Horoskop na týždeň od 1.2.2020 do 7.2.2021

S menšími či väčšími šrámami sme preliezli cez ťažký január, ktorý bol akoby predĺžením tých náročných posledných mesiacov uplynulého roku. Ďalšie týždne a mesiace už budú pokojnejšie a veci sa pomaly začnú utriasať, ukladať na svoje miesto. O tomto týždni to však ešte úplne neplatí, v jeho úvode a najmä počas posledných dní by sme mali byť ostražitejší. Aj ohľaduplnejší. V pondelok netlačme príliš na pílu, od druhej polovice týždňa rátajme, že sa v nás i okolo nás bude biť nové zo starým, zmena so zotrvačnosťou, snahy meniť aj brzdiť zároveň. Počas víkendu ...

... "dostane zabrať" aj princíp Venuše, na jednej strane blokovanie spontánnosti a vnútorné neistoty na všetkých úrovniach vzťahov, na druhej snahy prebiť to vyhľadávaním vzrušenia a rýchlych lások. Aj väčšej slobody. Riešením by mohla byť systematická tvorba, umelecká či nejaká iná. 

Astrologické zaujímavosti: Pôsobenie vodnárskych energií je a bude  neprehliadnuteľné. Od pondelka poobedia ešte posilnia, z Kozorožca do Vodnára sa ako piata planéta presunie Venuša a pridá sa k Slnku, Merkúrovi, Jupiterovi a Saturnovi, ktorí už v tomto znamení sú. Očakávajme viac priateľskosti, na pár týždňov sa vzťahy uvoľnia (niektoré možno až úplne :-( ), spoločenský život ale kvôli tejto korona situácii nebude taký, ako by si to Venuška vo Vodnárovi priala :-(

Luna bude počas týždňa až v piatich znameniach, V pondelok na obed prejde z Panny do Váh, v stredu poobede do Škorpióna a piatok večer do Strelca. A v nedeľu neskoro večer sa presunie Luna do znamenia Kozorožca.
Luna ako rýchle vesmírne teleso môže celkovú astrologickú atmosféru nielen podfarbiť, ale aj zjemniť, niekedy aj vyhrotiť.
V pondelok doobeda sa teda kroťme, v stredu večer neriešme partnerské ani iné vzťahové problémy, celý štvrtok platí aj jedno aj druhé. A pozor aj pri obchodoch a s peniazmi!
Priaznivý vplyv Luny by sme mali využiť v pondelok - od obeda do neskorého večera.

Samozrejme, všetky tu vyššie spomenuté tendencie sú iba všeobecné, na niekoho pôsobia viac, na iného menej. Podľa toho, ako zasahujú do našich Osobných horoskopov.

A možno práve na Vás budú pôsobiť tie všeobecne menej výraznejšie vplyvy, ktoré som ani nespomenul.
Ponúkam Vám služby môjho astrologického poradenstva
.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia omnoho viac.
Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom?
Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre, v tejto pohnutej dobe len on-line, individuálne, "na diaľku"- mobilom, cez Skype alebo ináč; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.
Ak máte záujem, ozvite sa!
Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie, pokojne ma oslovte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 2 4 3 4 2 2 2
Býk 1 3 4 5 4 3 3
Bli 1 1 1 3 2 2 2
Rak 2 3 3 4 2 3 2
Lev 2 2 4 5 4 2 2
Pa 1 2 2 3 2 3 3
1 1 1 3 1 1 1
Ško 2 4 3 4 3 4 4
Str 1 1 1 3 1 1 1
Koz 2 3 3 3 2 2 2
Vod 1 1 2 4 2 1 1
Ry 2 2 3 3 2 3 3

ˆ Milan Jurášek, 31.01.2021


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia