Horoskop na týždeň od 22.8. do 28.8.2016

Tento týždeň môžme veľa získať zodpovednou analýzou stavu, v akom sa nachádzame a kam smerujeme, intenzívnym záujmom o filozofické otázky a vyššie princípy, tiež na obchodných cestách či dovolenkách. No pre väčšinu z nás tieto dni ľahké nebudú, ťažšie môžme zvládať návykové tendencie, hrozia aj klamstvá a podvody. Najmä stred týždňa nám môže priniesť - v mene "pravdy" - až agresívnu bojovnosť s nepríjemnými následkami, aj úrazy (zlomeniny) pri športe či turistike. Iní, tí zodpovednejší, si dokážu svoje šikovne vykalkulované akcie správne načasovať, aby ...

 

... mali aj dosť energie na úspešnú koncovku. Ak hľadáte šťastné dni - pre nákupy, obchody, pre osobný život aj partnerstvá - budú to tie víkendové.   

Astrologické zaujímavosti: Toto je týždeň konjunkcií (planéty sa stretnú v tom istom znamení, na rovnakom stupni: v pondelok pred obedom v Panne Merkúr s Jupiterom, v stredu hneď po obede v Strelcovi Mars so Saturnom a v nedeľu hneď po polnoci Venuša s Jupiterom znovu v Panne (ďalšia bude v nasledujúci pondelok ráno - Merkúr s Venušou).

Najvýznamnejšia astrologická udalosť tohto týždňa je však bezpochyby prechod Slnka z Leva do posledného letného znamenia - do Panny. Udeje sa to hneď v pondelok večer. Energie znamenia Panny na nás vo zvýšenej miere pôsobia už niekoľko týždňov, veď v tomto znamení sa už nachádza Merkúr, Venuša, Jupiter aj Dračia hlava

Luna bude v pondelok skoro celý deň v Baranovi, necelú hodinu pred polnocou prejde do nasledujúceho Býka. V tomto znamení bude až do štvrtka (ani nie dve hodiny) po polnoci. Skoro celý štvrtok, piatok a prvých pár sobotných hodín strávi Luna v Blížencoch, zvyšok víkendu potom v znamení Raka.
Kvadratúru so Slnkom - ako jeden zo štyroch kritických aspektov medzi týmito dvoma nebeskými telesami počas celého obehu Luny okolo Zeme - vytvorí Luna vo štvrtok skoro ráno; dajme si pozor na nezvládnuté emócie a na prílišnú mužskú dominanciu! To temné v nás môže začať pôsobiť už pred polnocou!
Ďalšie problematické hodinky s ohľadom na okamžitú polohu Luny - a tento týždeň ich máme viac ako inokedy - môžu byť (ako pokračovanie z predchádzajúcej nedeľnej noci) hneď tie prvé pondelkové, potom v pondelok večer, v utorok večer a celý štvrtok poobede (pre citlivejších možno už od obeda až po prvé piatkové hodiny). Kritický môže byť aj piatkový večer, až do polnoci a ďalej posledné nedeľné hodiny pred polnocou.
Čas okolo polnoci z utorka na stredu by sme mohli využiť na meditáciu, mohla by nám priblížiť nové možnosti nášho smerovania. Ďalší pozitívny vplyv Luny bude v noci zo soboty na nedeľu, najmä pre umelcov, kreatívnych a zamilovaných.   

Potrebujete si určité veci vo svojom živote ujasniť? Osobný život, prácu, partnerstvo; čo s nimi? Skúste astrologické poradenstvo! Výklad ponúkam osobne, cez Skype aj mobilom.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života.
Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre 2016  (pdf), zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu.

Semináre budú pokračovať od septembra do decembra. Termíny sa prispôsobia Vášmu záujmu, možnostiam a požiadavkám. Ozvite sa!

Náplň týchto seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, a aj "na diaľku"- cez Skype, skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.

Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodné termíny, pokojne zavolajte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 1 2 2 1 2 3 3
Býk 2 1 1 3 3 1 1
Bli 3 3 3 4 4 3 3
Rak 2 2 1 5 4 1 2
Lev 1 3 3 3 3 2 2
Pa 2 1 1 4 4 1 1
3 2 2 3 3 3 3
Ško 2 4 4 4 4 2 2
Str 3 3 3 4 5 3 3
Koz 2 2 2 4 4 4 4
Vod 1 3 3 2 2 2 2
Ry 4 2 2 5 5 2 2

ˆ Milan Jurášek, 03.07.2016


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia