Horoskop na týždeň od 21.8. do 27.8.2017

Charakter vplyvu "hviezd" na naše životy počas týždňa sa dá posúdiť podľa toho, či a ako máme vo svojich osobných horoskopoch citlivý 22. stupeň znamenia Strelca. Prevažné časť čitateľov tohto horoskopu má pred sebou pozitívny týždeň s dostatkom šarmu, tvorivosti, energie a presvedčivosti (pondelok, utorok a možno aj streda), v druhej polovici týždňa porozumenia a súcitu voči druhým i v partnerskej oblasti. Možno však aj nečakaných zmien vo vzťahoch, dajú sa očakávať náhle vzplanutia i rozchody. Tí, okolo ktorých je v posledných dňoch akosi dusno a zásahy do svojich životov vnímajú ...

... ako obmedzujúce, neľútostné až kruté - teda majú Saturna na spomínanom kritickom stupni - by mali byť rozvážnejší, pozornejší a opatrnejší! Netreba sa púšťať do ničoho mimoriadneho! Víkend nám naopak dopraje, počas neho vyniknú všetky pozitívne vlastnosti Panny, v nedeľu okorenené aj šťastím a optimizmom, u mnohých aj múdrym životným či obchodným rozhodnutím.  

Astrologické zaujímavosti: Prakticky ku každému dňu sa dá napísať, že počas neho príde - z astrologického hľadiska - k niečomu mimoriadnemu:
- v pondelok večer bude vrcholiť nov. Nad Amerikou prebehne úplné zatmenie Slnka. Na nete sa dajú nájsť rôzne, aj katastrofické scenáre. Najbližšie dni, týždne, mesiace aj roky - áno, vplyv zatmenia trvá (pred aj po) aj zopár rokov! - ukážu, ako to s tou Amerikou ďalej bude...
- v utorok ráno bude presná konjunkcia retrográdneho Saturna s Lilit. Chladný Saturn, pán karmy a smrti a Lilit - niektoré z jej prejavov nemajú od neférovostí a smrti ďaleko - budú spoločne pôsobiť v konjunkcii z 22. stupňa znamenia Strelca. Dopady ich spoločného ničivého vplyvu sme mohli sledovať už počas záveru minulého týždňa, skoro každý deň pribudol v Európe nový teroristický útok... Uvidíme, ako to bude v ďalších dňoch pokračovať, s týmto pôsobením by sme mali rátať až do konca augusta
- v stredu hneď po polnoci prichádza k najvýznamnejšej astrologickej zmene - Slnko opustí znamenia Leva a prejde do Panny, do posledného letného znamenia. Vplyv Panny sa skokom stane najvýraznejším 
- štvrtok bude patriť Venuši, vytvorí až tri aspekty na iné planéty, harmonický aj tenzné
- v piatok hneď po obede sa Saturn zastaví vo svojom retrográdnom chode a vydá sa znovu priamym smerom. Jeho vplyv ...
- v sobotu skoršie ráno Venuša opustí znamenia Raka a prejde do Leva, tým sa toto znamenie znovu posilní a vplyv znamenia Leva bude na ďalšie týždne - po dominantnej Panne - druhý najdôležitejší. V tento deň budú vrcholiť aj dve konjunkcie, Slnka s Merkúrom a Marsa s Dračou hlavou
- no a nedeľa; neudeje sa nič mimoriadne, bude to skrátka pohodička :-)

V pondelok neskoro večer prejde Luna z Leva do Panny, vo štvrtok nadránom do Váh a v sobotu pred obedom do znamenia Škorpióna, kde bude až do konca víkendovej nedele..
V pondelok večer príde v znamení Leva (na 29. stupni - a toto je druhý kritický stupeň tohto týždňa!) k novu, ku konjunkcii Luny so Slnkom. Táto konjunkcia je viacnásobne priaznivo aspektovaná, nič nám nebude brániť, aby sme počas tohto či nasledujúceho dňa úspešne rozbehli nový projekt, začali vzťah či niečo iné - skrátka, vhodná doba na nový začiatok!

Ste v ťažšom období? Astrológia Vám vie a dokáže svojimi postupmi pomôcť! Príďte na výklad, mnohé sa Vám osvetlí!
Výklad sa dá urobiť nielen osobne tu v Bratislave, ale aj on-line, cez skype, mobilom či cez PL - pevnú linku.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológomm? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre, zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu.

Náplň astrologických seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, aj on-line, "na diaľku"- cez Skype; skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.
Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodný termín, pokojne ma oslovte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 1 2 2 2 2 2 3
Býk 3 1 1 3 3 2 3
Bli 3 4 4 3 3 2 3
Rak 2 2 3 4 2 3 1
Lev 1 2 2 2 2 2 3
Pa 2 1 1 2 2 1 1
3 3 3 4 4 3 5
Ško 4 3 3 3 3 3 4
Str 1 3 3 1 1 1 2
Koz 2 3 3 3 3 2 2
Vod 2 3 3 1 1 1 3
Ry 2 4 4 2 2 1 2

ˆ Milan Jurášek, 16.06.2017


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia