Znamenie Váhy

V sobotu ráno, 23. septembra 2023, presne o 9.50 hod. SELČ bude okamih jesennej rovnodennosti, Slnko opustí znamenie Panny a prejde do znamenia Váh. Bude v ňom až do pondelka 23. októbra. Začne astronomická aj astrologická jeseň. Pedantnosť, zvedavosť a kritickosť (vlastnosti predchádzajúceho znamenia) trochu ustupujú a do popredia sa na mesiac dostáva dobrosrdečnosť, dobroprajnosť, vyhľadávanie harmónie, krásy a umenia, no možno aj váhavosť a občasná lenivosť.

Znamenie Váhy - Libra (23.9. - 23.10.)

Základné charakterové vlastnosti tohto znamenia dokonale vystihuje ich symbol - dvojramenné váhy. Vyjadruje zmysel pre rovnováhu, spravodlivosť ale i nerozhodnosť. Okrem taktu, diplomacie a výraznejšej potreby partnerského vzťahu sa Váham pripisuje aj lenivosť a vyhýbanie sa ťažšej práci; mohlo by to súvisieť s nie celkom zvládnutými vlastnosťami ich patróna - Venuše. Zvyčajne im však Venuša prináša láskavosť, pôvab, ústretovosť, zmysel pre krásu, estetické cítenie a nezriedka i umelecký talent. Váhy túžia po spoločenskej kariére, uznaní a úspechu i po naplnenom partnerskom vzťahu. Neznášajú hrubosť, hluk a náhlivosť. Dobre sa cítia najmä tam, kde panuje pokoj a harmónia, tie vedia vytvoriť doma aj na pracovisku.
Zdravie a vitalita:
Ľudia narodení v znamení Váh bývajú zvyčajne väčšinu života zdraví a vitálni. Vedia síce - ak treba - zabrať, no vedia potom aj leňošiť a tým si vydanú energiu znovu doplniť. Len málokedy odolajú túžbe po sladkostiach a pri telesnej nečinnosti zvyknú priberať. Mali by preto pravidelne cvičiť, telesný pohyb pre svoj život naozaj potrebujú. Treba si však vybrať niečo pokojné, dynamické športy nie sú pre nich; vhodná by bola napr. gymnastika a joga. Citlivým orgánom Váh sú obličky a močový mechúr. Pri zanedbaní liečenia sa môžu v týchto oblastiach rozvinúť aj chronické onemocnenie, niekedy ich trápi i cukrovka a chrbtica. Môžu mávať aj bolesti hlavy, poruchy spánku a metabolizmu. Váhy sú citlivejšie na tekutiny, mali by sa vyhýbať sýteným nápojom a s mierou piť - hoci im zvyčajne chutí - aj víno. Na alkohol reagujú výraznejšie ako iné znamenia a - hoci im vrodené vlastnosti bránia vypiť primnoho - niekedy ich dostane do povznesenej nálady aj jeden pohárik.

O znamení Váh - i o iných znameniach - sa viac dozviete v sérii článkov v rubrike: Znamenia a život
Už je ich tam vyše šesťdesiat a stále ich dopĺňam - takže pekné čítanie.

ˆ Milan Jurášek, 22.09.2023


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia