Horoskop na týždeň od 13.11. do 19.11.2017

Pre väčšinu z nás by mohol byť tento týždeň veľkým prínosom. V jeho prvej polovici rátajme so šťastím vo všetkých podobách, niečo už naznačilo pár posledných dní toho minulého. Oblasť, v ktorej sa nám darilo treba rozvíjať - či už sú to nové možnosti zárobkov, kariéry alebo porozumenie vo vzťahu. Iní zasa budú žať prvé plody z múdrych rozhodnutí spred pár dní. Stred týždňa zasa mnohým ponúkne možnosť "vylízať si staré rany", najmä však prinesie chvíle pohody, lásku, romantiku aj kultúrne či umelecké zážitky. Táto nálada by nám mohla vydržať až do nedele, no počas víkendu mnohých zaskočí ...

... nečakane agresívne správanie; aj od tých, od ktorých by to nečakali. Aj my sami hľadajme v prístupoch k druhým aj všeobecne "zlatú strednú cestu", dajme si pozor, aby sme príliš "netlačili na pílu", môžeme veľa pokaziť! 

Astrologické zaujímavosti: Tento týždeň nijaká mimoriadna astrologická zmena nie je. Znamenie Škorpión sa vo svojom pôsobení vystabilizovalo a spolu so znamením Rýb budú vo výraznej miere ovplyvňovať dianie vo svete i v nás.
Najdôležitejšia udalosť týždňa bude nov, presná konjunkcia Slnka a Luny, ku ktorej príde na 27. stupni znamenia Škorpióna v sobotu hneď po obede, o 12.41 hod. Táto konjunkcia je len harmonicky aspektovaná - to je dobre, naše rozhodnutia ohľadom nového smerovania, nových začiatkov by mali zdarne pokračovať.

Luna tento týždeň ubúda, cúva. Do utorka hneď po polnoci bude prechádzať znamením Panny, do štvrtka rána Váhami a do soboty večera Škorpiónom. Zvyšnú časť soboty a nedeľu strávi Luna v nasledujúcom znamení Strelca.

Luna svojou okamžitou polohou často zdôrazní určité tendencie v horoskope; tento týždeň môže byť kritický už pondelok, od obeda až do večera a tiež pár hodín okolo polnoci zo soboty na nedeľu.
Naopak, v piatok bude celé predobedie harmonické a bude priať našim zámerom.

Niečo nové začínate - alebo ste rozhodnutí skončiť to staré - a akosi sa nemôžete rozhúpať, čakáte na nejaký impulz? Môže prísť práve z astrologického výkladu, ten Vám pomôže určiť vhodné obdobia aj tie optimálne dni! Astrológia Vám naozaj dokáže svojimi postupmi pomôcť, príďte na výklad, mnohé sa Vám osvetlí!
Výklad sa dá urobiť nielen osobne tu v Bratislave, ale aj on-line, cez skype, mobilom či cez PL - pevnú linku.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre, zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu.

Náplň astrologických seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, aj on-line, "na diaľku"- cez Skype; skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.
Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodný termín, pokojne ma oslovte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 4 4 4 4 4 4 2
Býk 2 4 4 4 4 4 4
Bli 5 2 2 4 4 4 4
Rak 3 4 4 1 1 1 4
Lev 3 3 3 4 4 3 3
Pa 4 3 3 3 3 3 4
2 2 2 2 2 2 2
Ško 2 2 2 2 2 2 2
Str 3 2 2 2 2 2 2
Koz 3 3 3 2 2 2 2
Vod 3 1 1 3 3 2 1
Ry 2 2 2 1 1 1 3
 

ˆ Milan Jurášek, 03.09.2017


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia