Horoskop na týždeň od 15.6. do 21.6.2020

Minulý týždeň sme sa možno snažili trošku prikresať skutočnosť, partnera či tých okolo seba svojím predstavám a mohlo to dopadnúť všelijako. No stále sa nájdu takí, ktorí v tom budú chcieť ešte pokračovať. Pravdepodobne však už počas pondelka prídeme na to, že tadiaľ cesta nevedie. Jemné ale vytrvalé vplyvy nás nasmerujú tam a tak, aby sme sa venovali tomu, čo nás dostane do normálu. Akcieschopnosť získame až v druhej polovici týždňa, mnohí aj vízie, ako to robiť ináč, lepšie a úspešnejšie. Iní zasa promptne zareagujú a "naskočia na vlnu" - hneď, ako objavia prvú možnú príležitosť.

Astrologické zaujímavosti: Bezpochyby najdôležitejšou astrologickou udalosťou týždňa je prechod Slnka z Blížencov do znamenia Raka, je to tzv. letný slnovrat. Leto začne tento rok v sobotu 20. júna pred polnocou, presne o 23.43 hod.
Vo štvrtok ráno obráti Merkúr zdanlivo svoj chod a pôjde horoskopom akoby naspäť. Robí to pravidelne, tri krát do roka. Skúsenosti, ktoré sme za tri mesiace nabrali, dostaneme príležitosť spracovať.
Ďalšia zaujímavosť je Nov - konjunkcia Slnka a Luny, už na prvom stupni znamenia Raka. Nov bude tento krát spojený so zatmením Slnka. Pozorovať sa však bude dať len z časti južnej pologule, niekde aj ako prstencové. Nov bude presný v nedeľu predobedom, poznačí však celú nedeľu.  

Luna začne tento týždeň svoju púť znameniami vo Váhach, kde bude do utorka večera. Nasledujúce znamenie Škorpióna opustí vo štvrtok večer a prejde do Strelca, kde bude až  do soboty neskorého večera. Zvyšok týždňa strávi Luna v znamení Kozorožca. 

Luna svojím rýchlym behom znameniami a aspektami na planéty vytvára vplyvy, ktoré dopĺňajú celkovú astrologickú atmosféru. V tomto týždni to budeme mať (aspektami na Lilit, Pluta, Saturna a Urána) až do stredy obeda trošku náročnejšie. Ak budeme pozorní, zvládneme to najlepšie, ako je možné.
Vo štvrtok a v piatok sa však karta obráti, rátajme s niečím prínosným, možno estetickým, romantickým, či vášnivým.
Od soboty veľa nečakajme, neverme každému, jasne si zadefinujme, čo chceme! Radšej o niečo menej. :-)

Ponúkam Vám služby môjho astrologického poradenstva.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre, zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu. Úvodný seminár Základy astrológie - vlastný Osobný horoskop by sa mohol uskutočniť už v najbližších týždňoch, ak sa prihlásia min. traja záujemcovia. Ak máte záujem, ozvite sa!

Náplň astrologických seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, aj on-line, "na diaľku"- cez Skype; skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.
Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodný termín, pokojne ma oslovte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 2 1 2 2 3 3 3
Býk 2 1 2 2 2 2 2
Bli 4 3 3 3 3 3 3
Rak 4 4 1 1 2 4 2
Lev 1 1 3 3 1 1 2
Pa 5 3 2 2 5 5 2
2 1 2 2 1 1 3
Ško 2 1 2 2 3 3 1
Str 3 2 2 2 4 4 4
Koz 4 2 1 1 3 3 3
Vod 1 1 2 2 1 1 1
Ry 3 1 1 1 3 3 2

ˆ Milan Jurášek, 30.05.2020


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia