Znamenie Váhy

V piatok 22. septembra 2017 dve hodiny pred polocou, presne o 22.01 hod. SELČ opúšťa Slnko znamenie Panny a vchádza do znamenia Váh. Bude v nich až do rána 23. októbra. Začína astronomická i astrologická jeseň. Pedantnosť, zvedavosť a kritičnosť trochu ustúpia a do popredia sa na mesiac dostane dobrosrdečnosť, dobroprajnosť, sklony k harmónii, kráse a umeniu, no možno aj váhavosť a občasná lenivosť.


Tento článok je vytlačený zo serveru www.jurasek.sk dňa 20.08.2018

ˆ Milan Jurášek

Úplná adresa článku: http://www.jurasek.sk/znamenia/znamenie-vahy.php


Znamenie Váhy - Libra (23.9. - 23.10.)

Základné charakterové vlastnosti tohto znamenia dokonale vystihuje ich symbol - dvojramenné váhy. Vyjadruje zmysel pre rovnováhu, spravodlivosť ale i nerozhodnosť. Okrem taktu, diplomacie a výraznejšej potreby partnerského vzťahu sa Váham pripisuje aj lenivosť a vyhýbanie sa ťažšej práci; mohlo by to súvisieť s nie celkom zvládnutými vlastnosťami ich patróna - Venuše. Zvyčajne im však Venuša prináša láskavosť, pôvab, ústretovosť, zmysel pre krásu, estetické cítenie a nezriedka i umelecký talent. Váhy túžia po spoločenskej kariére, uznaní a úspechu i po naplnenom partnerskom vzťahu. Neznášajú hrubosť, hluk a náhlivosť. Dobre sa cítia najmä tam, kde panuje pokoj a harmónia, tie vedia vytvoriť doma aj na pracovisku.
Zdravie a vitalita:
Ľudia narodení v znamení Váh bývajú zvyčajne väčšinu života zdraví a vitálni. Vedia síce - ak treba - zabrať, no vedia potom aj leňošiť a tým si vydanú energiu znovu doplniť. Len málokedy odolajú túžbe po sladkostiach a pri telesnej nečinnosti zvyknú priberať. Mali by preto pravidelne cvičiť, telesný pohyb pre svoj život naozaj potrebujú. Treba si však vybrať niečo pokojné, dynamické športy nie sú pre nich; vhodná by bola napr. gymnastika a joga. Citlivým orgánom Váh sú obličky a močový mechúr. Pri zanedbaní liečenia sa môžu v týchto oblastiach rozvinúť aj chronické onemocnenie, niekedy ich trápi i cukrovka a chrbtica. Môžu mávať aj bolesti hlavy, poruchy spánku a metabolizmu. Váhy sú citlivejšie na tekutiny, mali by sa vyhýbať sýteným nápojom a s mierou piť - hoci im zvyčajne chutí - aj víno. Na alkohol reagujú výraznejšie ako iné znamenia a - hoci im vrodené vlastnosti bránia vypiť primnoho - niekedy ich dostane do povznesenej nálady aj jeden pohárik.

O znamení Váh - i o iných znameniach - sa viac dozviete v sérii článkov v rubrike: Znamenia a život
Už je ich tam vyše šesťdesiat a stále ich dopĺňam - takže pekné čítanie.


Tento článok je vytlačený zo serveru www.jurasek.sk dňa 20.08.2018

ˆ Milan Jurášek

Úplná adresa článku: http://www.jurasek.sk/znamenia/znamenie-vahy.php


Koniec článku.