Horoskop na týždeň od 20.3. do 26.3.2017

Prvý jarný týždeň začne pravdepodobne dynamickejšie ako by bolo treba, no ak sa neustrážime, bezproblémový nebude. Nesnažme sa niečo dosiahnuť "tu a teraz", prílišná horlivosť sa mnohým nevyplatí. Nerátajme so žiadnymi priaznivými zásahmi "zhora", možno sa aj prechodne pribrzdí to, čo v predchádzajúcich dňoch či týždňoch išlo "samé". A straty môžu byť nielen finančné. Dni od stredy môžu byť priam nabité nepokojom, hádavosťou, manipuláciou s ľuďmi a informáciami, aj nesplniteľnými sľubmi. Múdre bude počkať si na šťastnejší víkend, ľahko sa budeme zoznamovať, ...

... uplatníme svoj šarm (povestné "ženské zbrane"), iní si zase vychutnajú kultúrny či umelecký  zážitok. Ďalší  sa ruchu spoločnosti rozhodnú vyhnúť a urobia dobre, v samote ich napadne niečo originálne až geniálne.  

Astrologické zaujímavosti: Bezpochyby najväčšou astrologickou udalosťou tohto týždňa je prechod Slnka z Rýb do Barana - do prvého jarného znamenia - hneď v pondelok tesne pred obedom. Príliš veľa planét v ohnivom živle - najmä v znamení Barana, no aj Strelca - pre tento okamih symbolicky naznačuje, že nasledujúci astrologický rok môže byť, na úrovni jednotlivcov i štátov, až priveľmi bojovný.
Záver pracovného týždňa aj sobotu poznačí viacnásobne nepriaznivo aspektovaný Merkúr. Nechcime mať vždy posledné slovo!
Druhý výrazný vplyv v druhej polovici týždňa, aj s víkendom, môžeme očakávať od tajomnej Lilit. Jej aspekty na viaceré planéty však sú "aj také-aj onaké"; jedným môže priniesť až bleskové úspechy pri zoznamovaní a následných "hrátkach", iným zasa sklamanie, že boli vlastne podvedení či zneužití. No táto energia sa dá využiť aj tvorivo, v piatok a sobotu presadíme, dokážeme aj nemožné!
Zaujímavosťou je aj fakt, že počas víkendu dôjde až k trom konjunkciám: Slnka s Venušou v sobotu na obed, v nedeľu pred obedom Luny s Neptúnom a v podvečer Merkúra s Uránom.

Luna tento týždeň ubúda - cúva, na oblohe vytvára písmeno C. Do pondelka poobedia bude v Strelcovi, do štvrtka nadránom v Kozorožcovi a do soboty predobedia vo Vodnárovi. Zvyšok víkendových dní strávi Luna prechodom znamením Rýb.

Luna môže svojou okamžitou polohou niečo nepriaznivé až kritické umocniť či priamo spustiť už v pondelok okolo obeda, v stredu od skoršieho rána až do poobedia, vo štvrtok pred polnocou a  v sobotu v podvečer.
Vo štvrtok skoro ráno bude - pre budúcnosť aj naše smerovanie - pôsobenie Luny mimoriadne priaznivé.

Hľadáte východiská, postup alebo riešenia, ako začať znovu? Alebo  napraviť to, čomu ste nevenovali dostatok, pozornosti, času či energie? V osobnom živote, vo vzťahu, v práci, v kariére alebo vo viacerých oblastiach zároveň?
Aj pri takýchto príležitostiach Vám môže astrológia svojimi rozbormi pomôcť; príďte na výklad, mnohé sa Vám objasní!
Výklad
sa dá urobiť nielen osobne tu v Bratislave, ale aj on-line, cez skype, mobilom či cez PL - pevnú linku.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre, zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu.

Náplň astrologických seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, aj on-line, "na diaľku"- cez Skype; skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.
Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodný termín, pokojne ma oslovte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 2 3 3 3 3 2 2
Býk 2 3 3 3 3 2 2
Bli 2 3 3 1 1 1 3
Rak 4 5 5 2 1 3 1
Lev 2 3 3 2 2 1 2
Pa 3 3 3 2 2 2 4
4 5 5 2 2 2 4
Ško 2 2 2 5 5 4 2
Str 1 3 3 1 1 1 3
Koz 1 2 2 2 2 2 3
Vod 1 2 2 1 1 1 3
Ry 3 3 3 2 2 1 2

ˆ Milan Jurášek, 12.02.2017


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia