Horoskop na týždeň od 13.2. do 19.2.2017

Náročnejšie týždne pokračujú, aj počas tohto by mohli udalosti a ich dopad zasiahnuť do našich osudov aj budúcnosti. Počas prvých dní týždňa to však tak vyzerať nemusí. Budeme môcť pokračovať v tom, čo sme počas víkendu šikovne rozbehli, originalita bude mať zelenú. A vymyslené dokážeme aj presadiť, uviesť do života alebo výhodne predať. S pribúdajúcimi dňami sa bude stupňovať naša nepohoda, treba rátať aj s nečakanými zásahmi do našich životov. Iní naopak nebudú ochotní ...

... sa ďalej prispôsobovať a robiť to, čo sa od nich vyžaduje či očakáva, ak sa s tým nestotožnia. Ďalší zasa zistia, že ich zodpovedne vypracované či vysnívané plány na budúce roky niekto či niečo zmarilo. Kritické dni: najmä tie víkendové!

Astrologické zaujímavosti: Dôležité udalosti máme tento týždeň až dve: v sobotu hneď poobede opúšťa Slnko znamenie Vodnára (tento rok nedostal príležitosť sa nejako mimoriadne zaskvieť, v posledných týždňoch sa presadzoval skôr dynamický Baran) a prechádza do posledného zimného znamenia - do znamenia Rýb.
Druhá astrologicky významná udalosť je prechod tajomnej Lilit (predstavuje temnú ženskú stránku v nás, má do činenia so sexualitou, aj nízkou a nezvládnutou; tak isto aj rôzne neférovosti) zo znamenia Škorpióna do následného Strelca. Necelých deväť mesiacov mohla v Škorpiónovi výraznejšie iniciovať svoje negatívne (vo zvýšenej miere sme mohli pozorovať rôzne sexuálne excesy a iné úbohosti aj v "najvyšších kruhoch") aj pozitívne stránky (zanietenosť pre správnu vec, umelecká tvorivosť a plodnosť); nasledujúceho tri štvrte roka by mal byť v Strelcovi jej vplyv umiernenejší.

Počas pondelka bude Luna prechádzať znamením Panny, neskoro večer prejde do nasledujúcich Váh, kde bude až do štvrtka rána. Až do soboty večera bude potom Luna v Škorpiónovi a zvyšok týždňa strávi prechodom znamením Strelca.
Náročnejšie chvíle až hodinky - áno, tentokrát to bude najmä o celých kritických hodinách - môže Luna svojimi aspektami na ostatné planéty vytvoriť či akcentovať už v pondelok - od rána až do poobedia (iní, naopak môžu v pondelok nadránom či ráno zo situácií okolo vyťažiť), v noci z utorka na stredu, tiež v stredu od rána až do poobedia a od soboty večera (vtedy bude aj presná kvadratúra Luny so Slnkom) až do nedele rána.
Samozrejme, platí to do tej miery, ako presne padnú spomínané termíny  nepriaznivých konštelácií na náš Osobný horoskop.

Potrebujete niečo vyriešiť, do čoho sa Vám akurát dvakrát nechce? Tak aby to bolo čím menej nepríjemné,"bezbolestné", pre Vás aj pre druhú stranu? Aj v takýchto prípadoch Vám môže pomôcť astrológia; nájde obdobia, v ktorých by takéto záležitosti mali dobre vyjsť, dopadnúť. Príďte na výklad, bude Vám všetko jasné!
Výklad
sa dá urobiť nielen osobne tu v Bratislave, ale aj on-line, cez skype, mobilom či cez PL - pevnú linku.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre, zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu.

Chystáme opakovanie úvodného seminára  Základy astrológie - vlastný Osobný horoskop, v termíne 18. a 19.2.2017.
Ešte sú voľné miesta!
Ozvite sa, príďte, môže Vám to pozitívne zmeniť život!

Náplň astrologických seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, aj on-line, "na diaľku"- cez Skype; skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.
Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodný termín, pokojne ma oslovte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 2 4 4 2 2 1 1
Býk 2 4 4 4 4 3 2
Bli 2 1 1 3 3 2 2
Rak 3 4 4 1 2 4 3
Lev 4 2 2 5 5 2 3
Pa 2 2 2 3 3 2 3
4 4 4 4 4 3 2
Ško 2 4 4 2 2 1 2
Str 2 1 1 2 2 2 1
Koz 2 3 3 2 2 2 2
Vod 2 1 1 3 3 2 1
Ry 4 2 2 2 2 2 3

ˆ Milan Jurášek, 10.12.2016


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia