Horoskop na týždeň od 20.2. do 26.2.2017

Hviezdy sa akokeby na nás dohovorili, tento týždeň vytvorili na nebi medzi sebou množstvo napäťových väzieb. Dáva to tušiť, že týždeň ľahký nebude, pravdepodobne sa okolo nás mnoho zomelie. V prvých dňoch týždňa by nám ešte mohol pomôcť vyhnúť sa rôznym problémom zdravý - ako sa hovorí sedliacky - rozum, tiež schopnosť prispôsobiť sa okolnostiam aj využiť každú príležitosť. Tento pozitívny vplyv však bude krátkodobý a počas druhej polovice týždňa už pôsobiť nebude. Bude platiť - a majme to na pamäti - že "menej býva často viac". Nastavme sa "na voľnobeh" ...

... neurýchľujme udalosti, netlačme na pílu, nechajme veci len samé plynúť. Tak aspoň nič nepokazíme!  Bohužiaľ ani na víkend sa situácia nezlepší, dokonca začnú pôsobiť (pre viacerých už od štvrtka) nehodové tendencie. Prílišné impulzívnosť, vyhľadávanie vzrušenia a nebezpečia môže mnohým pokaziť celé budúce roky. Hrozia úrazy (hlava = Baran, tiež chrbtica = Kozorožec), (aj elektrické a letecké) havárie, požiare, vzbury a revolty. Nedajú sa vylúčiť teroristické akcie, výraznejšia sopečná aktivita, zemetrasenia a následné tsunami.

Astrologické zaujímavosti: Dianie v nás, okolo nás aj v celom svete už celé týždne výraznejšie ovplyvňujú energie znamenia Barana, od minulej soboty - to do Rýb prešlo Slnko - aj energie znamenia Rýb. Od nedele hneď po polnoci sa vplyv Rýb ešte skokovo zvýši, do tohto znamenia (nachádza sa v ňom Slnko, Neptún a Chirón) prejde z Vodnára aj Merkúr. Ten nám na vyše dva týždne prinesie živú predstavivosť, zvýraznenie intuície aj umeleckých schopností, niekomu však aj subjektivitu a úniky od reality.

Tento týždeň  začne Luna svoju púť znamením Strelca, v utorok ráno prejde do Kozorožca a vo štvrtok večer do Vodnára, kde bude až do nedele po polnoci. Nedeľu potom strávi prechodom znamením Rýb. V nedeľu po obede príde v Rybách aj k novu, Slnko a Luna budú na tom istom stupni znamenia Rýb. Počas tohto novu bude zároveň aj prstencovité zatmenie Slnka - síce viditeľné len z južnej pologule (Južná Amerika, západná Afrika a Atlantický oceán) - ktoré náročnú situáciu týchto dní ešte viac vyhrotí. 

Vplyv Luny vytvorí počas týždňa niekoľko náročnejších období: kritické hodiny môžu byť už tie prvé pondelkové popolnočné, potom od stredy večera až do štvrtkového rána, tiež v nedeľu nadránom aj ráno.
Miera náročnosti je pre jednotlivca daná tým, ako tieto kritické konštelácie ovplyvnia jeho Osobný horoskop.

Máte pocit, že už nejako pridlho sa na Vás "lepí smola", a že by bolo načase toto obdobie ukončiť? Na otázky: "kedy, ako" by Vám mohla dať odpoveď astrológia. Príďte na výklad, bude Vám všetko jasné!
Výklad
sa dá urobiť nielen osobne tu v Bratislave, ale aj on-line, cez skype, mobilom či cez PL - pevnú linku.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre, zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu.

Náplň astrologických seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne,, aj on-line, "na diaľku"- cez Skype; skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.
Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodný termín, pokojne ma oslovte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 1 4 4 2 1 1 1
Býk 2 3 3 3 3 3 2
Bli 2 2 2 1 1 1 5
Rak 2 2 4 3 3 1 1
Lev 3 2 2 2 4 4 2
Pa 3 2 2 1 2 2 5
2 5 5 4 2 2 4
Ško 2 3 3 3 3 3 2
Str 1 3 3 1 1 1 3
Koz 2 2 2 1 2 2 3
Vod 1 2 2 1 1 1 3
Ry 3 3 3 2 2 2 2

ˆ Milan Jurášek, 16.12.2016


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia