Horoskop na týždeň od 11.1.2020 do 17.1.2021

Nečaká nás ľahký rok, dokonca mesiac január je jeden z tých náročnejších mesiacov a práve nadchádzajúci týždeň bude z tých januárových najťažšie zvládnuteľný. Nepíšem to preto, aby som strašil, je to upozornenie, aby sme si na nadchádzajúce dni toho príliš veľa nenaplánovali. Tie prvé dni nás naučia rátať aj pracovať s tým, čo máme k dispozícii, dni v strede týždňa môžu priniesť viac veselosti, spontánnosť, aj nejaké flirty s rýchlym pokračovaním. Zároveň aj upozornenie: pozor na cestách, na úrazy a zlomeniny! Najvýraznejšie však budeme počas týždňa pociťovať vplyv osudového Pluta ...

... aktivovaného Slnkom; môže nám priniesť novú energiu, chuť dominovať, no aj nové obmedzenia od tých mocnejších. A možno aj rozhodnosť sa im konečne vzoprieť.

Astrologické zaujímavosti: Urán bol retrográdny od polovice augusta a práve vo štvrtok doobeda sa začína rozbiehať priamym smerom, počas budúcich mesiacov môžeme rátať s väčšou pružnosťou a nápaditosťou.

Aj počas tohto týždňa prejde Luna štyrmi znameniami - od Strelca po Ryby. V pondelok poobede prejde do Kozorožca, kde bude až do stredy podvečer a v nasledujúcom znamení Vodnára sa zdrží až do piatka skoro do polnoci. A počas víkendu bude Luna v už spomenutom znamení Rýb.
Počas pracovných dní bude Luna prechádzať Kozorožcom a Vodnárom, v tejto dobe znameniami s najsilnejším vplyvom. A jej konjunkcie s planétami v nich práve výraznejšie ovplyvnia celkové dianie.
V stredu doobeda sa nesnažme dominovať, ani neriskujme (Pluto), od poobedia až do štvrtka rána rátajme aj s jemnými "depkami", ak nám niečo nepôjde (Saturn), no prejde to! Vo štvrtok nám môžu city zabrániť v reálnom hodnotení situácií (Merkúr) a počas celej nedele nám zvýraznený Neptún môže priniesť fantazírovanie, zmätok v citoch aj v reálnom živote - tento vplyv sa hodí snáď len pre umelcov. Takže - stojme nohami pevne na zemi, berme realitu takú, aká je!
Máme tu však aj niečo pozitívne, hneď v pondelok! Od večera do polnoci môžeme vo všetkých vzťahových oblastiach rátať so spojenou podporou Luny a Venuše, dvoch ženských planét. :-)
A vo štvrtok doobeda nám zasa Jupiter môže odhaliť nové možnosti.

Samozrejme, všetky tu vyššie spomenuté tendencie sú iba všeobecné, na niekoho pôsobia viac, na iného menej. Podľa toho, ako zasahujú do našich Osobných horoskopov.

Ponúkam Vám služby môjho astrologického poradenstva.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia omnoho viac.
Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre, zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu. Úvodný seminár Základy astrológie - vlastný Osobný horoskop by sa mohol uskutočniť už v najbližších týždňoch, ak sa prihlásia min. traja záujemcovia. Ak máte záujem, ozvite sa!

Náplň astrologických seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, aj on-line, "na diaľku"- cez Skype; skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.
Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodný termín, pokojne ma oslovte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar  2 3 2 3 3 2 2
Býk 1 1 1 3 3 1 1
Bli 1 2 2 1 1 3 3
Rak 2 3 5 4 2 1 2
Lev 1 2 2 4 4 2 2
Pa 2 2 2 2 2 4 4
3 4 3 3 3 3 3
Ško 2 2 2 5 5 2 2
Str 1 2 2 1 1 3 3
Koz 1 2 2 2 2 2 2
Vod 1 2 2 1 1 2 2
Ry 2 2 2 2 2 2 2

ˆ Milan Jurášek, 10.01.2021


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia