Horoskop na týždeň od 16.4. do 22.4.2018

Tentokrát nás ovplyvnia najmä konjunkcie, ich vplyv bude počas pribúdajúcich dní narastať. Mnohí vykročia už od pondelka tou správnou nohou, dajú sa očakávať novátorské prístupy, riešenie situácií ináč ako zvyčajne, no aj upozorňovanie na seba preexponovaným chovaním, túžbou či bojom za vyššiu nezávislosť. K slovu sa dostane aj Venuša, posunie vzťahy - aj tie rozohraté v minulých dňoch - na vyšší level. Jej dva aspekty - jeden dobrý a jeden zlý, ako v tom vtipe - vygradujú situácie dvoma možnými ...

... smermi. Môže to byť viac o originalite, vášni, sexe, aj o láske na prvý pohľad či dotyk. Alebo že novovzniknutým vzťahom - či takým, ktorí sa rozhodli pre nový reštart - priať okolnosti (stabilní partneri, rodinní príslušníci, morálka ...) veľmi nebudú. Rada na tieto dni: muži by mali byť viac mužmi-rytiermi, a ženy princeznami, vílami; radšej to neskúšajte - najmä vy ženy - uchopiť opačne!

Astrologické zaujímavosti: Je to zaujímavý týždeň, skoro každý deň sa udeje niečo astrologicky výnimočné. Čakajú nás tri konjunkcie, dva prechody planét do nasledujúceho znamenia a tiež dve planéty zmenia svoj retrográdny pohyb na priamy.
V pondelok nadránom bude na 27.-om stupni znamenia Barana nov, konjunkcia Slnka a Luny.
V utorok predobedom prejde Chirón z Rýb do Barana. V znamení Rýb bol od  februára 2011.
V stredu nadránom sa v znamení Kozorožca stáva Saturn retrográdny.
V stredu poobede vytvorí Slnko na 29.-om stupni znamenia Barana konjunkciu s Uránom.
Vo štvrtok večer bude v znamení Kozorožca - na 18.-om stupni - vrcholiť konjunkcia Marsa s Lilit.
V piatok skoro ráno prechádza Slnko z Barana do znamenia Býka - je to najdôležitejšia astrologická udalosť týždňa.
No a v nedeľu podvečer sa stáva retrográdny Pluto

V pondelok pred obedom prejde dorastajúca Luna z Barana do Býka, v stredu poobede z Býka do Blížencov a v piatok poobede z Blížencov do Raka. Posledný prechod Luny do nasledujúceho znamenia bude v nedeľu večer - prejde do znamenia Leva.

Luna nám môže svojím okamžitým pôsobením prihrať niečo pozitívne v utorok poobede (najmä do vzťahov), aj počas pár hodín okolo polnoci zo štvrtka na piatok. Zaujímavých môže byť aj pár hodín zo soboty na nedeľu, no v tomto prípade nie je pozitívny prínos zaručený.

Opakovane Vám na týchto stránkach ponúkam rôzne astrologické výklady. Nemôžu Vám síce zaručiť to, čo by ste chceli, ale vysokú mieru pravdepodobnosti pre tie ktoré oblasti života Vám priblížia tak, aby ste ich vedeli - aj ako laici - správne uchopiť. A pomôcť si sami. Alebo sa aspoň viac vyznať v sebe a v silách, čo Vás ovplyvňujú.
Príďte na výklad! Astrológia Vám môže pomôcť, pokojne sa ozvite.
Astrologický výklad sa dá urobiť nielen osobne tu v Bratislave, ale aj on-line, cez skype, mobilom či cez PL - pevnú linku.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre, zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu.

Úvod do astrológie - dvojdňový seminár Základy astrológie - vlastný Osobný horoskop sme začiatkom roka absolvovali. Ak by bol záujem, môžeme ho - v termíne, ktorý sa Vám hodí - zopakovať.
AAko ďalší - na niektorý z posledných aprílových víkendov - chystáme seminár Prognostické metódy - tranzity. Jeho termín môžete ovplyvniť.
Záujemcovia, ozvite sa!

Náplň astrologických seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, aj on-line, "na diaľku"- cez Skype; skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.
Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodný termín, pokojne ma oslovte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 3 3 2 3 4 5 5
Býk 1 1 1 2 1 1 1
Bli 1 2 1 1 1 3 2
Rak 3 1 1 3 3 2 3
Lev 1 3 1 1 1 3 3
Pa 1 2 2 3 3 3 2
2 2 1 2 2 3 2
Ško 2 2 1 2 1 2 2
Str 2 4 3 4 2 2 2
Koz 2 2 1 2 1 2 2
Vod 3 5 3 2 1 2 2
Ry 1 2 2 3 1 1 1

ˆ Milan Jurášek, 19.03.2018


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia