Horoskop na týždeň od 11.4. do 17.4.2016

Nudiť sa tento týždeň veru nebudeme. Uránske vplyvy - rebélia, nezávislosť, sloboda nadovšetko - z minulého týždňa pokračujú aj tento týždeň, najmenej po štvrtok. Vyvarujme sa preto nepremysleného konania, ľahko môžeme zničiť, čo sme dlho budovali! Druhá polovica týždňa zasa môže priniesť rôzne nátlakovosti a podrazy, možno sa dostane na verejnosť - na niekoho účelovo "vytiahnu" - aj niečo z oblasti "tabu", čo malo zostať skryté. Máme však aj dobré vplyvy: harmónia, ústretovosť a príťažlivosť medzi pohlaviami vygradujú v prvých dňoch týždňa, iným zasa hviezdy pridajú na ...

 

... fantázii a predvídavosti. V strede týždňa budeme komunikatívni i obchodne zdatní, v jeho závere zasa tvoriví a mimoriadne presvedčiví. Možno sa zrodí aj vážny vedecký či iný objav.  

Astrologické zaujímavosti: V nedeľu hneď po obede sa stáva Mars na deviatom stupni Strelca retrográdnym - zdanlivo začne ísť ako keby horoskopom naspäť. Smerom k Škorpiónovi (do ktorého vojde naspäť koncom mája). Takýto jav  - zdanlivý spätný pohyb - nastáva približne raz za niečo vyše dva roky, využime, čo nám ponúka! Tento krát dostaneme na vyše desať týždňov príležitosť zamyslieť sa nad svojím konaním, na prehodnotenie svojich cieľov. 

Zaujímavé v tomto prípade je však to, že smerom niekde na rozhraní medzi znameniami Škorpióna a Strelca je aj galaktický stred. A Mars - energia, činnosť, odhodlanie, výzva - prejde poslednými stupňami Škorpióna a prvými stupňami Strelca opakovane - celkom trikrát!

Luna tento týždeň dorastá, v pondelok a v utorok do predobedia bude v Blížencoch, do štvrtka poobedia bude prechádzať Rakom a do prvej hodiny v nedeľu po polnoci Levom. Ostatnú časť nedele strávi Luna v znamení Panny.

Vo štvrtok skoro ráno vytvorí Luna v znamení Raka kvadratúru na Slnko v Baranovi, takýto aspekt prináša do našich myslí a konania nepokoj, nespokojnosť a snahy o rýchle riešenia; pozor však, tento krát  sa to aj vplyvom aspektov s a medzi inými planétami môže natiahnuť až do obeda!. Ďalšie problematické hodinky behom týždňa môžu byť (ako pokračovanie z predchádzajúcej nedeľnej noci) hneď tie prvé pondelkové, aj v pondelok neskôr ráno.
V piatok sa vytvorí - najmä počas celého predobedia i prvých poobedňajších hodín - veľmi priaznivá astrologická atmosféra pre pohodu vo vzťahoch, rôzne ústretovosti, komunikáciu, pre zmluvy, obchody a diplomatické jednania. S podobnými tendenciami môžme čiastočne rátať aj počas prvých sobotňajších hodín.

Možno ste v období, že rýchle idúci čas Vás dostal do situácie, že potrebujete riešiť tzv. partnerský trojuholník. Teda rozhodnúť sa medzi dvoma rôznymi partnerkami, partnermi. Alebo sa aspoň pozrieť na tieto paralelné vzťahy z nadhľadu, zhodnotiť plusy a mínusy jednotlivých zúčastnených. Teraz, no i o päť rokov, o desať. Aj v takýchto situáciách Vám  svojimi postupmi môže pomôcť astrológia.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života.
A tak isto sa dajú vypracovať horoskopy aj pre ďalšie zúčastnené osoby, tiež porovnávacie, Partnerské horoskopy týchto voči Vám.

Výklady sa dajú urobiť aj cez Skype, mobilom či PL.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre 2016  (pdf), zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu.

Najbližšie semináre z cyklu Praktická astrológia - cesta sebapoznania:

Základy astrológie, vlastný Osobný horoskop
navrhovaný termín: predposledný či posledný aprílový víkend, alebo ten prvý májový.
Tie pokračujúce môžu byť v mesiacoch máj jún, september december. 
Termíny sa prispôsobia
Vášmu záujmu, možnostiam a požiadavkám. Ozvite sa!

Náplň týchto seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, a aj "na diaľku"- cez Skype, skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.

Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodné termíny, pokojne zavolajte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 2 2 3 1 1 1 3
Býk 2 2 3 2 3 3 2
Bli 2 2 2 1 3 3 3
Rak 4 2 3 4 2 1 3
Lev 1 2 3 1 1 1 2
Pa 3 1 1 1 3 3 1
2 4 5 4 2 2 4
Ško 4 2 2 2 3 3 3
Str 5 3 3 2 3 3 4
Koz 4 4 4 2 3 2 3
Vod 2 2 2 1 2 2 3
Ry 5 2 2 2 4 4 4

 

ˆ Milan Jurášek, 10.04.2016


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia