Horoskop na týždeň od 25.7. do 31.7.2016

Máme pred sebou jeden z pokojnejších týždňov. Aspoň teda o prvej polovici sa to dá povedať celkom zodpovedne. Môžme rozvíjať svoje nápady, ktorých budeme mať asi viac ako obvykle, aj príležitostní domáci majstri s prehľadom vyriešia možné problémiky pri údržbe, prerábke či zveľaďovaní bytov, domov, chatiek aj záhrad. Obchodníci budú šikovne "točiť peniaze", tí na dovolenkách v cudzom prostredí nebudú mať problém zaujať opačné pohlavie prejavom aj originalitou. Zvýši sa nám tiež intuícia. Od štvrtka - pre mnohých to môže začať už v utorok - treba rátať s hádkami, revoltami, ...

 

... buričstvom, podrazmi, u pubertiakov i útekmi z domova. Iným zasa nebude stačiť "normálna" sexualita a budú vyhľadávať experimenty. Možno až príliš...  Najmä ženy sa budú snažiť svojich partnerov manipulovať, objavia až nekonečnú účinnosť tzv. ženských zbraní. Je však šanca, že od soboty by sme mohli viac používať zdravý rozum. A mnohí ho budú aj potrebovať, záver týždňa môže byť aj o krutosti a bolesti, s ktorou sa treba vysporiadať.
Čítal som výborný koment k nejakému článku o imigrantoch na webe nejakého slovenského bulvárneho denníka, musím sa s vami oň podeliť (naznačujem aj možné súvislosti):
Berte si cukríky, tu máte celý sáčok, sú výborné. A len 10 percent z nich je otrávených ...

Astrologické zaujímavosti: Minulý piatok pred obedom prešlo Slnko do znamenia Leva, odvtedy je toto znamenie výrazne presvedčivé. Aj celý tento týždeň nám teda bude vládnuť Lev. Od soboty večera ale o niečo menej, vtedy toto znamenie opustí Merkúr, ktorý prejde do nasledujúcej Panny. Ďalšia výrazná astrologická udalosť nastane deň predtým. V piatok pred polnocou sa stane Urán v Baranovi retrográdnym. Počas nasledujúcich piatich mesiacov jeho retrográdnej fázy dostávame príležitosť stať sa vnútorne slobodnejší a nezávislejší, tiež pripraviť sa na nadchádzajúce zmeny. 

Luna bude v pondelok a v utorok do neskorého poobedia v Baranovi, do štvrtka večera bude prechádzať Býkom a skoro do polnoci zo soboty na nedeľu Blížencami. Nasledujúcu nedeľu strávi potom Luna v znamení Raka.

Z hľadiska okamžitej polohy Luny a jej aspektov na ostatné planéty a ďalšie citlivé body horoskopu budú mimoriadne náročné hodinky v stredu nadránom - naopak, v streda večer bude pre mnohých mimoriadnym prínosom. Ďalšie kritické udalosti môže Luna zvýrazniť či priamo spustiť vo štvrtok poobede, v piatok okolo obeda (možno až do večera) a v sobotu od rána až do obeda.

Je leto, čas dovoleniek a ničnerobenia, no treba hľadieť aj do budúcnosti a trošku plánovať. Aj v tomto Vám môže astrológia pomôcť!
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života.
Výklady sa dajú urobiť aj cez Skype, mobilom či PL.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre 2016  (pdf), zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu.

Semináre budú pokračovať od septembra do decembra. Termíny sa prispôsobia Vášmu záujmu, možnostiam a požiadavkám. Ozvite sa!

Náplň týchto seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, a aj "na diaľku"- cez Skype, skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.

Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodné termíny, pokojne zavolajte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 2 2 4 2 2 2 3
Býk 3 3 4 3 3 3 3
Bli 1 1 3 1 1 1 3
Rak 3 3 1 3 4 3 1
Lev 1 2 4 2 1 1 2
Pa 2 2 3 2 3 3 1
2 2 3 1 1 1 3
Ško 2 2 4 2 2 2 1
Str 3 3 5 4 5 5 3
Koz 3 2 2 2 2 4 4
Vod 1 1 3 2 2 2 2
Ry 4 3 4 3 5 5 2

ˆ Milan Jurášek, 02.07.2016


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia