Horoskop na týždeň od 29.8. do 4.9.2016

Týždeň začíname voľným dňom, ktorý bude patriť - aj s ďalšími dvoma - k tým pohodovejším. Dokážeme sa sústrediť na drobný detail, aj vhodne komunikovať tak, aby sme mali z toho osoh. Sú to vhodné dni pre nákupy, obchody, nadväzovanie vzťahov, cestovanie i riešenie filozofických otázok. Jediné, čo by nás mohlo zradiť sú nevhodné či zle načasované akcie. S pribúdajúcimi dňami sa bude situácia vyostrovať, môžu prísť finančné aj partnerské ťažkosti a straty, škandály, pesimizmus, rezervovanosť, zlomeniny a problémy s chrbticou. Od piatka však začnú pôsobiť aj ...

 

... pozitívne tendencie, očakávajme tolerantné a optimistické prístupy, mnoho študentov nájde silu a v predstihu si sadnú k opakovaniu už (niekedy) naučeného. Ďalším, ako sa hovorí "unavené šťastie padne priamo do lona". Na svoje si počas víkendu prídu aj tí, ktorí vyhľadávajú rozptýlenie s náhodnými partnermi.

Astrologické zaujímavosti: Aj toto je týždeň konjunkcií, tak ako ten minulý. A všetky vytvoria planéty v znamení Panny. V pondelok ráno Merkúr s Venušou, vo štvrtok pred obedom Slnko s Lunou (=nov), v piatok večer Merkúr s Jupiterom a v nedeľu podvečer Slnko s Dračou hlavou. Konjunkcia má z aspektov najväčšiu silu, preto aj účinok znamenia Panny bude naďalej výrazný.
Astrologicky významný je najmä utorok, nadránom prejde Venuša z Panny do Váh (do znamenia, v ktorom vládne), poobede prejde Merkúr (na poslednom stupni znamenia Panny) do retrográdneho chodu. Robí to trikrát do roka, pre nás  to znamená: dostávame tri týždne na spracovanie informácií a dojmov z uplynulých troch mesiacov. Škoda by bolo nevyužiť ich!
Ešte k vplyvom z druhej polovice týždňa: relatívne rýchle sa pohybujúce Slnko príde v piatok na taký stupeň znamenia Panny, z ktorého doplní kvadratúru medzi Saturnom a Neptúnom na tzv. T-kvadratúru (=viacnásobné tenzie) medzi týmito troma planétami. Môže to byť vyhrotené, časť možných účinkov som spomenul vyššie.
O smrtiach, samovraždách ako minulý týždeň by to však nemalo byť, tie boli spustené vplyvom konjunkcie Mars-Saturn (Saturn - depresie, Mars - akcia, rozhodnosť k  činu). Skôr o fantazmagóriách, zmätkoch, náboženskom fanatizme (zvýšená pravdepodobnosť pre teroristický útok migrantov?), o asketizme, asi sa priťaží aj dlhodobo chorým.

Luna bude počas pondelňajšieho predobedia prechádzať Rakom, do stredy neskorého poobedia Levom a do soboty pár hodín po polnoci znamením Panny. Prevažnú časť víkendu strávi potom Luna v znamení Váh.
Luna v znamení Leva (Lev = Slnko) sa v prvých dňoch týždňa postará o nadpriemerné na tuto dobu teploty, návrat leta.
Vo štvrtok prvého septembra pred obedom bude v znamení Panny vrcholiť aj nov, pre žiakov a študentov symbolicky naznačuje, že prázdniny skončili a začína škola, práca. Pre prváčikov o to viac, im septembrom začína nová etapa života. No a nám ostatným, že čas dovoleniek je za nami, sme naspäť v procese.
Problematické hodinky môžu byť - Luna ich svojou okamžitou polohou môže zvýrazniť či priamo iniciovať - hneď tie prvé pondelkové (ako pokračovanie z predchádzajúcej nedeľnej noci) a tiež vo štvrtok okolo obeda aj poobede až do večera. 
K priaznivým hodinkám by som priradil tie okolo polnoci z piatka na sobotu a tiež v sobotu okolo obeda.

Hľadáte pre svoje rozhodnutia správny čas či obdobie? Môže Vám pomôcť astrológia, príďte na výklad! Výklad ponúkam osobne, cez Skype aj mobilom.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života.
Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre 2016  (pdf), zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu.

Semináre budú pokračovať od septembra do decembra. Termíny sa prispôsobia Vášmu záujmu, možnostiam a požiadavkám. Ozvite sa!

Náplň týchto seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, a aj "na diaľku"- cez Skype, skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.

Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodné termíny, pokojne zavolajte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 1 1 1 3 3 2 2
Býk 1 3 2 2 2 2 2
Bli 2 5 3 4 4 3 3
Rak 1 2 2 2 2 2 4
Lev 1 2 1 2 2 2 2
Pa 1 2 1 1 1 2 2
2 1 1 2 2 1 1
Ško 2 3 2 3 3 2 2
Str 2 3 3 4 4 3 3
Koz 2 2 3 3 3 3 3
Vod 1 2 2 3 3 1 1
Ry 2 4 3 4 4 4 4

ˆ Milan Jurášek, 28.07.2016


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia