Merkúr v horoskope

Planéta Merkúr symbolizuje v horoskope myslenie a zmysly, rozumové schopnosti a učenie sa, informácie a komunikáciu, čítanie, písanie a hovorenie, pohyb a zmysel pre obchod.

Postavenie Merkúra v osobnom horoskope, v určitom znamení a dome a jeho vzťahy s inými planétami vypovedajú, ako tieto danosti dokážeme v živote využiť, ako sme inteligentní, dôvtipní a praktickí. Alebo naopak, či s týmito vlastnosťami máme problémy, či sme nepokojní, chýba nám sústredenie a či nevytvárame vo svojom okolí zbytočné konflikty.

Tranzitujúci Merkúr tieto vplyvy buď zosilňuje alebo zoslabuje a jeho okamžité postavenie v zverokruhu a vzťah k jednotlivým znameniam, dokonca k dekádam znamení býva v týždenných, mesačných či kvartálnych všeobecných predpovediach obvykle zachytený. Merkúr je rýchla planéta - prejde celým zverokruhom za niečo vyše roka - a preto sú tieto vplyvy krátkodobé, trvajú sotva niekoľko dní. Ak sa však vplyv Merkúra znásobí s inou, pomalšie pôsobiacou planétou, vtedy sa dá s väčšou pravdepodobnosťou predpokladať, že určitá skutočnosť zo spomínanej oblasti nastane.

Merkúr sa trikrát do roka, každé štyri mesiace stáva retrográdny, asi tri týždne sa pohybuje Zverokruhom naspäť. Jeho retrográdna fáza predstavuje prestávku, počas ktorej môžeme spracovať a stráviť všetky dojmy a skúsenosti z uplynulých štyroch mesiacov.

ˆ Milan Jurášek, 21.06.2004


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia