Horoskop na týždeň od 26.12.2016 do 1.1.2017

Vianočné sviatky nám končia, no množstvo napäťových väzieb medzi planétami, ich účinky sme poniektorí mohli zažiť počas víkendu, na nebi zostávajú. Aspoň počas prvej polovice týždňa. Dokonca v pondelok budú - pre nejedného sa ich dopad môže natiahnuť aj na utorok - kulminovať. Nemali by sme ich podceňovať! Pre iných môže byť však utorok veľmi úspešný. Počas ďalších dní niektorí prežijú citové sklamania, iní zasa príliš zmyselnú erotickú skúsenosť, od ktorej si sľubovali viac, aj perspektívu. A dobrá správa; počas piatka a víkendových dní - čiže aj na Silvestra a ...

... Nový rok budú vplyvy o niečo vyváženejšie, dokonca prežívanie emócií a našich fantázií bude zvýraznené. Samozrejme ma napadá aj negatívna stránka takéhoto vplyvu: vnútorný nepokoj, nekritická romantika, ľahšie podľahnutie zvodom alkoholu a drog, tiež sexuálnej túžbe. No ale bude Silvester - ak to nepreženieme, budeme naň dlho spomínať :-)

Astrologické zaujímavosti: Okrem novu - teda konjunkcie Slnka a Luny v znamení Kozorožca - zažijeme počas týždňa aj ďalšie konjunkcie, v stredu večer Slnka s Merkúrom v Kozorožcovi a v nedeľu ráno Marsa s Neptúnom v Rybách .
Tá najvýraznejšia zaujímavosť je štvrtkový návrat retrográdneho Urána v Baranovi do priameho chodu. Jeho päťmesačný vplyv na nás, naše prežívanie a konanie môžeme posúdiť tu.
Začiatkom týždňa aktuálna konfigurácia nepriaznivých aspektov medzi Marsom (nespútaná sila), Jupiterom (neadekvádna expanzia, tzv. "veľké oči") vo Váhach (žeby sa to týkalo vzťahov?) , Uránom (voľnosť, sloboda, ale aj učebnicovo poruchy technických prístrojov, počítačových systémov a lietadiel) a Dračej hlavy (smerovanie, spoločné akcie) je našťastie tlmená, vyvažovaná harmonickými aspektami na Slnko s Merkúrom a Saturna. Pomôcť v problémoch nám môže teda zdravá iniciatíva, ale aj rozumné a rozvážne využitie príležitostí.

Luna tento týždeň ubúda, speje k novu, ktorý bude vo štvrtok ráno. Býva spájaný s novými začiatkami; čo keby sme si zodpovednejšie ako počas uplynulých rokov (Kozorožec) sformovali svoje novoročné predsavzatia? :-)
V pondelok skoro ráno opustí Luna znamenie Škorpióna a prejde do Strelca, v stredu poobede potom do Kozorožca. A v sobotu nadránom potom do nasledujúceho znamenia Vodnára, kde bude až do konca nedele. 

Kritické chvíle nám môže Luna pripraviť v pondelok od obeda do neskorého večera, počas noci zo stredy na štvrtok, v piatok ráno a v sobotu po obede.
V nedeľu večer sa nám Luna ukáže z tej príjemnejšej stránky.

Chystáte sa na novoročný reštart? Aj v tomto Vám môže pomôcť astrológia,  príďte na výklad, mnohé sa Vám osvetlí!
Výklad
sa dá urobiť nielen osobne tu v Bratislave, ale aj on-line, cez skype, mobilom či cez PL - pevnú linku.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života.
Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre, zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu.

Úvodný seminár  Základy astrológie - vlastný Osobný horoskop  sme absolvovali koncom novembra, ďalší plánujeme na koniec januára alebo februára budúceho roku (2017).
Termín sa môže prispôsobiť
Vášmu záujmu, možnostiam a požiadavkám. Ozvite sa, môže Vám to pozitívne zmeniť život!

Astrologické semináre sa dajú absolvovať tiež individuálne, aj on-line,
"na diaľku"- cez Skype; skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.
Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodný termín, pokojne zavolajte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 2 1 1 2 2 1 1
Býk 3 3 3 3 3 4 4
Bli 4 4 4 2 2 2 2
Rak 4 2 3 2 4 3 2
Lev 2 2 2 2 2 4 4
Pa 3 3 2 1 1 2 2
1 1 1 3 3 1 1
Ško 3 3 2 1 1 3 3
Str 1 1 1 3 3 1 1
Koz 2 2 2 2 2 2 2
Vod 1 1 1 2 2 1 1
Ry 3 3 2 2 2 2 2

ˆ Milan Jurášek, 02.12.2016


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia