Horoskop na týždeň od 28.11. do 4.12.2016

Prvá časť týždňa bude náročnejšia, tých nepriaznivých konštelácií bude na nás príliš veľa. Niektorí nebudú vedieť dostatočne rýchlo zareagovať, aby využili príležitosť, ktorá sa im naskytne, iní podľahnú náhlym vzplanutiam a budú páliť mosty, ďalší sa "len tak, bez dôvodu" rozídu. A mnohí sa neudržia a v tomto predvianočnom čase budú míňať viac, ako si môžu dovoliť. Od utorka do piatka zaúraduje aj Neptún - zamlžovač, prinesie nám rôzne "fantasmagórie", netradičné lásky a škandály kvôli nim, úniky z reality aj finančné katastrofy. Máme tu však aj harmonizujúce vplyvy: v druhej ...

... polovici týždňa nájdeme dostatok energie nielen na presadenie toho, na čom nám záleží, ale aj na pomoc druhým. Tiež dokážeme zodpovedne pracovať aj pokojne zhodnotiť svoje možnosti. Víkend bude každopádne pokojnejší, využime ho na regeneráciu!  

Astrologické zaujímavosti: Okrem nižšie spomenutého novu máme tento týždeň astrologické zaujímavosti dve: vo štvrtok tesne pred obedom
zmení Chirón svoj dočasne stacionárny stav - keď sa zdanlivo zastavil na svojej púti Zverokruhom v spätnom, retrográdnom pohybe - na priamy direktívny pohyb. Ten je pre všetky planéty (paradoxne) proti smeru hodinových ručičiek.
Chirón ako náš vnútorný liečiteľ bol v retrográdnom pohybe niečo vyše päť mesiacov, táto fáza nám ponúkla príležitosť na zmierenie s našimi zraneniami a na umocnenie vnútorných liečivých procesov.
No a v piatok pred polnocou prejde Merkúr - planéta, ktorá prechádza cez jednotlivé znamenia najrýchlejšie, v tomto období je v jednom znamení ani nie tri týžne - zo Strelca do Kozorožca.

Luna v pondelok neskoro večer dokončí prechod znamením Škorpióna a prejde do Strelca, kde pobudne až do štvrtka predobedia. Do soboty neskorého večera bude potom v Kozorožcovi a zvyšok víkendu strávi Luna v znamení Vodnára.
K novu, presnej konjunkcii Luny so Slnkom dôjde v znamení Strelca v utorok po obede. Už tradične je nov spájaný s novým začiatkom, naplánujme si teda na túto dobu niečo, s čím začneme; a na čom nám záleží, aby to dobre dopadlo!
Luna vytvára svojou okamžitou polohou na určitom stupni konkrétneho znamenia počas týždňa vždy niekoľko problematických konštelácií, ktoré môžu umocniť celkovú nepriaznivú atmosféru. A tie môžu pre určitých konkrétnych ľudí zafungovať ako tá povestná posledná kvapka do džbánu, ktorá spustí to, že džbán pretečie.
Tento týždeň to budú hodiny v pondelok od skorého rána až do obeda, hodiny okolo novu v utorok po obede, v sobotu od skorého rána až do obeda a pár hodín v nedeľu skoro ráno.  

Ste na životnej križovatke a neviete ako ďalej? Ktorým smerom sa vydať, kam sa nasmerovať a čo nechať za sebou, v minulosti? Príďte na výklad, astrológia môže pomôcť aj Vám! 
Výklad sa dá urobiť nielen osobne tu v Bratislave, ale aj on-line, cez skype, mobilom či cez PL - pevnú linku.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života.
Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre, zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu.

Úvodný seminár Základy astrológie - vlastný Osobný horoskop  sme absolvovali koncom novembra, ak by bol záujem, mohli by sme ho v decembri alebo počas prvých mesiacov nasledujúceho roka zopakovať.
Termín sa môže prispôsobiť
Vášmu záujmu, možnostiam a požiadavkám. Ozvite sa, môže Vám to pozitívne zmeniť život!

Astrologické semináre sa dajú absolvovať tiež individuálne, aj on-line, "na diaľku"- cez Skype; skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.
Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodný termín, pokojne zavolajte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 3 1 1 1 3 2 1
Býk 2 2 2 1 1 1 3
Bli 4 4 4 3 4 3 1
Rak 2 4 3 3 5 3 2
Lev 3 1 1 1 2 2 2
Pa 3 4 4 3 3 1 1
3 3 3 3 4 3 3
Ško 4 3 3 2 3 3 4
Str 2 1 1 1 3 2 1
Koz 2 2 2 1 2 2 2
Vod 5 2 2 2 4 4 2
Ry 2 3 3 3 3 2 2

ˆ Milan Jurášek, 01.10.2016


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia