Milan Jurášek

Milan Jurášek, narodený 19.11. 1949, 0:30 hod. v Bratislave

Pôvodným povolaním som elektrotechnik. Po štyridsiatke som bol neľútostne konfrontovaný s neúprosným Uránom a Plutom, ktorí mi zo dňa na deň zmenili život. Predtým som žil naplno (ako každý správny Škorpión) v rockovom prostredí ako zvukár „na voľnej nohe“ a cítil som sa nesmrteľný.

Zdravotné problémy ma prinútili zmeniť svoje zameranie a začať sa zaujímať o svoju druhú, duchovnejšiu polovicu. Objavil som jogu, ktorá mi pomohla z problémov, znovu som našiel seba samého a uvedomil som si nové, skutočné istoty; po pár rokoch sa pridala aj astrológia.

Postupne som si, počas nasledujúcich rokov, uvedomil aj ďalšie aspekty jogy (okrem zdravotných), jej filozofiu a od roku 1997 som  učiteľom jogy SAJ - Slovenskej asociácie jogy.
(SAJ združuje jogové organizácie na celom Slovensku a už dlhé roky má akreditáciu Ministerstva školstva SR na výučbu učiteľov jogy.)

V Bratislave už od roku 1998 vediem niekoľko krúžkov jogy - v Ružinove a neskôr aj v Krasňanoch, v uplynulých rokoch som v lete poriadal týždenné jogové pobyty v čistej prírode, spojené s turistikou.

Všetkým záujemcom o jogu odporúčam prečítať si Bhagavadgítu - Spev Vznešeného, je to taká hinduistická biblia; kto hľadá, nájde tam odpovede na všetky svoje otázky.

Astrológii sa venujem viac ako 10 rokov, prepadol som jej rovnako intenzívne ako joge. Celé roky som prispieval do horoskopových rubrík rôznych týždenníkov, v „starom-dobrom" Express Internationáli som roky viedol pravidelnú rubriku astrologického poradenstva.

Vo svojom astrologickom poradenstve pomáham ľuďom, ktorí sa na mňa obracajú so svojimi problémami, najmä pri sebapoznávaní a v oblasti partnerských vzťahov. Nachádzanie životného cieľa a trvalých hodnôt pokladám za omnoho naliehavejšie ako napr. predpovedanie budúcnosti.

Astrológiu odporúčam ako účinný spôsob nájdenia svojej duchovnej podstaty a svojho poslania na Zemi, pokladám ju za jeden z najhodnotnejších spôsobov sebapoznania.

Kombináciu jogy a astrológie vnímam, zvlášť v týchto náročných rokoch ako dva vhodne sa dopĺňajúce spôsoby sebapoznania, sebaprijatia a sebazdokonaľovania. Preto aj - okrem krúžkov jogy - niekoľkokrát ročne poriadam  semináre Praktická astrológia  v Bratislave - Krasňanoch.

V týchto povolaniach som sa našiel, ponúkajú mi možnosti, ako byť druhým užitočný; tak môžem ďalej odovzdávať to, čo mi joga a astrológia dala.

Na záver ponúkam citát Krišnu (božské vtelenie) z Bhagavadgíty:

Ten, kto Mňa vo všetkom a všetko vo Mne vidí,
toho Ja nestratím a ani on nestratí Mňa.

Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.