Horoskop na týždeň od 11.7. do 17.7.2016

Počas tohto týždňa budú gradovať dve tendencie (ako v tom vtipe :-) ); jedna dobrá, druhá zlá. Tá priaznivá je, že budú úspešné snahy - a nielen na osobnej, ale aj na vyšších úrovniach - nájsť rozumné riešenia, ako pomôcť tým, ktorí sú na tom horšie ako my. Záver týždňa môže priniesť aj dostatok vitality a prostriedkov na ich realizáciu. Tých nepriaznivých môže byť podľa dispozícií v našich Osobných horoskopoch viac, aj deštrukčných. Spoločné môže byť to, že mnohí si bezstarostne budú ako keby podrezávať konár, na ktorom sedia. Tvrdohlavosť, urýchlené súdy, pocity nepochopeného génia ...

 

... presadzovanie nerealizovateľných plánov, neschopnosť rozlíšiť, čo je reálne možné a čo je len zbožné želanie. Mnohým sa oslabí vitalita, možno sa zvýraznia aj chronické zdravotné problémy (priedušky, srdce, chrbtica, nervové dráhy, psychická stabilita?). Ini zasa budú pokúšať osud a - najmä počas víkendu - pre chvíľkové potešenie si ohrozia trvalé vzťahy, bezúhonnosť, kariéru aj budúcnosť.

Astrologické zaujímavosti: Hoci sa Slnko začiatkom týždňa ledva prehupne z druhej do tretej dekády znamenia Raka, už v utorok ráno sa presvedčivosť znamenia Raka o niečo zníži. Práve vtedy prejde Venuša z Raka do Leva. Znamenie Lev sa stane ešte viac významnejším vo štvrtok pár hodín po polnoci, vtedy do znamenia Leva prejde z Raka aj Merkúr. Stále sa však dá konštatovať, že vodný živel - po tieto dni reprezentovaný najmä znameniami Rýb a Škorpióna, až potom Raka - má k dianiu v nás aj vo svete stále čo povedať.

Tento týždeň bude Luna do utorka pred polnocou prechádzať znamením Váh a v nasledujúcom Škorpiónovi bude až do piatka predpoludním. Do nedele neskoršieho večera ju potom nájdeme v Strelcovi a niekoľko nedeľných posledných hodín v znamení Kozorožca.
Nepriaznivé tendencie tohto týždňa môže Luna zvýrazniť v pondelok pred polnocou, v utorok od skoršieho rána až do večera, v sobotu celé predpoludnie a tiež v nedeľu nadránom.

V úvode spomenuté nepriaznivé tendencie sú naznačené v horoskope tohto týždňa niekoľkými konfiguráciami s názvom sekera (kvadratúra medzi dvoma planétami plus dve seskvikvadratúry na tretiu planétu). Múdre knihy k tomu hovoria: prejavuje sa skrytou deštrukciou, podtína korene a staré istoty. Nespracované a nezvládnuté situácie sa v krátkom čase opakujú v inej podobe a žiadajú si riešenie základného problému.  

Ak teda sa Vám v poslednom čase určitý druh problémov opakuje a Vy ich len odsúvate, nečakajte, kým sa na Vás všetko zosype. Predbehnite osud, začnite svoj život riešiť, aj keď to nemusí byť ľahké.
Príďte sa poradiť ako začať; astrológia Vám môže pomôcť!
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života.
Výklady sa dajú urobiť aj cez Skype, mobilom či PL.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre 2016  (pdf), zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu.

Semináre budú pokračovať od septembra do decembra. Termíny sa prispôsobia Vášmu záujmu, možnostiam a požiadavkám. Ozvite sa!

Náplň týchto seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, a aj "na diaľku"- cez Skype, skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.

Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodné termíny, pokojne zavolajte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 4 3 2 2 1 2 2
Býk 3 3 4 4 4 3 3
Bli 3 2 2 3 2 2 1
Rak 4 4 2 1 1 4 3
Lev 3 2 3 3 2 2 2
Pa 3 2 1 3 3 3 2
4 1 3 3 1 1 1
Ško 2 2 1 1 1 2 2
Str 3 3 3 3 3 4 3
Koz 3 2 2 2 1 2 2
Vod 1 1 3 3 1 1 1
Ry 4 4 2 2 4 5 4

ˆ Milan Jurášek, 02.07.2016


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia