Horoskop na týždeň od 27.11. do 3.12.2017

Vplyvy naznačené a u mnohých aj zreteľné z druhej polovice uplynulého týždňa budú počas tohto narastať. Prejavia sa jemnosťou, schopnosťou vcítiť sa, starostlivosťou a súcitom s druhými, optimizmom, bohatou fantáziou, zasnenosťou, až po nereálne snívanie. Mnohí nájdu svoju vlastnú duchovnosť mimo konvenčných náboženstiev, iní zasa budú chcieť spasiť svet. Využiť by to mali nielen umelci, ale aj jogíni, budhisti a všetci tí, ktorí objavujú svoje vnútorné vesmíry. Druhá polovica týždňa bude náročnejšia, dajme si pozor na zmeny nálady, hádavosť, rýchle rozhodnutia, hrozia aj ...

... nehody, najmä z nepozornosti! Počas víkendu hrozia emočné rozkolísania, strata kontaktu s realitou, škandály najmä s tajnými láskami, rôzne úlety až po finančné katastrofy.  

Astrologické zaujímavosti: Všetky výraznejšie vplyvy sa nám nakopili do záveru týždňa. Vládu nad všetkým čo je si budú dovtedy držať Strelec so spolupôsobiacimi Rybami. A do piatka predobedia čiastočne aj Škorpión, -  vtedy prejde Venuša zo Škorpióna do slnečného znamenia Strelca a tým sa jeho význam posilní (a samozrejme dovtedy spolupôsobiaceho Škorpióna zoslabne).
V nedeľu ráno sa stane Merkúr na poslednom stupni znamenia Strelca retrográdny  - na tri týždne sa vydá znameniami zdanlivo naspäť. Deje sa to to trikrát do roka, jeho vplyv ...     

Pribúdajúca Luna bude do utorka predvečera v znamení Rýb, do štvrtka neskorého večera v Baranovi a do soboty neskorého večera v Býkovi. Zvyšnú časť víkendu strávi Luna prechodom znamením Blížencov.
V znamení Blížencov bude v nedeľu podvečer aj spln - opozícia Luny z tohto znamenia a Slnka zo Strelca. Ako vždy - je to kritické postavenie týchto dvoch nebeských telies; snažme sa, aby sme sa nerozumným konaním nedostali do problémov! 
Aj v predchádzajúcich dňoch vytvorí Luna, znameniami najrýchlejšie sa pohybujúce nebeské teleso, niekoľko problematických časových úsekov: najmä okolo polnoci z utorka na stredu, vo štvrtok okolo obeda, v piatok večer, prvých pár hodín v sobotu hneď po polnoci a tiež v nedeľu hneď po polnoci. Mimoriadne náročné môže byť celé nedeľné poobedie, až do večera.
Naopak pondelňajší večer, hodiny okolo polnoci z pondelka na utorok a sobota poobede budú mimoriadne priaznivá.

Blížia sa Vianoce a Vy hľadáte vhodný a originálny darček pre niekoho zo svojich blízkych? Možno by to mohol byť práve astrologický výklad!
Alebo že by ste si takýto výklad darovali sami sebe? Mohol by Vám pomôcť, niečo ozrejmiť, vysvetliť, načrtnúť riešenie ...
Výklad sa dá urobiť nielen osobne tu v Bratislave, ale aj on-line, cez skype, mobilom či cez PL - pevnú linku.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre, zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu.

Náplň astrologických seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, aj on-line, "na diaľku"- cez Skype; skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.
Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodný termín, pokojne ma oslovte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 4 3 4 4 4 4 2
Býk 2 2 4 4 2 2 4
Bli 5 4 2 2 4 4 4
Rak 1 4 3 4 3 1 4
Lev 3 1 1 1 3 3 2
Pa 5 4 3 3 3 3 5
3 2 4 4 2 3 2
Ško 2 2 4 4 4 4 2
Str 3 2 2 2 4 4 4
Koz 3 3 3 3 2 2 4
Vod 3 1 1 1 3 3 2
Ry 1 1 2 2 2 2 3

ˆ Milan Jurášek, 03.09.2017


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia