Horoskop na týždeň od 13.5. do 19.5.2019

Zbežný pohľad na podklady k tomuto týždňu by nás mohol naplniť až bezbrehým optimizmom. Žiadny neharmonický aspekt nebude tento týždeň presný - teda so silným účinkom. Naopak tých presných harmonických - sextily a najmä trigóny - bude skoro toľko, ako prstov na obidvoch rukách. Aspekty Merkúra s viacerými planétami - a s ich pôsobením môžeme rátať od stredy až do víkendu - nám zaručia bystrosť úsudku, jasnú myseľ, brilantné vyjadrenia aj obchodníckeho ducha. Do stredy zasa výborne aspektované Slnko naznačuje, že do čoho sa pustíme, v tom uspejeme! No a viacnásobné priaznivé aspekty Venuše nám potvrdia nadčasovosť tých ...

... slávnych Hynkových veršov: "Byl máj, byl lásky čas...". Láska vo všetkých podobách bude mať po celý čas zelenú, pre mladších aj starších, v závere týždňa to však môže byť dosť búrlivé... :-) . Čiže nielen bleskové zamilovania, no aj krátke lásky s nečakane rýchlymi koncami.

Astrologické zaujímavosti: Počas posledného  "býkovského" týždňa bude pôsobenie kvalít tohto slnečného znamenia zasa o niečo presvedčivejšie - v stredu pred obedom prejde do tohto znamenia - a pridá sa k Slnku, Merkúrovi a Uránovi - aj Venuša. Ale určitá býkovská stabilita a rozvážnosť sa bude iste hodiť. Vo štvrtok skoro ráno prejde z Blížencov do znamenia Raka zasa Mars. Ten ako posledná planéta opustil znamenie vzdušného živlu, odteraz budú prevládať najmä živel zeme (Býk, Kozorožec) a vody (najmä Ryby, no aj Rak). 

Luna tento týždeň dorastá až do splnu. Do utorka večera bude v Panne a do štvrtka pred polnocou vo Váhach. Do nedele nadránom bude prechádzať Škorpiónom a zvyšnú časť nedele potom nasledujúcim znamením Strelca.

Spln - opozícia Luny zo Škorpióna a Slnka z Býka - bude presný v sobotu ani nie hodinu pred polnocou. Poznačí však - najmä u tých citlivejších - aj sobotný večer a tiež prvé nedeľné hodiny. V súlade s celkovou piatkovou astrologickou atmosférou platí - buďme obozretnejší pri výbere, s kým ich osamote strávime!

Luna počas týždňa viackrát ešte umocní celkovú priaznivú astrologickú atmosféru, najmä: v utorok od rána do obeda, pár hodín z utorka na stredu, vo štvrtok nadránom, v piatok od polnoci do rána, v sobotu večer a v nedeľu od rána až do obeda.
Z pohľadu okamžitého postavenia Luny môže byť problematických pár poobedných hodín v pondelok, ale najmä celý štvrtok doobeda.

Potrebujete poradiť v partnerskej oblasti? Ako prvé však potrebujete pomocou astrológie spoznať seba, pochopiť svoju podstatu, čo Vám prináša naplnenie, šťastie, spokojnosť, o čo usilujete. Astrológia Vám pomôže aj pri rozhodovaní v kritických obdobiach rôznych zmien: bydliska, práce, partnera. Tiež pri rozhodovaní o budúcnosti, veď každého zaujíma, ako to s ním môže vyzerať o rok, o dva, o päť :-) . Astrológia je aj o nadhľade - vyhodnotí Vaše šance, zvýši percentá správneho rozhodnutia.
Výklady môžu byť nielen osobne tu v Bratislave, ale aj on-line, cez skype, mobilom či cez PL - pevnú linku.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre, zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu. Úvodný seminár Základy astrológie - vlastný Osobný horoskop by sa mohol uskutočniť už v najbližších týždňoch, ak sa prihlásia min. traja záujemcovia. Ak máte záujem, ozvite sa!

Náplň astrologických seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, aj on-line, "na diaľku"- cez Skype; skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.
Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodný termín, pokojne ma oslovte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 3 2 2 5 5 5 3
Býk 2 2 2 2 4 4 2
Bli 3 2 2 2 4 4 4
Rak 1 2 4 4 3 2 2
Lev 3 3 3 3 5 5 3
Pa 1 1 2 2 2 2 3
4 4 2 2 4 4 2
Ško 3 2 1 2 2 2 2
Str 4 2 1 1 2 2 1
Koz 1 1 4 4 1 1 2
Vod 2 2 3 3 3 3 2
Ry 5 5 3 3 3 3 4

ˆ Milan Jurášek, 29.03.2019


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia