Horoskop na týždeň od 25.12. do 31.12.2017

Vianočno-silvestrovský týždeň začne pokojne, nadviaže na predchádzajúce pohodové dni. Oddýchnu si aj tí, ktorí do posledných chvíľ "lietali" po obchodoch či doťahovali resty v zamestnaní alebo podnikaní. Zo záveru predchádzajúceho týždňa bude pokračovať hlavná téma týchto dní - máme pred sebou týždeň o vzťahoch. V rôznych podobách či prejavoch. Od rozvážneho, vzájomného potvrdenia, uistenia sa že patríme k sebe, chceme spolu zostať aj zostarnúť, cez určité kalkulovanie s láskou alebo okolo nej, bezstarostné laškovane až prostopašné vystrájanie - áno v posteli - kde ...

... inde :-), až po rôzne neistoty až zábrany v intímnych situáciách. Jeden pohárik niečoho príjemného k uvoľnenej atmosfére iste pomôže. Stred týždňa ponúkne zvýšenú intuíciu až jasnozrivosť, silvestrovské konštelácie sľubujú nielen pohodu, harmóniu, rôzne bezstarostné zoznámenia a nové nezáväzné lásky, no aj naznačujú, že kontroverzné vyjadrenia či prílišné rozpínanie môže mať nedobrý dopad na budúcnosť. Alebo že určité výstrelky, čo sú - česi majú pekné slovo - přespŕíliš okolie/spoločnosť jednoducho nebude ochotná akceptovať. Väčšina z nás sa teda do Nového roka prehupne buď po boku nového partnera či priateľa alebo/aj s rozvážnym uvedomením, že sú dané mantinely "odkiaľ -pokiaľ" a tie musíme, je treba, je múdre akceptovať.

Astrologické zaujímavosti: V pondelok hneď skoro ráno prejde Venuša z bezstarostného Strelca do zodpovedného Kozorožca. A tým sa vplyv tohto znamenia ešte viac potvrdí, Kozorožec bude až do konca svojej vlády (a ešte aj ďalšie dni) mimoriadne presvedčivý a pre dianie v nás, okolo nás i vo svete určujúci. Veď v tomto znamení sa nachádza Slnko, Venuša, jeho vládca Saturn, Pluto a Lilit.
Máme pred sebou týždeň konjunkcií, medzi planétami v Kozorožcovi vzájomne. Všetky tri konjunkcie, ktoré sa v tomto týždni presne "udejú" sa budú týkať Venuše a Lilit, buď so Saturnom, so Slnkom, alebo medzi sebou navzájom - teda: vzťahy, vzťahy, vzťahy ....  

Luna nám tento týždeň dorastá. Od pondelka prechádza znamením Rýb, v utorok hodinu aj niečo po polnoci prejde do Barana, vo štvrtok ráno do Býka a v sobotu ráno do Blížencov, kde bude až do konca nedele.
V utorok pred obedom vytvorí Luna tenznú kvadratúru na Slnko, čo môže poznačiť niekoľko hodín okol obeda na druhý sviatok vianočné určitým dusnom a neústretovosťou - ak si nedáme pozor. 
Háklivý na nečakané udalosti - z hľadiska vplyvy Luny môže byť už pondelok predobedie (aj hodiny pred, od skorého rána), naopak streda skoršie ráno bude priaznivá. Pozor si dajme v piatok od rána až do obedných hodín a nedeľné poobedie nám môže priniesť pozitívnu inšpiráciu do budúcnosti.

Nedopadol Vám vianočný čas ako ste očakávali, niečo vyšlo úplne ináč, ako malo? Čo tak pozrieť sa na to očami astrológie?
Objednajte sa na výklad svojho horoskopu: Výklad sa dá urobiť nielen osobne tu v Bratislave, ale aj on-line, cez skype, mobilom či cez PL - pevnú linku.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre, zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu.

Náplň astrologických seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, aj on-line, "na diaľku"- cez Skype; skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.
Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodný termín, pokojne ma oslovte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 2 2 2 4 4 2 2
Býk 1 3 3 1 1 2 2
Bli 5 2 2 4 4 4 4
Rak 1 5 4 1 3 3 3
Lev 2 3 3 3 3 2 2
Pa 5 3 3 3 3 5 5
3 5 5 3 3 3 3
Ško 1 2 2 4 4 2 2
Str 3 2 2 4 4 4 4
Koz 1 4 4 1 1 2 2
Vod 2 3 3 3 3 2 2
Ry 1 2 2 2 2 2 3

ˆ Milan Jurášek, 09.12.2017


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia