Horoskop na týždeň od 11.9. do 17.9.2017

To čo sme nestihli vymyslieť, zorganizovať, zariadiť a presadiť počas dvoch uplynulých týždňov môžeme dobehnúť počas tohto. Nerozpakujme sa zatlačiť tam, kde stále prevládajú prázdninové "maňána" nálady, pravda, ak sme riadiaci pracovníci. Úkolovanie spolupracovníkov a najmä šéfa by sa nám nemuselo vyplatiť. Zavádzať nové móresy, vymýšľať dochádzkové knihy a iné "cvikačky" tam kde netreba môže byť naša rýchla cesta zo zamestnania! Iní objavia potrebnú zručnosť pri posledných úpravách domova či okolia. Ďalšie vplyvy budú menej významné, no treba ich spomenúť: ...

... v strede týždňa nám niečo nemusí vyjsť, pozor aj na prepínanie a so zdravím všeobecne, cez víkend na vás niekto môže nachystať podraz!
A teraz to príjemné: Niekoľko trigónov Venuše - na Saturna, Lilit aj Urána, istené sextilmi Jupitera (a konjunkciou s Dračou hlavou) nám prinesú do oblasti vzťahov, lásky, ústretovostí, všetkého pekného, kultúry, umenia ale aj peňazí (- Venuša) samé pozitívne vplyvy. Stabilitu a porozumenie do vzťahov, nové známosti, vzrušujúce stretnutia, vášnivé noci ...

Astrologické zaujímavosti: Tento týždeň bude vplyv energií znamenia Panny naozaj presvedčivý. Merkúr (patrón Panny), ktorý je už pár dní znovu direktívny prešiel počas uplynulej nedele znovu do Panny a v sobotu večer vytvorí znovu konjunkciu s Marsom. Tá sa prejaví výraznejšie ako pri rovnakej konjunkcii pred dvoma týždňami počas víkendu, keď bol Merkúr retrográdny, jej účinky sme mohli pozorovať aj počas prvých dní minulého týždňa.

Luna tento týždeň ubúda; do pondelkového večera bude prechádzať znamením Býka, do prvých štvrtkových minút bude v Blížencoch a do soboty nadránom v Rakovi. Prevažnú časť víkendu strávi však Luna v nasledujúcom znamení Leva.
V stredu ráno vytvorí Luna so Slnkom presnú kvadratúru, niektorí z nás môžu byť až do obeda "ako na ihlách", pozor na to!
V pondelok okolo obeda Luna ešte zvýrazní -  na pár hodín - priaznivý vplyv planét, v noci z pondelka na utorok "netlačme na pílu" - áno, aj v tej oblasti, hodiny v stredu od predobedia do neskorého poobedia môžu byť naozaj kritické - v rôznych oblastiach, ale to je na rozbor Osobného horoskopu! - a nálady nedeľného podvečera až do polnoci - najmä pokoj, pohodu a porozumenie - Luna svojím vplyvom ešte umocní. 

Potrebujete na svojom vzťahu niečo doladiť? Alebo skôr porozumieť, prečo sa Váš partner/partnerka správajú práve takto a nie tak, ako predpokladáte a očakávate?
Astrológia Vám vie a dokáže svojimi postupmi pomôcť! Príďte na výklad, mnohé sa Vám osvetlí!
Výklad sa dá urobiť nielen osobne tu v Bratislave, ale aj on-line, cez skype, mobilom či cez PL - pevnú linku.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre, zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu.
Najbližší - Základy astrológie - vlastný Osobný horoskop - chystám na niektorý z októbrových víkendov, podľa záujmu - ozvite sa!

Náplň astrologických seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, aj on-line, "na diaľku"- cez Skype; skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.
Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodný termín, pokojne ma oslovte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 2 3 3 3 3 2 2
Býk 4 3 3 3 3 4 4
Bli 3 4 4 3 3 3 3
Rak 3 4 3 1 2 3 2
Lev 3 3 3 2 2 2 2
Pa 1 4 4 1 1 2 2
3 1 1 3 3 1 1
Ško 2 3 3 1 1 3 3
Str 2 2 2 3 3 1 1
Koz 2 4 4 4 4 2 2
Vod 3 2 2 3 2 2 2
Ry 2 3 3 3 3 2 2

ˆ Milan Jurášek, 16.06.2017


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia