali" neznamená pre astrológiu vlastne nič - pracuje so symbolmi) mu prináša nespútanú silu a Mars, druhý vládca, ju zasa koncentruje do potrebnej priebojnosti; obaja mu tak dávajú úžasnú silu. Zdroje fyzickej i emocionálnej energie Škorpiónov sú nevyčerpateľné; to im dodáva istotu, že ak treba, môžu sa spoľahnúť na svoje rezervy. Neboja sa bolesti, chudoby ani neúspechu; veria i vedia, že všetko je len dočasné, že sa to musí zmeniť a oni si potom prídu na svoje. Viac ako iné znamenia ich zaujímajú hraničné otázky; témy záhrobia, smrti, regenerácie, mystiky a sexu nie sú pre nich žiadne tabu. Urobia dobre, ak sa budú týmto oblastiam aspoň v druhej časti života venovať.
Zdravie a vitalita: Škorpióni nevedia žiť umiernene, bližšie sú im extrémy: všetko alebo nič! Až pričasto sa spoliehajú na svoje zvýšené regeneračné schopnosti. Bývajú vždy v pohybe, no mali by sa naučiť spomaliť, najmä v strednom veku a pri odchode do dôchodku. Ten však mnohí z nich paradoxne vítajú ako príležitosť konečne urobiť všetko, na čo dosiaľ nemali čas. Zo športov sú pre nich vhodné bojové umenia, najmä tie s duchovným nábojom a tiež plávanie. Znamenie Škorpióna ovláda vylučovacie a sexuálne orgány, preto môžu mať ohrozené najmä tieto časti tela; okrem konečníka a pohlavných orgánov - zápchy a rôzne zápaly - môžu mať problémy s krkom, nosom, srdcom, krvným obehom a nohami. V múdrych knihách sa píše, že niekedy Škorpióni v procese odstraňovania spoločného psychologického tieňa podvedome zoberú na seba - ako obeť - nejakú chorobu, len aby zvyšok rodiny zostal zdravý.

O znamení Škorpióna - i o iných znameniach - sa viac dozviete v sérii článkov v rubrike: Znamenia a život
Už je ich tam vyše šesťdesiat a stále ich dopĺňam - takže pekné čítanie.


Tento článok je vytlačený zo serveru www.jurasek.sk dňa 21.01.2019

ˆ Milan Jurášek

Úplná adresa článku: http://www.jurasek.sk/znamenia/znamenie-skorpion.php


Koniec článku.