Horoskop na týždeň od 26.10. do 1.11.2020

Po niekoľkých náročných týždňoch prichádza jeden oddychovejší, aspoň pracovné dni by mali byť také. Dobré bude využiť ich na regeneráciu. Viacero tenzií počas víkendových dní naznačuje možné komplikácie, rôzne turbulencie môžu u mnohých poznačiť aj celý piatok. Rátajme s problémami pri komunikácii, zhatením plánov, s depresívnymi stavmi, s pocitmi nezáujmu partnera... V sobotu poobede bude aj presný spln v Býkovi, v konjunkcii s Lunou bude aj Urán, preto opozícia Slnka bude náročnejšia. Dajú sa teda predpokladať rôzne nečakanosti nielen technického rázu (priemyselné a ...

... havárie rozvodných či počítačových sieti) ale netrpezlivosť, výbušnosť, partnerské rozchody a úrazy z nepozornosti. Urobíme dobre, ak budeme cez víkend doma, v štandardnom prostredí (v čase písania príspevku sa vlastne ani ináč nedá :-). Berme to ako pozitívum v tejto dobe). Samozrejme, nesnažme sa využiť čas a neopravujme elektriku ani vodoinštaláciu :-).

Astrologické zaujímavosti: V stredu nadránom sa skokovo zmení astrologická atmosféra a zvýrazní sa dovtedy veľmi slabý vzdušný živel. Do vzdušného znamenia Váh prejde z Panny Venuša a zároveň do Váh vcúva zo Škorpióna retrográdny Merkúr. Mnohí začnú bystrejšie rozmýšľať, nájdu nové riešenia, veľa sa dohodne, vydebatuje, aj u našich politikoch znovu prevládne - teda mal by :-) - "zdravý sedliacky rozum" :-). 

Raz za čas to tak vyjde, že počas týždňa prejde Luna len troma znameniami. A v tomto týždni to práve tak vyšlo. Do stredy rána bude Luna v Rybách, do piatka tesne pred polnocou v Baranovi a v treťom znamení - v Býkovi bude Luna až do konca víkendu.
V sobotu poobede bude v Býkovi spln, už druhý v októbri - tzv. Blue Moon. Uzavrie sa cyklus, ktorý začal 1. októbra splnom v Baranovi, a pokračoval novom vo Váhach (16.10.). Radšej preto nerobme počas víkendu nič neobvyklé!
Okrem náročného splnu by sme mali byť pozornejší na okamžitý vplyv Luny aj počas piatka, od predobedia až do večera. Naopak, celkovo náročný víkend nám Luna svojím priaznivým vplyvom v nedeľu poobede pomôže obstojne ustáť

Samozrejme, všetky tu vyššie spomenuté tendencie sú iba všeobecné, na niekoho pôsobia viac, na iného menej. Podľa toho, ako zasahujú do našich Osobných horoskopov.

Pri retrográdnom Marsovi - bude retrográdny až do polovice novembra - veľmi záleží, akým astrologickým domom nášho Osobného horoskopu sa bude v tejto svojej fáze pohybovať, akú časť nášho života, našej osobnosti bude atakovať. A samozrejme aj na tom, na akom stupni vedomia dokážeme jeho energie integrovať. A využiť ich pozitívne. Viac osvetlí rozbor Vášho Osobného horoskopu. 

Ponúkam Vám služby môjho astrologického poradenstva.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre, zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu. Úvodný seminár Základy astrológie - vlastný Osobný horoskop by sa mohol uskutočniť už v najbližších týždňoch, ak sa prihlásia min. traja záujemcovia. Ak máte záujem, ozvite sa!

Náplň astrologických seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, aj on-line, "na diaľku"- cez Skype; skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.
Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodný termín, pokojne ma oslovte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 2 2 1 1 1 2 2
Býk 2 2 4 4 4 2 2
Bli 3 3 2 2 2 3 3
Rak 2 1 3 4 5 4 1
Lev 3 3 3 3 3 3 3
Pa 2 2 3 3 3 3 3
4 4 4 4 4 2 2
Ško 2 2 2 2 2 2 2
Str 3 3 2 3 3 3 3
Koz 1 1 2 4 4 1 1
Vod 2 2 2 3 3 2 2
Ry 1 1 2 3 3 1 1

ˆ Milan Jurášek, 11.10.2020


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia