Horoskop na týždeň od 20.11. do 26.11.2017

Doznievajúce vplyvy z minulého aj predminulého týždňa nás môžu nútiť naďalej riešiť veci silou, až po "hlava-nehlava". Alebo skôr hľadať zlatú strednú cestu, tak aby sme našli optimum, rovnováhu. A je na nás, ako si s tým poradíme. Od stredu týždňa začne pôsobiť určitý idealizmus a možno až prílišný optimizmus, málokto však nájde spôsob, ako tieto vplyvy prakticky uplatniť. Mnohým sa zvýši záujem o dianie "medzi nebom a zemou", až po mystické zameranie. Pozor však, nemôžeme pomôcť každému a všetkým, častokrát hneď ani sebe nie. Víkend nás poteší: niečo až geniálne buď ...

... vymyslíme, vyriešime, usilovne naštudujeme alebo vo vzťahu so svojou láskou pochopíme.  

Astrologické zaujímavosti:  Z astrologického hľadiska je zaujímavá najmä streda. Poobede sa stane Neptún - po vyše päť mesačnom retrográdnom pohybe - znovu direktívny, vydá sa priamym smerom. Uplynulé mesiace nám ponúkli väčšie pohrúženie do svojho vnútra aj obnovu svojej duchovnosti, a čo teraz s tým urobíme?
Ešte pred tým, v stredu skoro ráno prejde Slnko zo Škorpióna do znamenia Strelca. A pridá sa k Merkúrovi a Saturnovi, ktorí v tomto znamení - v jeho tretej dekáde - sú. Vplyv znamenia Strelca sa samozrejme posilní, no vplyv znamenia Škorpióna - hoci slabší - bude ešte do konca novembra spolupôsobiť (v Škorpiónovi je Venuša a Jupiter).

Luna tento týždeň pribúda. Svoju púť znameniami začne v Strelcovi, od utorka rána do štvrtka večera bude v Kozorožcovi a do nedele rána v nasledujúcom Vodnárovi. Zostávajúcu časť nedele nájdeme potom Lunu v znamení Rýb.
V nedeľu večer vytvorí Luna kvadratúru s Slnkom, mnohých takáto udalosť vytočí tak, že povedia či vykonajú niečo, čo môžu neskôr ľutovať. Preto sa radšej v nedeľu od poobedia do neskorého večera držme spiatky a viac sa kontrolujme!
Ďalšie problematické chvíľky až hodinky nám Luna môže počas týždňa pripraviť v utorok poobede, vo štvrtok poobede, v piatok od poobedia do večera a tiež v sobotu okolo obeda a poobede.
Máme tu aj priaznivé pôsobenie Luny: v pondelok doobeda, aj pár hodín okolo polnoci zo soboty na nedeľu.

Hľadáte priaznivé obdobia na začatie - či naopak ukončenie - niečoho; aby to "tutovkovo" vyšlo? Sto percent Vám nezaručí nikto, no zvýšiť mieru úspešnosti výberom optimálnych období Vám môže pomôcť svojimi postupmi práve astrológia.
Objednajte sa na výklad, mnohé sa Vám osvetlí!
Výklad sa dá urobiť nielen osobne tu v Bratislave, ale aj on-line, cez skype, mobilom či cez PL - pevnú linku.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre, zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu.

Náplň astrologických seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, aj on-line, "na diaľku"- cez Skype; skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.
Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodný termín, pokojne ma oslovte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 2 5 5 5 2 2 4
Býk 4 2 2 2 5 5 2
Bli 4 4 4 4 2 2 5
Rak 2 4 3 4 3 3 2
Lev 1 3 1 2 2 2 3
Pa 4 3 3 3 3 3 5
2 3 3 3 3 3 2
Ško 2 3 3 3 3 3 2
Str 2 2 2 2 3 3 4
Koz 2 2 2 2 2 2 3
Vod 1 2 2 2 1 1 3
Ry 3 1 1 1 3 3 1

ˆ Milan Jurášek, 03.09.2017


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia